שתף קטע נבחר

רפי פרץ לצד בצלאל סמוטריץ': לקראת איחוד בימין

גם בבית היהודי וגם באיחוד הלאומי מבינים שריצה משותפת היא כורח המציאות והסכם הסופי צפוי להיחתם בקרוב. השאלות הפתוחות: מי יקבל את התפקיד הבכיר, מי יהיה בקבינט ומי יהיה הנציג בפורום ראשי הקואליציה

למרות המשא ומתן הממושך בין מפלגת "הבית היהודי" בראשות הרב רפי פרץ למפלגת "האיחוד הלאומי" בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ', שני הצדדים בטוחים שהאיחוד ייצא לפועל.

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

ברקע האיחוד הצפוי נמצא ההבדל האידיאולוגי האפסי בין שתי המפלגות, זאת בשונה מההבדל בינן למפלגת "עוצמה יהודית" של איתמר בן גביר. בצירוף העובדה שאף אחת מהן לא עוברת את אחוז החסימה לבדה, שני הצדדים מבינים שהאיחוד הוא כורח המציאות.

רפי פרץ בצלאל סמוטריץ' (צילום: יואב דודקביץ)
הרב פרץ וסמוטריץ' (צילום: יואב דודקביץ', ראובן קפוצ'ינסקי)
 

אלא שבדרך לאיחוד מתנהל משא ומתן מתיש בין צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות, שבמסגרתו עולה הרצון של הצדדים לסכם כל סוגיה אפשרית. כך בין היתר נערך דיון מתבקש בשאלה מי יעמוד בראש הרשימה המשותפת, אך משם הדיון עובר לסוגיות כמו מי יקבל את התיק הבכיר, מי ייצג את הרשימה בקבינט המדיני-ביטחוני, מי ייצג אותה בפורום ראשי מפלגות הקואליציה ועוד.

 

אתמול (ג') הופיעו הרב פרץ וח"כ סמוטריץ' בשני כנסים מגזריים והעבירו זה לזה מסרים מעל דוכן הנואמים. סמוטריץ' נאם אמש בכנס מנהלי מוסדות של הציונות הדתית בים המלח ופנה ישירות אל מנהיג הבית היהודי: "הרב רפי, בוא ניכנס לחדר ישיבות כאן במלון ונצא מפה עם בשורה של אחדות גדולה".

 

הרב רפי נאם קודם לכן בכנס בשבע בירושלים והתייחס למגעים: "אין כל ספק שבימים הקרובים ייסגר האיחוד עם אחינו באיחוד הלאומי ונוכל לצאת יחד לדרך בשותפות מלאה ובהצלחה רבה".

 

הצוותים ניהלו במהלך יום שלישי כמה פגישות ארוכות, ובכירים בשתי המפלגות הצהירו שלא נראה כל סיכוי שבסופו של דבר שתי המפלגות לא ירוצו יחד.

 

גורם בכיר בבית היהודי אמר: "ברור לגמרי שזה ייסגר על ריצה משותפת, עכשיו זה הכל שאלה טקטית של איך הדברים ייראו בדיוק. אין שום סיבה לא ללכת יחד ולכן זה יקרה באופן ודאי". גורם באיחוד הלאומי אמר דברים ברוח זהה.


פורסם לראשונה 13/02/2019 00:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי, יואב דודקביץ
הרב פרץ וסמוטריץ'
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי, יואב דודקביץ
מומלצים