שתף קטע נבחר

לראשונה: הסכם קיבוצי לעובדי הנציגויות בחו"ל

הממונה על השכר ויו"ר ההסתדרות חתמו על הסכם לגבי עובדי אית"ן ואית"ן אבטחה, המועסקים בנציגויות ואינם בני זוג של שליחים. במקביל שופרו תנאי השכר שלהם

הסכם קיבוצי ראשון לעובדים המקומיים בנציגויות ישראל בחו"ל, המכונים אית"ן (אזרחים ישראלים תומכי נציגות): הממונה על השכר באוצר קובי בר-נתן ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן חתמו אתמול על הסכם לגבי 800 עובדי אית"ן ואית"ן אבטחה, המועסקים בנציגויות ואינם בני זוג של שליחים. במקביל, שופרו תנאי השכר שלהם.

 

"אמרו לי בפירוש: לא מוכרים דירה לערבים - כי כולם יהודים בפרויקט"

לומינייט הישראלית נמכרת ב-250 מיליון דולר

ביטוח החיים יוזל, התחרות תגדל: זה מה שצריך לדעת

 

לפני כשנה נכנס לתוקפו מודל שכר חדש לעובדי אית"ן, ואחריו גם לעובדי אית"ן אבטחה, והם נקלטו כעובדי מדינה. הרעיון היה התאמת השכר ליוקר המחייה, קושי השירות, עלויות הדיור ועוד, לפי נתונים של חברת ייעוץ בינלאומית. כן נקבע רכיב חדש העוסק בתשלום קצובת דיור.

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

 (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

לאור קשיים שהתגלו במודלים, נוהל בשנה האחרונה מו"מ בהשתתפות נציגי הממשלה ושירות המדינה, העובדים וההסתדרות, ולבסוף נחתם הסכם קיבוצי, הכולל כ-1,000 שקל מענק וכן שינויים במודלי השכר.

 

בר-נתן מסר אתמול כי "עובדי אית"ן הם חלק משמעותי בפעילות החוץ של ישראל, והמודל החדש משפר את האיזון בין רכיבי השכר השונים". ניסנקורן מסר: "ההסכם נותן מענה לקבוצה חשובה של עובדים להשתכר בכבוד", ואילו יו"ר הוועד, רון קורמוס, אמר: "התוצאה אינה מושלמת ובעתיד יידרשו עדכונים, לכן היה חשוב לחתום על הסכם קיבוצי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
הסכם קיבוצי ראשון לעובדי אית"ן
צילום: Shutterstock
מומלצים