שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפתעה בפריימריז: "המפא"יניקים נוהרים לקלפיות"
  למרות שהסקרים לא מעודדים, מתפקדי העבודה התייצבו לבחירות המקדימות בהמוניהם. אחוז ההצבעה חצה את 40% ובמשך היום נצפו תורים ארוכים בקלפיות ברחבי הארץ. ההצבעה תימשך עד 21:00

  בחירות 2019 פריימריז העבודה תור עין חרוד מאוחד (צילום: דוד (דדה) עינב)
  התור להצבעה בעין חרוד. "המפא"יניקים נוהרים לקלפיות"(צילום: דוד (דדה) עינב)

  למרות הסקרים הרעים, נראה שמתפקדי מפלגת העבודה מצביעים ברגליים והגיעו לקלפיות כדי להצביע ולהשפיע על רשימת המפלגה לכנסת. תורים ארוכים נרשמו בקלפיות רבות ברחבי הארץ. נכון לשעה 18:40 אחוז ההצבעה עמד על 40.8%.

   

   

  כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  בחירות 2019 פריימריז העבודה תור עין חרוד מאוחד (צילום: דוד (דדה) עינב)
  התור להצבעה בעין חרוד מאוחד(צילום: דוד (דדה) עינב)

  במפלגה העריכו שאחוז ההצבעה יהיה נמוך במיוחד לאור האדישות לפריימריז במפלגה וכי אחוז ההצבעה יהיה נמוך משנים קודמות. אבל במציאות השתקפה תמונה מעודדת יותר. במקומות רבים בארץ דיווחו פעילי התנועה על תורים ארוגים שמשתרכים בכניסה לקלפיות.

   

  "מסתבר שהמפא"יניקים נוהרים לקלפיות", אמר אחד מפעילי העבודה בנתניה. בשעות האחרונות הגיעו דיווחים על תורים ארוכים בהרצליה, נתניה, קריית אונו, גבעתיים ובקלפיות נוספות ברחבי הארץ.

  סתיו שפיר פריימריז במפלגת העבודה בחירות 2019 (צילום: מוטי קמחי )
  הפריימריז בעבודה. "המפא"יניקים נוהרים לקלפיות"(צילום: מוטי קמחי )

  פריימריז במפלגת העבודה בחירות 2019 (צילום: רענן כהן)
  (צילום: רענן כהן)

  עמר בר-לב פריימריז במפלגת העבודה בחירות 2019 (צילום: יובל קרני )
  ח"כ בר-לב יוצא להצביע עם אמא שלו(צילום: יובל קרני )

  נכון לשעה 18:40 אחוז ההצבעה בבחירות הפנימיות עמד על 40.8%, כלומר 2,4376 חברי מפלגה הצביעו מתוך 59,807 בעלי זכות בחירה. ההערכה היא שבשעות שנותרו עד לסגירת הקלפיות אחוז ההצבעה יהיה גבוהה מזה שנרשם בשעות הראשונות של ההצבעה.

   

  במפלגה העריכו שהתוצאות יתפרסמו סמוך לשעה 22:00 מכיוון שמדובר במערכת ממוחשבת. המפלגה הקימה אולם גדול לתקשורת שבו ייערך האירוע המסכם של הבחירות המקדימות שיכלול את הקראת רשימת התוצאות.

   

  בגני התערוכה בתל אביב (אקספו תל אביב) הוצב אתר ההצבעה המרכזי של הפריימריז, ושם גם ניהלו המועמדים את קמפיין הבחירות שלהם, ממש עד לקלפי. הפעילים הסתודדו בכניסה וניסו לשכנע את הבוחרים לסמן את המועמד שלהם בטופס הממוחשב.

  פריימריז במפלגת העבודה בחירות 2019 (צילום: יובל קרני )
  מחלקים מתנות ומנסים לקבל תמיכה(צילום: יובל קרני )

  פריימריז במפלגת העבודה בחירות 2019 (צילום: יובל קרני )
  (צילום: יובל קרני )

  פריימריז במפלגת העבודה בחירות 2019 (צילום: יובל קרני )
  (צילום: יובל קרני )

  "אתם יודעים מי זה יא-יא פינק?", שאל אחד מתומכיו של פינק זו מבוגרים בכניסה לקלפי. "יא-יא עמד בראש ארגון 'לובי 99' והוא נבחר לאחד מעשרת המשפיעים בתחומו על ידי מגזין כלכלי נחשב. אתם חייבים לרשום אותו בטופס שלכם".

   ()

  גם במפלגת העבודה לא חסרו גימיקים והפתעות: ח"כ רויטל סויד חילקה סוכריות עדשים עם תמונתה על גבי עטיפת הניילון, ח"כ סאלח סעד הביא מגוון סוגי פיתות דרוזיות וגם את הקובה המפורסם. פינק חילק כיפות לבנות עם ציורים של ארבעה לבבות והמשפט "ואהבת לרעך כמוך", ויו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' קיבלה את בוחרי המפלגה עם גרברה אדומה.

   

  ולמרות השמחה וההפתעה מכמות המצביעים, עדיין מרחפת שאלה אחת גדולה ומציקה - כמה מנדטים תקבל המפלגה בבחירות ומה נחשב מקום ריאלי ברשימת העבודה לכנסת ה-21.


  פורסם לראשונה 11/02/2019 16:13

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוד (דדה) עינב
  התור לקלפי בעין חרוד מאוחד
  צילום: דוד (דדה) עינב
  מומלצים