שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לסרג'יו פנית - 43 שנה אחרי: מאחורי הקלעים של ההצגה "גבעת חלפון אינה עונה"

  "כשאני רואה את שלומי קוריאט ומשה אשכנזי עושים את פולי בא לי לבכות", אומר טוביה צפיר בחדר החזרות של "גבעת חלפון אינה עונה". לצדו ניצה שאול, חוזרת לדמותה של יעלי - מינוס הביקיני. כולם נותנים את הכבוד לצה"ל, בדיוק כמו בסרט הפולחן הישראלי, רק הפעם בגרסת metoo#. צפו

   

   

  בחדר החזרות של ההצגה "גבעת חלפון אינה עונה", רגש הנוסטלגיה ממלא את האוויר: "כשאני רואה את שלומי קוריאט ומשה אשכנזי עושים את פולי כאן, ממש בא לי לבכות כי אני מתגעגע אליו", אומר טוביה צפיר, שחוזר גם בגרסה הזו לתפקידו בסרט הקאלט הישראלי כמ"פ שמגר. "נורא מפחיד להיכנס לנעליים של הגשש החיוור, ובטח של פולי. אני בחיים לא אהיה פולי ולא אצליח לחקות את פולי ואני גם לא מנסה", אומר שלומי קוריאט, שיגלם את סרג'יו קונסטנזה לסירוגין עם משה אשכנזי - מה שבטוח, על המבטא הכל כך אופייני לדמות השניים בטח לא מוותרים.

   

  גם ניצה שאול נכנסת שוב לנעליה של יעלי, אך הפעם תגלם את הדמות בהווה, ועל הביקיני תוותר לטובת רוני דלומי שתגלם אותה בצעירותה - "מאוד הצטערתי שוויתרתי על הביקיני. נלחמתי, במיוחד על הפונפונים הצהובים וזה שבפופיק", צוחקת שאול.


  שלומי קוריאט, משה אשכנזי, שיפי אלוני, טל מוסרי ורוי מילר (צילום: קרן נתנזון ויץ)
  הקהל כבר ידקלם. שלומי קוריאט, משה אשכנזי, שיפי אלוני, טל מוסרי ורוי מילר(צילום: קרן נתנזון ויץ)

  "זו יצירה נצחית, אסור לגעת בה, זה כמעט כמו שייקספיר, אסור להוריד מילה", אומר טל מוסרי, שלסירוגין עם רוי מילר ישחק את ג'ינג'י, אותו גילם בגרסה המקורית גברי בנאי. "אני מתנחם בזה שאם אני אתקע בטקסט אני איעזר בקהל, שבטח ידקלם איתנו את כל ההצגה".

   

  פולי יש רק אחד. מתוך הסרט ()
  פולי יש רק אחד. מתוך הסרט
   

   

  סרט הפולחן הישראלי מקבל עיבוד בימתי עכשווי ויעלה במרץ הקרוב בתיאטרון הבימה. המחזה, המבוסס על התסריט של נפתלי אלטר ואסי דיין שגם ביים את הסרט, נפתח בימינו - 43 שנה לאחר ההתרחשויות ההן בדיונות של סיני. סיפור המסגרת של המחזה, שנכתב על ידי דניאל לפין ומביים אותו משה קפטן, מציג את נכדם של סרג'יו קונסטנזה ושפרה חסון המבקש לדעת בעקבות עבודת שורשים, מה קרה בגבעת חלפון, ומה גרם לריב הגדול עם דוד ג'ינג'י, בעקבותיו המשפחות אינן מדברות שנים.

   

  שיפי אלוני, טל מוסרי ורוי מילר (צילום: קרן נתנזון ויץ)
  שיפי אלוני, טל מוסרי ורוי מילר(צילום: קרן נתנזון ויץ)

   

  במעבר בין ההווה לעבר, חוזרים לדמויות המיתולוגיות אותן גילמו חברי הגשש החיוור, ולכל הסצנות הבלתי נשכחות, המשפטים השגורים והשירים בהם "גבעת חלפון אינה עונה" ו"תן לשים ת'ראש על דיונה".

   

  כחלק מהתאמה לתקופתנו ולמהפכת metoo#, המ"פ שמגר מחפש את יעלי, בכדי שתיתן עליו עדות חיובית לאחר שנאשם במאות מקרים של הטרדות מיניות. את יעלי הצעירה, בפלאשבקים, מגלמת רוני דלומי. המפגש המחודש מעלה זיכרונות מהימים במילואים. צפו בהצצה לחדר החזרות.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: קרן נתנזון ויץ
  ניצה שאול ורוני דלומי בתפקיד יעלי
  צילום: קרן נתנזון ויץ
  לאתר ההטבות
  מומלצים