שתף קטע נבחר

בעד נתניהו, נגד איחוד חרדי: ש"ס השיקה את הקמפיין לבחירות

מול רבנים ומאות תומכים פתח יו"ר ש"ס אריה דרעי את הקמפיין לבחירות והודיע שמפלגתו תתמודד בנפרד מ"יהדות התורה" האשכנזית. על גנץ: "ככה לא מגיעים לכס ראש הממשלה". על לפיד: "שקם אותנו עוד 4 שנים, יש לנו הרבה עבודה". וגם: הכיתוב שוועדת הבחירות פסלה מהפתק של המפלגה

 

אריה דרעי ישיבת ממשלה (צילום: אלכס קולומויסקי)
דרעי. ש"ס תרוץ לבדה ולא עם "יהדות התורה"(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

הולכים בכל הכוח עם נתניהו, מתנגדים למפלגה חרדית מאוחדת: ש"ס פתחה הערב (יום א') באופן רשמי את מערכת הבחירות לכנסת ה-21 ועשתה סוף לשמועות על איחוד אפשרי עם יהדות התורה. בנוסף חשף יו"ר התנועה אריה דרעי כיתוב שהמפלגה ביקשה לכתוב על הפתק שלה - אך סורבה.

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בכנס שנערך בבת-ים בהשתתפות רבנים, נציגי התנועה ומאות פעילים, הכריז היו"ר אריה דרעי כי מפלגתו תתמודד בנפרד מהאחות האשכנזית של יעקב ליצמן ומשה גפני, אך לא שלל אפשרות כי לאחר ה-9 באפריל יתאגדו לבלוק טכני ויתייצבו למשא ומתן הקואליציוני כגוש חרדי אחד.

 

דרעי, ליצמן וגפני. שספרדים יצביעו לש"ס, ואשכנזים ליהדות התורה - "זו האחדות האמיתית" (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי, גיל יוחנן) (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי, גיל יוחנן)
דרעי, ליצמן וגפני. שספרדים יצביעו לש"ס, ואשכנזים ליהדות התורה - "זו האחדות האמיתית"(צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי, גיל יוחנן)

"עולם התורה הספרדי יותר גדול במספרים מהחסידים והליטאים גם יחד, ברוך ה'", אמר דרעי. הוא קרא לליצמן וגפני לכנס את שלוש מועצות חכמי וגדולי התורה מיד אחרי הגשת הרשימות כדי שיקראו לציבור להצביע רק למפלגה חרדית - הספרדים לש"ס והאשכנזים ליהדות התורה. "זו האחדות האמיתית", הבהיר.
 

"עם הסקרים אנחנו לא יודעים להתמודד, אבל הם גם לא יודעים להתמודד איתנו", ענה דרעי למספידי המפלגה. "הבחירות לרשויות המקומיות היו הסקר הכי טוב שיכול להיות. לא אינטרנט, לא רק 500 איש, אלא פתקים. פתקים. יותר מ-270 אלף פתקים שמו אותיות ש"ס. יש הוכחה יותר טובה מזו? אין עוד תנועה שיש לה כוח כזה בשטח!".

בחירות 2019 ש
הפתק החדש של ש"ס. "ותומכים בנתניהו לראשות הממשלה"

תחת הכותרת "מתחילים ברגל ימין" חזר דרעי על התחייבותו כי בכל מקרה ש"ס תמליץ בפני נשיא המדינה על ראש הממשלה בנימין נתניהו להרכבת הממשלה הבאה, ואף חשף את פתק הבחירות שאותו מבקשת המפלגה להציב בקלפי,

שעליו הכיתוב יוצא הדופן "תומכים בבנימין נתניהו לראשות הממשלה".

 

דרעי אמר שוועדת הבחירות המרכזית פסלה את בקשתם מכיוון שמדובר בתעמולה, אך הוסיף: "אני מתחייב בפניכם שמי ששם ש"ס בקלפי מקבל 100% את בנימין נתניהו ו-100% את המשך דרכו של מרן".

 

בנאום הראשון שלו לקראת הבחירות התייחס דרעי לגורמים שונים במערכת הפוליטית. על ראש הממשלה נתניהו אמר: "הוא הפך להיות אחד המנהיגים החשובים בעולם כיום".

בני גנץ חוסן לישראל בחירות 2019 (צילום: EPA)
גנץ בנאום הראשון. "ככה לא מגיעים לכס ראש הממשלה"(צילום: EPA)

יו"ר ש"ס תקף את בני גנץ, יו"ר "חוסן לישראל": "כשאני שומע את הרמטכ"ל לשעבר, איש עתיר זכויות, ששתק הרבה זמן, אולי הוא ידע למה, ואז בנאום הוא שטח את השקפת עולמו. הוא אומר שיעמיק את שיתוף הפעולה עם החרדים, ואיך יעשה את זה? בעזרת ברית הזוגיות ויתן תחבורה ציבורית בשבת לערים שרוצות את זה ויחלל את קדושת הכותל. בזה הוא יעמיק את שיתוף הפעולה עם החרדים? לא ככה מגיעים לכס ראש הממשלה".

 

גם יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד, כיכב בנאום של דרעי וזכה לקריאות בוז מהקהל: "זוכרים שבבחירות לפני ארבע שנים היה מישהו שהתנגב לשקם אותי? יאיר לפיד, אני רוצה לספר לך מה יצא בארבע שנות השיקום שלי". דרעי מנה כמה מהישיגיו ואמר: "יאיר לפיד, שקם אותנו עוד ארבע שנים, יש לנו הרבה עבודה לעשות, עוד לא גמרנו".

 

דרעי תקף את יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן: "אני לא מבין איך יהודים שגדלו בברית המועצות לשעבא, 70 שנה של דיכוי קומוניסטי, איך עשו ברית מילה במסתור, עלו לארץ ברגע הראשון שיכלו - בשביל מה? בשביל שאתה (ליברמן - ק.נ.) תיסע בשבת לאשדוד ותצטלם ליד חנות שמוכרת 'דבר אחר' (חזיר - ק.נ.)? מה לא טוב בשבת שלנו, המתנה הכי גדולה שהבאנו לאנושות? ככה לחלל? במקום לחנך ולהכיר לאלה שלא יודעים, נלחמים מלחמת קודש לעשות מסחר. לפתוח חנויות בשבת הפך להיות מצווה, להפוך את כולם לעבדים שבעה ימים בשבוע? למה אנחנו מתביישים ביהדות שלנו?".

 

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר בתגובה: "עלינו למדינת ישראל כדי להיות יהודים גאים בארצם. עלינו כדי לשרת את המדינה היהודית. אנחנו משרתים בצה"ל ועושים מילואים, אנחנו עובדים ומשלמים מסים. עזבנו מדינה שבעבר נתנה לאזרחיה הוראות איך לחיות ובאנו למדינה שאמורה לכבד את חופש הפרט. אנחנו בעד מסורת ישראל, אנחנו בעד ערכים יהודיים, אבל אנחנו נגד כפייה דתית. דרעי, תחיה איך שאתה רוצה ואנחנו נחיה איך שאנחנו רוצים. ואל תטיף לנו מוסר!".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
דרעי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים