שתף קטע נבחר

מנכ"לית משרד התחבורה נסעה באוטובוסים: "יש בעיות, נשפר"

קרן טרנר רצתה לבדוק את המצב בשטח, אז היא נסעה למשרד בתל אביב בתחבורה ציבורית וסיכמה את החוויה כ"נחמדה". היא הוסיפה: "יש בעיות - נשפר הכול. אבל יש גם דברים טובים - תנו צ'אנס"

מנכ
מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר באוטובוס(מתוך הפייסבוק של קרן טרנר-אייל )
 

קרן טרנר, מנכ"לית משרד התחבורה בשלוש השנים האחרונות החליטה בתחילת השבוע להשאיר את רכבה בבית, ולהגיע למשרד בתל אביב באמצעות שני אוטובוסים מביתה שבעמק חפר. מעט מאוד מהנוסעים באוטובוס שיצא מהתחנה המרכזית בנתניה ידעו מי הנוסעת שהצטרפה ביום שני האחרון "כדי להבין טוב יותר את המצב בשטח", לדבריה.

 

טרנר הסבירה כי היא שואפת לעודד את הציבור לנסוע לפחות יום אחד בשבוע בתחבורה ציבורית במקום ברכב הפרטי, "בדיוק כפי שתוכנית 'Meatless Monday' לא התיימרה להפוך את כולם לצמחונים, אלא שרק ליום אחד בשבוע לא נאכל בשר ובכך הצריכה תקטן". 

 

היא הוסיפה כי "יש לא מעט אנשים עם רכב צמוד שמקבלים החזר הוצאות נסיעה, אנשים עם רכב פרטי ומחויבויות משתנות במהלך השבוע. אני מקווה שנוכל להציע ליותר קהלים חלופה עדיפה בתחבורה הציבורית. אבל עד אז, אם הנוסעים ינסו להשתמש בתחבורה ציבורית יום אחד בשבוע או לנסוע עם חברים לעבודה ולצמצם רכבים על הכביש - גם נרוויח כולנו מפחות זיהום אוויר וגם ייתכן והם יופתעו לטובה מהתחבורה הציבורית הקיימת".

מנכ
כרטיסי הנסיעה של קרן(מתוך הפייסבוק של קרן טרנר-אייל )

- כמה אוטובוסים לקחת כדי להגיע ללשכה? הם הגיעו בזמן?

"יצאתי מהבית והלכתי ברגל לתחנה שבצומת רופין - זה לקח לי בערך 9 דקות. בשעה 5:50 בבוקר, לקחתי מיניבוס, קו 23, לתחנה המרכזית בנתניה, ושעת ההגעה תאמה את מה שצפו האפליקציות. תדירות האוטובוסים מנתניה לתל אביב מאוד גבוהה, ותוך דקות עליתי על קו 600. היה נחמד, האוטובוס היה חצי מלא כצפוי לשעה המוקדמת".

 

- לא הרגשת צפיפות? לא היה רעש? זה נשמע כמו חלום רחוק מהתחבורה הציבורית שאני מכיר.

"למעט שיחה רועשת קצרה בהתחלה, הנסיעה עברה בשקט, עניתי למיילים וגלשתי באינטרנט. בשעה 7:10 הגעתי למשרד בתל אביב שנמצא סמוך לדרך בגין-המסגר, מרחק הליכה מהתחנה".

 

- האם תמשיכי לנסוע באוטובוסים אחת לשבוע?

"במצבי עם העבודה הזו, המגורים המרוחקים והמחויבות לילדים - לא בטוח שאצליח להשתמש באופן תדיר של פעם בשבוע, אבל בהחלט אנסה".

 

- תמליצי לאנשים במשרד לנסוע יותר בתחבורה ציבורית?

"כל שינוי בחיים, אם זה בעבודה, במגורים, ילדים שגדלים – הוא הזדמנות לנסות להגביר את השימוש בתחבורה ציבורית. אנחנו עובדים קשה במשרד לשפר את הנושא: קווים נוספים, תדירות גבוהה יותר לכל קו, נתיבים בלעדיים, טכנולוגית כרטוס חכמה ועוד. יש לנו תחבורה ציבורית טובה שסובלת מיחסי ציבור לא מחמיאים – שווה לנסות ולתת צ'אנס. יש בעיות, יש אתגרים, יש במקומות מסוימים צפיפות בלתי נסבלת - נשפר את הכול. אבל לא מספיק כותבים על תחבורה ציבורית טובה מאוד שכן ישנה במקומות רבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הפייסבוק של קרן טרנר-אייל
קרן טרנר, מנכ"לית המשרד
מתוך הפייסבוק של קרן טרנר-אייל
מומלצים