שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אלי ישי מגיב לכרזה ההומופובית: "כל יהודי צריך אבא ואמא"
  יו"ר מפלגת יחד סירב לגנות כרזה נגד ילדים לשני אבות שהופצה על ידי פעיליו ברשתות החברתיות, אך לאחר הריאיון באולפן ynet הבהיר שלא מדובר בקמפיין מטעמו. האגודה למען הלהט"ב: "ישי - אפיזודה שולית בחיים הציבוריים"

   

   

  יו"ר מפלגת יחד, אלי ישי, התייחס הבוקר (רביעי) לכרזות שהופצו ברשתות החברתיות עם תמונתו לצד הכיתוב "כדי שלא יהיה אבא ואבא", והבהיר כי מדובר ברעיון שעלה בקרב פעילי מפלגתו - ולא קמפיין רשמי. עם זאת, אמר ישי כי "השאיפה היא שלכל יהודי יהיו אבא ואמא". צפו בריאיון באולפן ynet.

  קמפיין הומפבי של מפלגת יחד בראשות אלי ישי
  הכרזה שהופצה ברשתות החברתיות

  אלי ישי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אלי ישי(צילום: מוטי קמחי)

  ישי סירב לצאת נגד הכרזה ואמר שטרם החליט אם להשתמש בה, אך לאחר הריאיון פרסם הבהרה כי לא מדובר בקמפיין מטעמו. "במסורת היהודית יש אבא, אמא, ילדים ודור המשך. אני לא אגיד דבר וחצי דבר נגד תורת ישראל", אמר ישי. "כשמדברים על ערכים ומסורת, אני מסתכל על מה הדבר הנכון ביותר. מה שאני רוצה להביא לקמפיין זה את הפעולות שנעשה למען זוגות צעירים, מערכת הבריאות והרווחה".

   

  עוד אמר כי "צריך לומר את האמת ולעשות את מה שנכון למען החברה בישראל", וציין כי בכוונתו לפעול לגירוש מבקשי המקלט האפריקנים.

   

  יו"ר האגודה למען הלהט"ב, חן אריאלי, תקפה את ישי ואמרה כי "כשר הפנים אלי ישי שיתף פעולה עם לא מעט פניות בנושאים להט"ביים. ידוע לנו שהתחייב בפני בני משפחתו מהקהילה לא יתבטא נגדה. מאז חלפו כמה שנים, ישי נזרק מש"ס ומהכנסת, נקלע לחובות, איבד את מעמדו הציבורי והפך לאפיזודה שולית בחיים הציבוריים. מה עושה פוליטיקאי כושל שזקוק נואשות לכותרת כדי לקבל מקום שהוא ספק ריאלי ברשימת הימין הקיצוני? כמובן, מסית נגד הקהילה הלהט"בית.

   

  "כיצד בכוונתו למגר את התופעה? להוציא אלפי ילדים של משפחות חד-מיניות מהבית ולשלוח אותם לבתי יתומים? אולי טרנספר? אולי טלאי ורוד? די עם כותרות. תציגו תכנית עבודה".

   

  ישי העריך כי מפלגות הימין יתאחדו לקראת הבחירות באפריל, ואמר כי במקרה שמפלגתו תתאחד עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי, החיבור יקבל 10 מנדטים. הוא דחה את הטענות לכך שהחיבור הוא הישרדותי ואינו על בסיס אידיאולוגי ואמר: "המכנה המשותף רב על המפריד: תורת ישראל, מסורת, ערכים, יהדות. יש אחדות, לא חייבת להיות אחידות".

   

  ישי הוסיף כי "בכל השנים שהייתי בכנסת היה לובי דתי. כל המפלגות היו באותו לובי דתי ובחלק גדול מהמקרים גם בלובי חברתי. החשיבות של הדבר הזה היא כדי לא לאבד קולות ימין. בממשלות הקודמות פספסנו 4 מנדטים, ב-1992 הלכו 3 מנדטים ויצא אוסלו. או שנתניהו יקים ממשלת ימין עם קואליציה רחבה מימין או שנתרסק ונמצא את עצמנו עם ממשל שמאל, כששותפיו הבכירים יהיו חוסן לישראל ולפיד".

   

  ב-2009 הייתם סגורים עם נתניהו מראש, גם עכשיו סגרתם איתו?

  "זה ברור שאנחנו תומכים בנתניהו. ציפי לבני רצתה להמשיך את חלוקת ירושלים ב-2009. אני התנגדתי והלכתי עם נתניהו. הקמתי ממשלת ימין ואני שמח וגאה על כך".

   

  אתם עם נתניהו בכל מקרה? עם או בלי כתב אישום?

  "אנחנו תומכים בנתניהו. אני לא מעל החוק, והחוק גם לא מחייב אותו להתפטר".

   

  ישי אמר כי למרות שהציע לוותר על משקעי העבר ולחזור למפלגתו המקורית ש"ס, אין לו כוונות דומות בבחירות הקרובות למרות שטרם פרסם את רשימתו. "דרעי התנגד לאיחוד, והסיפור הזה נגמר. אין לי כוונה לחזור למה שהיה בקדנציה הקודמת. אנחנו במשא ומתן עם גוש הימין ואני מקווה שנצליח להביא את הבשורה הטובה".

   

   

  בתוך כך, ארגוני הקהילה רשמו הצלחה בהסרת קמפיין של תנועת "חזון" נגד משפחות גאות. הארגונים פנו לרשת מלונות "פרימה" בעקבות שלט שנתלה על מלון בירושלים שבו נכתב "אבא ואמא = משפחה, האומץ להיות נורמלי" - וגרמו להסרתו. בשיחה עם ynet גורמים בהנהלת המלון אישרו כי השלט הוסר בעקבות התלונות הרבות, ובכירים ברשת ובחברת הפרסום אישרו כי הקמפיין יוסר לאלתר.

   

  אבי דור, מנכ"ל רשת מלונות פרימה, מסר: "אני מצר על השלט הפוגעני אשר נתלה על קיר מלון פרימה פארק בירושלים. השלט נתלה על ידי חברת פרסום חיצונית שאנו משכירים לה את שטח הפרסום. לאחר ששמנו לב לשילוט הפוגעני אשר אנו מגנים אותו מכל וכול , פעלנו מיידית להסרתו מקיר המלון. אנו נסיק מסקנות מאירוע מצער זה ונדאג שלהבא כל שילוט יעבור בדיקה לפני שייתלה על קיר המלון. אני מודה לכל מי שהסב את תשומת ליבנו לכך".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים