שתף קטע נבחר

כבל אחרי התבוסה בפריימריז: "אין בי חרטה"

חבר הכנסת נכנס למלחמה עם גבאי ומצא את עצמו במקום ה-15 ברשימה - שאינו ריאלי לפי הסקרים הנוכחיים. "אני מסיים את היום בראש מורם", אמר. בכירים בעבודה מעריכים: זה לא סוף הקריירה הפוליטית שלו

  

 

זה כנראה נגמר: עם שיבוצו במקום ה-15 ברשימת העבודה לכנסת הבאה, ובהתחשב בסקרים מנבאי השחורות – ח"כ איתן כבל לא יהיה חבר בכנסת ה-21. כבל היה שר בממשלה, מזכ"ל מפלגת העבודה, יו"ר ועדה בכנסת - אבל עננה גדולה ריחפה על עתידו הפוליטי לאורך כל קמפיין הבחירות לרשימה לכנסת. כבל לא הגיע לאירוע הכרזת התוצאות בגני התערוכה "אקספו תל אביב". הוא נקרא לעלות לבמה, אך לא נכח במקום.

 

אחרי ההכרזה על התוצאות המאכזבות מבחינתו, אמר כבל: "אין בי שום חרטה על מה שעשיתי, ובדיעבד הייתי עושה הכל בדיוק אותו הדבר. אני מסיים את היום הזה בראש מורם".

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בכירים בעבודה מעריכים כי מבחינת כבל זה לא סוף הקריירה הפוליטית. כבל עצמו עוד בוחן איך להגיב אחרי התבוסה, וכנראה לא מתכוון להרים ידיים. מבחינתו, יש לו שתי אפשרויות: לנסות להוביל איחוד או חיבור בשמאל מחוץ למפלגת העבודה, או להתמודד מבחוץ על ראשות מפלגת העבודה לאחר הבחירות - אם גבאי יוביל את המפלגה לכישלון.

 

בשבועות האחרונים ניהל כבל עימות פומבי וחריף עם יו"ר המפלגה אבי גבאי וקרא להחליפו. כבל טוען שהוא משלם לקראת הבחירות מחיר פוליטי ואישי על ההתנגדות לגבאי וכי הוא נמצא ב"רשימת החיסולים" שלו ושל אנשיו. כבל כועס גם על חבריו למפלגה ובכירי העבודה "שמשמיעים את אותה ביקורת בחדרי חדרים, אבל לא מעזים להגיד אותה בחוץ. אז נוח כנראה להרוג את נושא הבשורה".

איתן כבל מצביע בקלפי (צילום:יאיר שגיא)
חברי המפלגה לא נתנו לו את הגב. כבל מצביע בפריימריז(צילום:יאיר שגיא)
 

תוצאות הפריימריז בעבודה ()

בריאיון עם ynet טען כבל כי "הרשתות החברתיות שמזוהות עם תומכי גבאי רועשות וגועשות בכל מה שנוגע אליי. שם קוראים בצורה ברורה וחד משמעית לחסל את איתן כבל. חד משמעית. הפכתי להיות הבעיה".

 

כבל התייחס עוד לסכסוך עם היו"ר גבאי, סירב לקבל את הגדרתו כ"חתרן" במפלגה ואמר: "איך אדם שהוביל את אבי גבאי להיות יו"ר מפלגת העבודה יכול להיות חתרן? אני לכל אורך הקדנציה לא ביקשתי ממנו דבר עבורי".

 

 חברי כנסת ח
הח"כים שנדחקו לאחור

השבוע טען האלוף (במיל') עמירם לוין, שהתמודד בעבר על ראשות העבודה, כי יו"ר המפלגה גבאי פנה אליו וביקש ממנו להתמודד בפריימריז בניסיון לדחוק את כבל מהרשימה. כאמור, המהלך לא נדרש וכבל לא צפוי להיכנס לכנסת הבאה עם שיבוצו במקום ה-15 הלא ריאלי ברשימת המפלגה.

 

איתן כבל החל לכהן כחבר בכנסת הארבע עשרה בשנת 1996 ומכהן בכל הכנסות מאז ועד היום. בכנסות השש-עשרה, השבע-עשרה והתשע-עשרה, כיהן כיושב ראש סיעת העבודה, כמזכ”ל מפלגת העבודה, כשר הממונה על רשות השידור, כחבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת וכיושב ראש ועדת המשנה למוכנות צה”ל.

 

בכנסת האחרונה נבחר לכהן כיושב-ראש ועדת הכלכלה וכיו”ר ועדת החקירה לחקר מתן אשראי ללווים עסקיים גדולים (ועדת הטייקונים).


פורסם לראשונה 11/02/2019 23:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ'
כבר לא יהיה בכנסת הבאה
צילום: אורי דוידוביץ'
מומלצים