שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עיתונאים ניהלו "מועדון בנים" סודי שהשפיל נשים

  MeToo של התקשורת בצרפת: 10 שנים פעלה בפייסבוק קבוצה מצ'ואיסטית סודית שממנה יצאו עיתונאים להתקפות על עיתונאיות ופמיניסטיות. הם שתלו את פניהן בתמונות פורנו, מתחו אותן בטלפון ופרסמו את ההקלטות. קורבנות פרשו ופיתחו נטיות אובדניות: "בכיתי 3 ימים"

  "מועדון בנים" סודי של עיתונאים צרפתים עומד היום (ג') במרכזה של סערה בצרפת, בעקבות החשיפה שבמשך כמעט עשור של פעילות חשאית ניהל באינטרנט קמפיין של השמצות והשפלות נגד עיתונאיות, נגד יוצרות ונגד נשים שנתפשו בעיניו כפמיניסטיות.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  צרפת קבוצת עיתונאים מועדון בנים ב פייסבוק תקפו עיתונאיות וינסנט גלאד ()
  מייסד הקבוצה וינסנט גלאד. "יצרתי מפלצת שיצאה משליטה"

  העיתון "ליברסיון" חשף אתמול כי הגברים פעלו במסגרת קבוצת פייסבוק סגורה בשם League of LOL, שהוקמה בשנת 2009. בקבוצה זו היו חברים בין השאר עיתונאים בכירים ומובילים, והם נהגו להקניט נשים, להתבדח על מעשי אונס ולהשתמש בממים פורנוגרפיים נגד קורבנותיהם. מעת לעת פעלו גם נגד גברים.

   

  מאז חשיפת הקבוצה העידו כבר עשרות נשים כי נפלו קורבן למעשיה. לפי הדיווחים בצרפת, הגברים הקימו חשבונות טוויטר אנונימיים כדי לפעול מהם נגד הקורבנות, ובין השאר שתלו את הפנים של חלק מהנשים שלהן התנכלו בתמונות פורנוגרפיות. הנשים העידו כי נפגעו עמוקות מההטרדות. אחת מהן אף נאלצה לפרוש מעיתונות, ואחרת פיתחה נטיות אובדניות.

   

  אשת הקולנוע פלורנס פרוסל העידה כי אחד מאנשי הקבוצה התקשר אליה בטלפון, הזדהה כעורך תוכנית אקטואליה מפורסמת, הציע לה עבודה שכלל לא הייתה קיימת – ואז פרסם את הקלטת השיחה ברשת. "כשההקלטה פורסמה בכיתי מבושה במשך שלושה ימים", סיפרה.

   

  אתמול השעה "ליברסיון" שניים מעיתונאיו שהיו חברים בקבוצה, בהם המייסד שלה, וינסנט גלאד. גם כלי תקשורת אחרים השעו עובדים שלהם שהיו חברים בקבוצה. בהודעת התנצלות ארוכה שפרסם בטוויטר כתב גלאד: "הרעיון של הקבוצה הזו לא היה לפגוע בנשים, אלא רק לעשות כיף, אבל מהר מאוד הדרך שלנו לעשות כיף נעשתה בעייתית מאוד ולא הבנו את זה". גלאד טען כי הפסיק את פעילותו בקבוצה לפני חמש שנים, אבל הודה כי היה עליו לסגור אותה כבר אז. "יצרתי מפלצת שיצאה משליטה", אמר.

   

  הפרשה כבר מוצגת כפרשת ה-MeToo של התקשורת הצרפתית. "מביש", כתב היום העורך הראשי של ליברסיון לורן ג'ופרן בטור מיוחד בעיתון. "היחס שנתנה הקבוצה הזו לשלל נשים צעירות וגברים צעירים הוא יחס מחליא. תקיפות, עלבונות, מתיחות אכזריות ושלל התקפות דיגיטליות שימשו אותם". עיתונו תיאר את הקבוצה כמועדון בנים מצ'ואיסטי. השר הצרפתי מוניר מחג'ובי, המפקח על עניינים הקשורים באינטרנט, כינה את חבורת הגברים "לוזרים".

   

  העיתונאי דוד דוסה, שהיה חבר בקבוצה, הודה כי הוא עמד מאחורי מתיחתה המוקלטת של אשת הקולנוע פרוסל – והתנצל על כך. בעקבות התנצלותו אמרה פרוסל: "תודה לך דוד. זו התחלה טובה. אוכל להתחיל לסלוח לך. כשאני אומרת 'התחלה טובה' אני מתכוונת שההתנצלות שלך נחוצה (ומוערכת) אבל אינה מספיקה כשלעצמה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים