שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בליכוד מקלידים קולות מחדש: סער מקדים את רגב וארדן
  390 מתוך 587 הקלפיות הוקלדו בשנית ולפי תוצאות הביניים נראה כי יו"ר הכנסת אדלשטיין והשר ישראל כץ שומרים על ההובלה. השר לשעבר סער ממוקם נכון לעכשיו במקום השלישי

  בתום הקלדה מחודשת של 390 מתוך 587 הקלפיות בבחירות המקדימות בליכוד נראה לפי שעה כי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נמצא במקום הראשון. אחריו השר ישראל כץ, במקום השלישי ניצב השר לשעבר גדעון סער, והוא מקדים את השרה מירי רגב ואת השר גלעד ארדן.

   

  את העשירייה הראשונה סוגרים השר יריב לוין, ראש העיר ירושלים לשעבר ניר ברקת, השר יואב גלנט, ח"כ אבי דיכטר והשרה גילה גמליאל.

   

  בהמשך הרשימה (ללא השיבוץ למחוזות שנתוניהם נספרים במקביל): השר זאב אלקין, סגנית השר ציפי חוטובלי, השר חיים כץ, השר אופיר אקוניס, ח"כ דודי אמסלם, השר יובל שטייניץ, השר צחי הנגבי, ח"כ יואב קיש, ח"כ אמיר אוחנה, ח"כ דוד ביטן, ח"כ מיקי זוהר וח"כ שרן השכל.

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בהתייחסו לאי הסדרים שהתגלו בספירת הקולות כי "מה שחשוב שהייתה בקרה, הליכוד היא מפלגה דמוקרטית". נתניהו אמר את הדברים בפולין במהלך שהותו בוועידת ורשה לשלום וביטחון במזרח התיכון.

  בחירות פריימריז הליכוד 2019 ()
  סופרים קולות מחדש בליכוד

  מוקדם יותר היום עתר מבקר הליכוד, עו"ד שי גלילי, לבית הדין של התנועה בעקבות תלונות חדשות. גלילי דרש לאסור פתיחת קלפיות ללא נוכחות חברי ועדת הבחירות לאחר שלפי הטענות האזיקונים שאבטחו את הקלפיות נפתחו ללא נוכחות המבקר וחברי ועדת הבחירות.

   

  בעקבות פנייתו של גלילי, חבר בית הדין יצחק בם הוציא צו מניעה עד להודעה חדשה שאוסר על כל אדם לפתוח את הקלפיות, להסיר אזיקונים או לעשות כל פעולה הקשורה בשקים שבהם נמצאות התוצאות החתומות. 

   

  ועדת הבחירות של הליכוד קבעה אתמול כי כל תוצאות הקלפיות בבחירות המקדימות יוזנו בשנית בפיקוח משקיפים. ההזנה מוצגת על מסכי וידאו כדי שהמשקיפים יוכלו לעקוב אחריה.

   

  יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, השופט בדימוס מנחם נאמן, אמר אתמול כי "יש הבדל גדול בין זיופים לאי סדרים, אי סדרים יכולים להיות גם בתום לב. זה נובע מכך שאנשים שצריכים לספור כל כך הרבה קולות, ולהעביר מכאן לכאן בלי להתבלבל בשורות ובמספרים. זה קורה. אין בעיה עם ספירת הפתקים, רק עם ההקלדה, אותה אנו מבצעים מחדש. אנו שוקלים להציב משקיפים על המקלידים בזמן שיקלידו מחדש, כדי שתהיה בדיקה על בדיקה, שלא יהיו שום טעויות".

   

  השופט נאמן נשאל בריאיון כיצד התבצעה הספירה - והשיב: "בלילה, כשספרו, העבירו את המספרים לדפי על-ידי כך שסימנו כל אחד כמה הוא קיבל. את זה העבירו למרכז הקלדה בכפר המכבייה - שם ישב צוות גדול ועייף וקרו טעויות".

   

  פרסום התוצאות לפי קלפיות והטענות על פערים בין מספר הקולות שהוקלדו בטופס הסופי לבין מספר המצביעים, גררו מאז עיסוק מוגבר בנושא של שרים בכירים ברשימת הליכוד ושל חברי כנסת.

   

  בחלק מן המקרים, הפער בין המקומות ברשימה מסתכם בכמה עשרות בודדות של קולות ולכן הספירה החוזרת, אם אמנם תהיה כזאת, עשויה להיות גורלית עבור חלק מהמועמדים. בתלונות ראשונות שהגיעו למבקר הליכוד, עו"ד גלילי - שהתערב בסוגיה, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet - נטען כי ישנם לפחות שני שרים וחבר כנסת אחד שאמורים לשפר את מיקומם.


  פורסם לראשונה 13/02/2019 17:23

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים