שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עקב הפקעת מחירים בקנטינות: פיצוי ענק לאסירים

  אסיר השפוט למאסר עולם הגיש תביעה ייצוגית נגד מפעילת הקנטינות וציין כי מחירי הטלכרטים והסיגריות הועלו ללא הצדקה. בעקבות זאת נחתם הסכם פשרה, שלפיו כלל האסירים יפוצו ב-1.8 מיליון שקלים

  אסיר בודד השפוט למאסר עולם אחראי לתביעה שתספק לכלל האסירים בארץ פיצוי בשווי יותר ממיליון שקלים. אילן טסלר, שמרצה מאסר עולם בגין רצח אשתו בפרו, הגיש תביעה נגד החברה המפעילה את הקנטינות בבתי הכלא בטענה להפקעת מחירים.

  מחירים מופקעים למוצרים בכלא. (ארכיון) (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  מחירים מופקעים למוצרים בכלא. (ארכיון)(צילום: עידו ארז)

  בתביעה שהגיש נגד חברת ד.ד.ש מפיצי הדרום בע"מ ב-2012 לבית המשפט המחוזי בלוד טען טסלר כי במשך שנים החברה גובה מחירים גבוהים ממה שנקבע במכרז עבור מוצרי הקנטינה. ב-2014 הגיש את התביעה כתביעה ייצוגית וכעת היא הוכרה כך על ידי בית המשפט.

   

  בין היתר, ציין טסלר כי החברה הייתה אמורה למכור לאסירים כרטיסי חיוג (טלכרט) במחיר של 50.4 שקלים לכרטיס, אך בפועל גבתה מחיר של 56.5 שקלים. טענה דומה השמיע בנוגע לעלותן של הסיגריות הנמכרות בקנטינות.

   

  לדבריו, החברה לא סיפקה לאסירים הנחות שונות להן היו זכאים, וכאשר הופחת המע"מ על מוצרים שונים, עלותם בתוך כותלי הכלא נותרה בלא שינוי.

   

  בכתב ההגנה ביקשה החברה לדחות את התביעה על הסף בשל היעדר כל יסוד עובדתי או משפטי לטענותיו של טסלר. עוד מסרה כי פידיון הקופות בקנטינות בתי הכלא שייך לשב"ס, והוא גם זה שמנפיק חשבוניות.

   

  הצדדים הגיעו לפשרה במסגרת הסכם שלפיו החברה תפצה אסירים במוצרים שונים בסכום בשווי 1.8 מיליון שקלים, זאת מבלי להודות בטענות כתב התביעה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים