שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנחת כוס קפה וציטוט משיר: כך חמאס גייס מחבלים בשידור חי
  השב"כ חשף ניסיונות של יחידה חשאית של חמאס בעזה לגייס מחבלים לבצע פיגועי תופת בישראל. השיטה: מסרים סמויים בשידורי הטלוויזיה בלוויין. צפו

    

   

  הותר לפרסום: שב"כ חשף לאחרונה ניסיונות של יחידה חשאית של חמאס ברצועת עזה לגייס כמה תושבי יהודה ושומרון ותושב מזרח ירושלים בעל תעודת זהות כחולה, לפעילות טרור נגד ישראל. לפי שב"כ, גורמי חמאס פנו לארבעה צעירים תושבי יו"ש באמצעות השתלת מסרים סמויים בשידורי הטלוויזיה בלוויין "אל אקצה". צה"ל תקף את אולפני ערוץ אל אקצה ברצועת עזה בנובמבר 2018.

  שב
  מתוך שידורי הלוויין(צילום: תקשורת שב"כ )

   

  שב
  שב"כ חושף העברת מסרים לפעילי חמאס באמצעות שידורי "ערוץ אלאקצא"(באדיבות תקשורת שב"כ )

   

  דוגמה לשימוש במסרים סמויים ניתן לראות בסרטון למעלה. על מנת להוכיח לפעיל מגויס שאכן הוא משוחח עם פעיל חמאס מעזה, נאמר לו מבעוד מועד לצפות בשידורי הערוץ במועד ספציפי, בו השדרן אמור להניח כוס שתיה בתחילת השידור ולומר משפט משיר. מצפייה בשידור קיבל למעשה הפעיל אישור לדברים שאמר לו הפעיל.

   

  לפי השב"כ, בשנים האחרונות נעצרו עשרות צעירים, ביניהם מספר נשים, מיהודה ושומרון ומזרח ירושלים, שעמדו בקשר עם אנשי יחידה זו של חמאס ופעלו בהנחייתם לבצע פיגועי תופת באיו"ש. באוקטובר אשתקד נחשפה פרשה נוספת שבה חברי היחידה גייסו תושבי איו"ש ומזרח ירושלים לפעילות צבאית שסוכלה על ידי שב"כ.

   

  גורם בכיר בשב"כ אמר כי "פעילות זו של הזרוע הצבאית של חמאס, מצטרפת לשורה ארוכה של ניסיונות פיגוע של הארגון באמצעות גיוס פעילים באיו"ש ובמזרח ירושלים, אשר סוכלו בשנים האחרונות ועד כה הובילו למאסרם של עשרות".

   

  שב
  (באדיבות תקשורת שב"כ )

  שב
  (באדיבות תקשורת שב"כ )

   

  אחד העצורים הוא קותייבה א-נוואג׳עה, בן 21, תושב העיירה יאטה, שנעצר לחקירת שב"כ בדצמבר האחרון. במסגרת החקירה עלה כי לפני כשנה החל לשוחח בפייסבוק עם פעיל חמאס מרצועת עזה בשם מוחמד ערביד. א-נוואג׳עה סבר בתחילה שערביד הוא עיתונאי, כיוון שבמהומות על גבול רצועת עזה, הצטלם ערביד בעת שלבש חולצה עליה היה הכיתוב "PRESS" (תקשורת).

  תיעוד השמדת תחנת טלוויזה של חמאס עזה ירי צה
  השמדת תחנת אל אקצה ע"י צה"ל

  בנובמבר האחרון חיבר ערביד בין קותיבה לפעיל חמאס שהציג עצמו כפעיל הזרוע הצבאית של חמאס והציע ל-א-נוואג׳עה לבצע פיגועי טרור בשם חמאס. על מנת להוכיח לו שאכן הוא משוחח עם חבר בזרוע הצבאית של חמאס, נאמר לו לבחור פסוק מהקוראן ולצפות למחרת בשידורי ערוץ הלוין אל אקצה בו תשודר תוכנית טלוויזיה במהלכה ידבר השדרן על הפסוק אותו בחר. למחרת, אכן נוכח א-נוואג׳עה כי שוחח עם פעיל חמאס, זאת לאחר שבערוץ דובר על הפסוק אותו בחר.

   

  א-נוואג׳עה התבקש על ידי פעילי החמאס לבצע פיגוע התאבדות באמצעות חגורת נפץ באוטובוס בלוד, והיה אמור לקבל לידיו את חגורת הנפץ מספר ימים לאחר המועד בו נעצר.

  שב
  (באדיבות תקשורת שב"כ )

  שב
  (באדיבות תקשורת שב"כ )

  עצור נוסף בפרשה הוא בוהאא שג'אעיה, בן 21, תושב הכפר דיר גריר בבנימין, סטודנט ללימודי דת באוניברסיטת אבו-דיס, ששימש גם כראש תא סטודנטים חשאי של חמאס באוניברסיטה בה למד. שג'אעיה השתחרר ממאסר של שנתיים במאי שעבר, לאחר שהורשע בפעילות במסגרת חוליית טרור שגויסה על ידי חמאס במטרה לבצע פיגועי התאבדות וירי כנגד ישראלים.

   

  שג'אעיה נעצר לחקירת שב"כ בחודש דצמבר ומחקירתו עלה כי מספר חודשים לאחר שחרורו, יצר עמו פעיל חמאס מרצועת עזה קשר בפייסבוק, הציע לו לקחת חלק בפעילות צבאית וציין בפניו כי אנשים מתחנת אל אקצה מציעים לו לפעול בחמאס.  פעיל חמאס שעמו שוחח הוא מוסא עליאן, בן 24 מג'בליה, שמזדהה ברשתות חברתיות כעיתונאי.

   

  עצורים נוספים שגוייסו באופן דומה הם אחמד אבו עישה, בן 23, תושב העיר שכם, ועלאא שראוונה, בן 26, תושב מזרח ירושלים. האחרון נשלח על פי החשד על ידי מפעיליו לבצע משימות כגון צילום מרכזי עניין בירושלים.

   

  אחד השדרנים שסייע לזרוע הצבאית של חמאס בהעברת מסרים, על פי החשד, הוא אסלאם בדר, בן 30, תושב ג'בליה, פעיל חמאס ושדרן מוכר בתחנה.

  שדרן נוסף הוא ראג׳י הומס, בן 32, תושב עזה, גם הוא פעיל חמאס ושדרן מוכר בתחנה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים