שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "קטינים נרשמו לטינדר וגריינדר - והותקפו"
  בבריטניה חוקרים עשרות מקרים שבהם ילדים ובני נוער נאנסו או הותקפו מינית על-ידי אנשים שהכירו באמצעות אפליקציות ההיכרויות. בחברות טוענים כי הם פועלים לשיפור דרכי הסינון של קטינים המנסים להתחבר לשירותים

  האם טינדר וגריינדר כשלו בווידוא גילאי המשתמשים שלהן? על פי דיווח ב"סאנדיי טיימס", הרשויות הבריטיות חקרו יותר מ-30 מקרים מאז שנת 2015 שבהם ילדים ובני נוער הצליחו לעקוף את הגבלת הגיל בהרשמה לאפליקציות ופגשו באמצעותן אנשים שאנסו אותם. מדובר בשתי אפליקציות היכרויות פופולריות, כאשר גריינדר מיועדת לקהילת הגייז.

  על פי הדיווח, במקרה אחד שנחקר על-ידי הרשויות, נער בן 13 נאנס על-ידי לפחות 21 גברים. העיתון הבריטי דיווח על כ-60 מקרים נוספים של ילדים שנוצלו למטרות מין על-ידי אנשים שפגשו אחרי שעקפו את הגבלות הגיל באפליקציות. חלק מהילדים נחטפו והותקפו מינית, כשהקורבן הצעיר ביותר במקרים אלו היה ילד בן 8.

  אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
  הגבלות הגיל לא נאכפו - ילדים ונערים נאנסו והותקפו מינית. טינדר וגריינדר(צילום: Shutterstock)
   

  ג'רמי רייט, שר התרבות הבריטי, מסר כי משרדו חוקר את הנושא. "אכתוב לחברות ואשאל אילו אמצעים עומדים לרשותן בכל הקשור לשמירה על ילדים מפני פגיעה, כולל אמצעים לווידוא גילם", אמר השר הבריטי, "אם לא אתרצה מתשובותיהן בנושא, אני שומר לעצמי את הזכות לנקוט צעדים נגדן". 

  שתי החברות טוענות כי הן משתמשות בשתי דרכים כדי למנוע את כניסתם של ילדים לאפליקציות: סינון באמצעות אלגוריתם וסינון אנושי. עם זאת, בתחקיר שפורסם ב"טיימס" הבריטי נכתב כי אנשי העיתון יצרו משתמש פיקטיבי בטינדר לנערה בת 17, ולמרות הטענות לסינון מצד החברה - הוא לא נמחק. בגריינדר דורשים ממשתמשים להצהיר שהם מעל גיל 18, אך לא דורשים שום ערובה לכך שההצרה נכונה.

   

  "לא רוצים קטינים בטינדר"

  דובר טעם גריינדר אמר כי החברה "פועלת כל העת לשיפור הסינון הדיגיטלי והאנושי כדי להסיר משתמשים שאינם בגיל המתאים". עוד אמר כי "כל מקרה של תקיפה מינית או כל פעילות בלתי חוקית אחרת מטריד אותנו מאוד ומהווה הפרה ברורה של תנאי השירות שלנו".

   

  דובר מטעם טינדר מסר כי החברה משתמשת בכלים, בהם "סריקה אוטומטית של פרופילים כדי למצוא 'נורות אדומות' בכל הקשור לשפה ותמונות הקשורים אליהם, בדיקה ידנית של פרופילים ופעולות חשודות ודיווחים מצד המשתמשים". עוד מסר כי בחברה חוסמים כתובות אימייל, מספרי טלפון וגורמים מזהים נוספים הקשורים למשתמשים המנסים לעקוף את מגבלת הגיל.

   

  "אנו בוחנים ומחדדים באופן מתמיד את התהליכים שמטרתם מניעת כניסתם של משתמשים שאינם עומדים בתנאי הגבלת הגיל. נעבוד תמיד עם רשויות החוק, כשיתאפשר, כדי להגן על המשתמשים. אנו לא רוצים קטינים בטינדר", הוסיף.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  נערים וילדים עקפו את הגבלת הגיל - והותקפו
  צילום: Shutterstock
  מומלצים