שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוד התכשיטים בבורסה ליהלומים: "כנופיה שלא מביישת ארגוני ביון"
  המשטרה הודיעה שתגיש בעוד יומיים כתבי אישום נגד שבעה גברים מקולומביה שנעצרו במסגרת חקירת שוד היהלומים בבורסה ברמת גן. חקירת הפרשה העלתה תכנון קפדני: חברי הכנופיה הגיעו בנפרד, התמקמו במקומות שונים בארץ והפעילו מעבדה לזיוף דרכונים

  שבועיים לאחר שוד התכשיטים בבורסה ליהלומים ברמת גן, טוענת המשטרה כי הצליחה לפענח את הפרשה שבה מעורבים שבעה חברי כנופיה מקולומביה. בימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד המעורבים.

   

   

  חברי הכנופיה תכננו לגנוב 700 אלף שקלים, אבל האופרציה וההכנות של חברי הכנופיה לטובת המשימה העלו במשטרה את החשד שמדובר בחבורה מקצועית שכבר ביצעה כמה מעשי שוד כאלה ברחבי העולם. לפי המשטרה, מאיסוף הראיות עולה שהכנופיה כללה מעבדה לזיוף דרכונים ואיסוף מודיעין שלא היה מבייש ארגון ביון.

   

  הכל החל לפני כשבועיים כשבמהלך תערוכת יהלומים שנערכה בתוך הבורסה ברמת גן התקבל דיווח על מזוודת יהלומים שנגנבה. כשחוקרי המשטרה צפו בסרטוני האבטחה הם הבחינו בחבורת החשודים מסיחה את דעתו של הסוחר בזמן שאחד מהם לקח את המזוודה ונמלט.

  הצעיר עם המזוודה ובותוכה יהלומים וכסף בשווי של מאות אלפי שקלים. (באדיבות
  אחד מחברי הכנופיה, שגנב את המזוודה(באדיבות "אנשי הדממה")

  כאשר ביקשו במשטרה לברר את זהותו של החשוד התגלה כי מדובר באדם עם דרכון מזויף וכי לא ניתן לעלות בקלות על עקבות החבורה. רק מאוחר יותר, בניתוח ממצאים נוספים מהזירה, התברר שמדובר בחבורה של תשעה בני אדם, בהם שתי נשים, שהגיעו לישראל בטיסות שונות והתמקמו במקומות שונים בארץ - הכל כדי לא לעורר תשומת לב.

   

  למחרת נעצרו כל חברי הכנופיה במחסום טאבה כשבידיהם היהלומים הגנובים. רק בחקירה התברר כמה מקצוענית הייתה הכנופיה, שדאגה לכל פרט ופרט במבצע. בתום שבועיים של חקירות ביחידה הכלכלית של המשטרה, הצליחו החוקרים לאסוף ראיות נגד שבעת הגברים ואילו שתי הנשים שוחררו מחוסר ראיות.

   

  מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת ואתמול, עם סיום החקירה, הוגשה נגד השבעה הצהרת תובעה ובכוונת התביעה המשטרתית להגיש כתבי אישום בפרשה בעוד יומיים.

   

  מטעם הבורסה ליהלומים נמסר: "מערך האבטחה של הבורסה ליהלומים שהעביר את המידע וצילומי הווידאו למשטרת ישראל ולבקרת הגבולות הוכיח שוב שהוא מתמודד היטב עם פורצים גם כשהם פועלים ברמה של ארגון ביון וגם באירוע ענק כמו תערוכת היהלומים הבינלאומית שבה השתתפו יותר מ-400 קניינים מרחבי תבל ונמכרו יהלומים ותכשיטים בשווי עצום. אנו מברכים על הפעולה של כוחות הביטחון ועל שיתוף הפעולה של הבורסה עם משטרת ישראל ובקרת הגבולות שהוביל למציאתם המהירה של החשודים. מערך האבטחה של הבורסה הוא מהטובים בעולם וימשיך לעשות את כל הנדרש כדי לשמור על ביטחונם ורכושם של חברי הבורסה והקניינים ועל היהלומים והתכשיטים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות "אנשי הדממה"
  אחד החשודים, שתועד גונב את המזוודה
  באדיבות "אנשי הדממה"
  מומלצים