שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המצביעים בפריימריז: "המפלגה לא מתה, היא חיה ושוקקת"
  הצוות בקלפי הוותיקה בגבעתיים לא הכין את עצמו לכמויות המצביעים הגדולות. מנהל הסניף החל להוציא כיסאות לטובת הוותיקים, שרצו להצביע ולהגיע בזמן לרופא. "לא האמנתי שאעמוד בתור על הבוקר", אמר אחד מחברי המפלגה. מנגד, אחד מפעילי השטח טען: "היה ברור שזה מה שיקרה"

   

  התור הארוך היום (ב') בבוקר בכניסה לקלפי הוותיקה והמפורסמת ב"בית ראשונים" בגבעתיים הפתיע מאוד את הצוות המארגן, ובמיוחד את המצביעים הרבים, חברי מפלגת העבודה, שתכננו לבוא ולהצביע על הבוקר ובמהירות בפריימריז ולהספיק להגיע לעבודה בזמן.

   

   

  כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  "לא האמנתי שאני אעמוד בתור על הבוקר", אמר יובל פרנקל, חבר העבודה שהופתע מההמולה וההתרחשות. "לפי כל הדיווחים והפרשנויות – זה הפתיע אותי".

   

  חברי המפלגה שהגיעו למלא את חובתם בפנים נפולות, מושפעים מתוצאות הסקרים הקשות, התמלאו חיוכים בתוך התור הנעים והחלו לנשום לרווחה כשגילו שהם לא לבד בקלפי. "האווירה מדהימה לטובה, תראה איזה תור ענק, תראה את הכמויות של המתנדבים", אמר יעקב לידר, חבר ותיק במפלגה.

  הפריימריז של מפלגת העבודה (צילום: אבי חי)
  לידר. "תראה איזה תור ענק, את הכמויות של המתנדבים"(צילום: אבי חי)

  כמויות המצביעים הפתיעו גם את אלי הולצמן, מזכיר סניף גבעתיים, שדאג מהר לכיסאות עבור ותיקי המפלגה שהתקשו לעמוד בתור הרבה זמן. "לא ציפינו שבשעה 10:00 בבוקר יהיו כל כך הרבה אנשים. ניסיתי להגביר את פעילות עמדות ההצבעה אבל זה כבר מאוחר מדי", אמר.

   

  חברי המפלגה הוותיקים שלא נפגשו זמן רב לחצו ידיים והחליפו חוויות ודיאגנוזות רפואיות. הם ראו ניצחונות ונפילות קשות, הם זוכרים את דור המייסדים ואת המסורת הגדולה של חברי הכנסת הרבים שבאו מגבעתיים, וכעת הם רק רוצים להצביע במהירות "כדי לא לפספס את התור לרופא".

   

  במקביל, האופטימיות מתחילה להדביק את המצביעים. "יש כאן תחושות נהדרות. אני רואה תור ארוך, אני מחכה להצבעה והתור לא מתקצר. כנראה שזאת הדמוקרטיה במיטבה", אמרה אתי גזית.

  הפריימריז של מפלגת העבודה (צילום: אבי חי)
  מנשה. "המפלגה לא מתה, היא חיה ושוקקת ובועטת"(צילום: אבי חי)

  אביעד מנשה, שמגדיר עצמו פעיל שטח אמיתי שיודע מה קורה בפועל, מיהר להאשים את התקשורת בפסימיות ובזלזול הרב שחווה כעת מכל כיוון המפלגה הוותיקה והחבוטה. "מיהרתם להספיד את המפלגה, ותראה מה קורה פה – המפלגה לא מתה, היא חיה ושוקקת ובועטת וזה היה ברור שזה מה שיקרה".

   

  רשימות החיסול המפורסמות וההצבעות המאורגנות של המחנות השונים לא הפגינו נוכחות רבה בשעות הבוקר בקלפי הוותיקה בגבעתיים. כמעט כל המצביעים ששאלנו אותם הגדירו את עצמם כמצביעים עצמאיים וטענו שהכינו את הרשימה לבד בבית. כשביקשנו לראות את הרשימה נתקלנו בסירוב מוחלט, אבל רבים מהם הדגישו שלמרות המכה הקשה שקיבל במטה המפלגה – איתן כבל נמצא מבחינתם בפנים.

  הפריימריז של מפלגת העבודה (צילום: אבי חי)
  קציר. "יהיו לנו יותר מחמישה מקומות בסופו של דבר"(צילום: אבי חי)

  ירון קציר, חבר המפלגה, התמלא גאווה בעקבות התור המפתיע של הבוקר וחילק מחמאות למתמודדים השונים וחברי הכנסת המכהנים, שלפי הסקרים האחרונים, רבים מהם ישאירו את החליפות בארון.

   

  "לצערי ניתן למלא רק עשרה שמות בהצבעה. אם היה אפשר הייתי שם עשרים שמות", אמר קציר וסירב להתייחס לסקרים שמנבאים רק חמישה מנדטים למפלגה. "לא צריך להיות ציני, אני חושב שיהיו לנו הרבה יותר מחמישה מקומות בסופו של דבר, ואנחנו משתדלים להיות אופטימיים".

   

  קצת אחרי השעה 11:00 נשמעו לפתע שריקות של משרוקיות, תופים, סיסמאות וצעקות עידוד – יו"ר המפלגה אבי גבאי צעד במרץ לביקור בזק בקלפי, מוקף במקהלת מעודדים ובראש העיר גבעתיים, חבר המפלגה רן קוניק.

  הפריימריז של מפלגת העבודה (צילום: אסף קמר)
  גבאי עם מקהלת המעודדים. "זאת דמוקרטיה"(צילום: אסף קמר)

  הפריימריז של מפלגת העבודה (צילום: אסף קמר)
  (צילום: אסף קמר)

  "אני מאד שמח כאן, זאת דמוקרטיה", אמר גבאי. "עם רן קוניק ראש העיר גבעתיים, כמו שהוא הביא תוצאות טובות בבחירות המקומיות גם אנחנו נביא תוצאות טובות".

   

  נבו אורן, ראש מקהלת המעודדים הצעירים של גבאי, מרגיש בעננים. לטענתו, גבאי מנהיג אמיתי שסוחף את השטח. במקום שרביט של מנצח, הוא מנופף בדגל ישראל והמקהלה העליזה שמקיפה אותנו שרה לנו בכל הכוח פזמון בחירות שספק אם רב אם יהיה לו קשר למציאות בעוד חודשיים.

  הפריימריז של מפלגת העבודה (צילום: אבי חי)
  אורן."ממחר אנחנו מתחילים לטפס בסקרים"(צילום: אבי חי)

  גם אורן מאמין שאין קשר בין הסקרים הפסימיים לבין המציאות המבעבעת בשטח. "מפלגת העבודה בבסיס שלה - שווה הרבה מאוד מנדטים, הרבה יותר ממה שיש לנו בסקרים. יש לנו עוד שישים יום עד לבחירות. ממחר אנחנו מתחילים לטפס בסקרים, תראה עוד שבוע מפלגת העבודה תהיה עם מספר דו ספרתי!", הוא מהמר.

   

  בניגוד לאווירת הקרנבל והחיבוקים החמים שנצפו בשבוע שעבר בפריימריז של הליכוד – כאן, בקלפי הוותיקה של מפלגת העבודה בגבעתיים שרר איפוק רב. למעט כמה חיבוקים בודדים של פעילים מרוגשים עם יו"ר המפלגה – לא היו חיבוקים חמים ונשיקות, אלא בעיקר לחיצות ידיים. לא הייתה אווירה חמה של אקשן באוויר.

   

  אורח מכוכב אחר שהיה מבקר לרגע קצר בבית ראשונים בגבעתיים, היה יכול להידבק בקלות באופוריה ובתחושת האופטימיות ששלטו באווירה. אבל השאלה שנותרה באוויר היא אם מדובר באירוע פנימי נדיר בתוך מעוז מובהק של המפלגה, או בהתלהבות שתסחוף את כל המדינה אחריה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי חי
  התור בכניסה לקלפי בגבעתיים
  צילום: אבי חי
  מומלצים