שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד: הוויכוח שהוביל לרצח במסיבת יום ההולדת
  מצלמות אבטחה תיעדו את אבירם זגורי מתווכח עם חברו של רותם הרוש - במהלך מסיבת יום ההולדת של האחרון בביתו בבאר שבע. לפי חוקרי ימ"ר נגב, הוויכוח היה סתמי ובעקבותיו זגורי ירה למוות בהרוש ופגע באימו ובחבר. לפני המסיבה כתב בוואטסאפ: "בא רעול לעשות בלגן"

   

   

  סרטון ממצלמות אבטחה שהותר הערב (שני) לפרסום מתעד את הוויכוח הסתמי במסיבת יום ההולדת בבאר שבע בשנה שעברה, שהוביל לרצח רותם הרוש (21), שלכבודו נערכה החגיגה. צפו בסרטון בתחילת הכתבה.

   

  הנאשם ברצח, אבירם זגורי (29), הגיע בנובמבר אשתקד למסיבה ולפי כתב האישום שהוגש נגדו היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הוא ירה למוות בהרוש לאחר "ויכוח סתמי" במסיבה. בנוסף, הוא פצע באורח קשה את חברו של הרוש, אדם מסרוגה (22), ובאורח בינוני את אימו של הרוש, שולה (49).

   

  סרטון מצלמת האבטחה חושף: הויכוח הסתמי שלפני הרצח ()
  הוויכוח שלפי הרצח. מתוך התיעוד

  סרטון מצלמת האבטחה חושף: הויכוח הסתמי שלפני הרצח ()

  מהבקשה למעצרו של זגורי עד תום ההליכים המשפטיים, עולה כי ויכוח בין הנאשם לחברו של הרוש, אדם מסרוגה - שהוביל בסופו של דבר לרצח - תועד ממצלמות האבטחה של הבית השכן. בסרטון ניתן לראות דחיפות ומכות בין זגורי למסרוגה.

   

  זגורי, שנאשם ברצח ובניסיון רצח, נעצר על ידי חוקרי ימ"ר נגב, לאחר ששני עדי ראייה זיהו אותו כיורה. החוקרים הצליחו לאסוף נגדו ראיות שונות - בין היתר סרטון נוסף שבו נראה הנאשם ביחד עם רעול פנים דקות ספורות לפני ביצוע הירי. באותה מצלמת אבטחה נראים לאחר מספר דקות הנאשם ורעול הפנים נמלטים מהאזור, כאשר זגורי אוחז בידו רובה.

   

   

  לאחר הרצח נפתחה חקירה על ידי חוקרי ימ"ר נגב ונאספו העדויות והראיות מהשטח. על פי כתב האישום, הרוש ערך מסיבת יום הולדת בביתו בחודש נובמבר, מסיבה שנערכה משעות הערב ועד הבוקר, בהשתתפות אנשים רבים, בהם גם זגורי.

   

  במהלך המסיבה התגלע כאמור ויכוח אלים בין זגורי לבין חברו של הרוש, אדם מסרוגה, שבמהלכו הכה הנאשם את מסרוגה בפניו והשניים דחפו זה את זה. לפי החוקרים, מדובר היה בוויכוח סתמי. זמן קצר לאחר מכן עזב זגורי את המסיבה והחליט להרוג את מסרוגה.

  אירוע ירי ברחוב אביה השופט בבאר שבע (צילום הרצל יוסף)
  זירת הרצח(צילום הרצל יוסף)

  זגורי הצטייד ברובה והגיע לסמטה ליד ביתו של הרוש, יחד עם אדם נוסף שזהותו לא ידועה. במקום שהו באותה העת כמה משתתפים מהמסיבה, בהם הרוש ומסרוגה. גם אימו של הרוש, שולמית, הגיעה למקום לאחר ששמעה צעקות.

   

  כאמור, בעקבות ויכוח שהתנהל במקום בין הצדדים, שלף זגורי את הנשק וירה לעבר מסרוגה. כמה כדורים פגעו בבטנו ובירכו של מסרוגה, כדור אחד בראשו של הרוש וכדור נוסף פגע בירך אמו של הרוש. לאחר מכן, נמלטו זגורי והאדם הנוסף מהסמטה. מסרוגה נפצע באורח קשה ואימו של הרוש נפצעה באורח בינוני.

   

  למחרת הגיע זגורי בשעות הערב, במפתיע וללא הודעה מוקדמת, לבית דודתו באשדוד, שם הסתתר בזמן שהמשטרה חיפשה אחריו. רק כעבור שישה ימים הוא אותר על ידי השוטרים.

   

   

  "בא רעול לעשות בלגן"

  בכתב האישום מתואר גם כיצד, עוד לפני המסיבה, סיפר זגורי בקבוצת וואטסאפ מיוחדת שנפתחה לרגל האירוע כי הוא עומד לבוא למסיבת יום ההולדת "רעול" ולעשות בלגן. בקבוצה, אותה פתח אחיו של המנוח, זגורי הקליט הודעה קולית שבה אמר: "אני היום בא, עושה שם בלגן אחושרמוטה, שותה, מרביץ לכולם יא מניאק". אחיו של הרוש הקליט הודעה ובה אמר שהוא לא יכול להרביץ לאף אחד: "אתה עושה בעיה אתה מקבל קיפול, אני קושר אותך בחדר אחי, אני עושה לך קשירת בננה של הימ"ר".

   

  בעקבות ההודעה הזו הקליט זגורי הודעה נוספת: "דבר ראשון ידעתי שאתה ימ"רניק כמו שאתה מדבר על הימ"ר, דבר שני יא חתיכת זין, אתה לא יכול לקפל אותי למה אני אזיין את כל מי שיושב שמה ואתה תראה מה אני אעשה שמה היום אחי, אני בא אחי, רעול יא חתיכת מניאק".

   

  בבית המשפט הכחיש זגורי את המיוחס לו: "בכלל לא הייתי שם בשעת הירי. המשטרה ממציאה. פעם אחת כבר שיחררו אותי וישחררו אותי שוב". בשנים האחרונות ריצה זגורי מאסרים רבים והשתחרר ממאסרו האחרון חמישה חודשים בלבד לפני מסיבת יום ההולדת שבה רצח את הרוש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים