שתף קטע נבחר

פני הרשע: הוארך מעצרו של החשוד ברצח אורי אנסבכר

בית משפט השלום בירושלים האריך בעשרה ימים את מעצרו של ערפאת ארפאעיה, החשוד ברצח הצעירה בת ה-19. אמש הודיע שב"כ כי ארפאעיה, בן 29, הודה כי ביצע את המעשה ממניע לאומני ואף שיחזר אותו

 

 

לבית משפט השלום הובא אחר הצהריים (ב') ערפאת ארפאעיה, החשוד שרצח את אורי אנסבכר בירושלים בשבוע שעבר. בתום הדיון החליט בית המשפט להאריך את מעצרו בעשרה ימים.

המחבל אשר חשוד ברצח של אורי אנסבכר בהארכת מעצר בבית המשפט ירושלים (צילום: יואב דודקביץ )
המחבל ערפאת ארפאעיה(צילום: יואב דודקביץ )

אורי אנסבכר (צילום: באדיבות המשפחה)
הנרצחת, אורי אנסבכר(צילום: באדיבות המשפחה)

אמש הודיע שב"כ כי מחקירת ארפאעיה, תושב חברון בן 29, עלה כי מדובר בפיגוע טרור ושהרצח בוצע ממניע לאומני. המחבל אף שחזר אתמול את הרצח, ובשב"כ הדגישו כי הוא קשר את עצמו באופן מובהק למיוחס לו.

 

המחבל מוכר למערכת הביטחון והיה בעבר כלוא בישראל על עבירות טרור ברף הנמוך, ובכללן הפצת דברי הסתה.

המחבל אשר חשוד ברצח של אורי אנסבכר בהארכת מעצר בבית המשפט ירושלים (צילום: יואב דודקביץ )
המחבל מובא לבית המשפט(צילום: יואב דודקביץ )

המחבל אשר חשוד ברצח של אורי אנסבכר בהארכת מעצר בבית המשפט ירושלים (צילום: יואב דודקביץ )
(צילום: יואב דודקביץ )

המיקום בו נרצחה אורי אסנבכר ז

ארפאעיה נעצר לפני כשנתיים בכניסה להר הבית כשבכיסו סכין מטבח גדולה. בחקירתו אז השיב ארפאעיה בחיוב כשנשאל אם הוא אוהד חמאס. החשוד ברצח הסביר אז כי חמאס "מגן על העם הפלסטיני בנשק". לשאלת חוקר מדוע לא דקר את השוטרים שבהם פגש בסכין שהחזיק בידו, השיב לאחר שתיקה כי "לא חשבתי לדקור את השוטר ולא לפגוע בו".

 

ארפאעיה אף אמר בחקירתו לפני כשנתיים כי הוא רוצה להיות שהיד: " אני אעשה את זה שוב. אקנה עוד פעם סכין ואבוא לכאן שוב כדי להיכנס לכלא ולהיות שהיד".

 

 

ארפאעיה סיפר אז לחוקרים כי סכסוך מתמשך עם הוריו היה המניע למעשיו, וטען כי הוא לא מסוגל לפגוע באיש. אך כשנשאל אם היה הורג כדי להיכנס לכלא - השיב בחיוב. לאחר מכן חזר בו ואמר שהיה "עושה כל דבר אבל לא יכול להרוג".

 

בית משפט השלום בירושלים קבע אז כי מדובר באדם שמעשיו מסוכנים, אך הטיל עליו שישה חודשי מאסר.

 

אתמול פעלו כוחות בחברון ומיפו את ביתו של ארפאעיה. המיפוי בוצע לצורך בחינת אפשרות להריסת הבית. אם יוחלט לבצע את ההריסה - המהלך ייעשה רק בעוד כמה שבועות עד כמה חודשים, לאחר השלמת הליכים משפטיים ועבודה הנדסית נוספת.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע אמש עם רעייתו שרה לבית משפחת אנסבכר בתקוע לניחום אבלים, ובישר להם על ההודעה לפיה מדובר בפיגוע: "המזכיר הצבאי העביר לי פתק שמחקירת השב"כ עולה שהמניע היה לאומני. זה לא מפתיע, אבל רציתי שתדעו את זה. בדקו את זה בצורה יסודית, אף על פי שזה נראה היה כמובן מאליו. המובן מאליו מסתבר שהוא גם האמיתי. אבל זה מחזק את הרצון שלכם, את הרצון שלי, שלנו, להנציח אותה שם, במקום הזה".

 

 


פורסם לראשונה 11/02/2019 14:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
החשוד בבית המשפט
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים