שתף קטע נבחר

גנץ תוקף את נתניהו: "ההתרברבות בפעילות הסודית של צה"ל עלולה לסכן חיילים"

יו"ר "חוסן לישראל" אמר כי "הפגיעה בקוד החשאיות הביטחונית וההתרברבות בפעילות הסודית של צה"ל עלולות לסכן חיילים". בליכוד השיבו אש: "האחרון שיכול להטיף מוסר זה גנץ, שהודה בסיכון לוחמי גולני למען הפלסטינים". גנץ הוסיף: "המטרה היא ממשלת אחדות לאומית"

  

 

 

התקפה חריפה של הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר "חוסן לישראל" בני גנץ נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. גנץ אמר הערב (ד') בכנס ראשי המטות של חוסן לישראל ותל"ם כי: "שנינו פטריוטים ועכשיו מתמודדים האחד מול השני. אני מבקש ואני דורש - ישנו מעשה אחד שחייב להיות אסור בתכלית האיסור: הפגיעה בקוד החשאיות הביטחונית וההתרברבות בפעילות הסודית של צה"ל עלולות לסכן את חיילי צה"ל".

 

בדבריו התייחס גנץ לאמירתו של נתניהו אתמול, שהודה כי ישראל היא זו שתקפה בקוניטרה שבסוריה שלשום. "אנחנו פועלים כל יום, כולל אתמול (הכוונה ליום שני), נגד איראן ונגד הניסיונות שלה להתבסס באזור", אמר אמש ראש הממשלה לפני המראתו לוועידה לשלום וביטחון במזרח התיכון שנערכת בבירת פולין ורשה.

 

ראש הממשלה מאשר כי ישראל היא זו שתקפה שלשום בסוריה . לפני המראתו לוועידה הבינלאומית בוורשה, אמר אמש (יום ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "אנחנו פועלים כל יום, כולל אתמול, נגד איראן ונגד הניסיונות שלה להתבסס באזור".

 

עוד אמר גנץ: "השימוש בקודש הקודשים הביטחוני שלנו לצורכי קמפיין הוא חציית קו אדום שחייבת להסתיים מיד".

 

בני גנץ  (צילום: שריה דיאמנט)
בני גנץ היום. "סיכון חיי חיילים"(צילום: שריה דיאמנט)

 

גנץ טען כי מטרתו להקים ממשלת אחדות לאומית בראשותו. "יצאנו למסע. למסע הזה יש נקודת סיום אחת ויחידה: ניצחון בבחירות והקמת ממשלת אחדות ממלכתית לאומית. אנחנו האלטרנטיבה היחידה להחלפת השלטון. הצלחנו להבהיר לכולם את מה שאנחנו ידענו כבר מתחילת הדרך: אפשר וצריך להחליף את השלטון, וב-9 באפריל, בכוחות משותפים – ננצח ונחליף את השלטון".

 

 

בנימין נתניהו בני גנץ (Photo: EPA)
נתניהו וגנץ. תהיה ממשלת אחדות?(Photo: EPA)

   

לדברי גנץ, נתניהו מנהל נגדו קמפיין שקרי: "לצערנו, מול התנועה היפה הזו שלנו – אנחנו נחשפים לקמפיין שלילי ושקרי. אבל כל זה לא מרתיע אותנו, להיפך: הם משמיצים ומחלישים – ואנחנו מתחזקים ומחזקים. הם מפלגים – ואנחנו מתחברים ומחברים. אין צורך להתרגש – הגל העכור הזה יעלם בתשעה באפריל ונחזור לשפיות. אני מקבל את זה שמפיקים סרטונים ושלטים שקריים, אפילו את זה שמשמיצים אותי. הכל בסדר, יש לי גב חזק".

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "האחרון שיכול להטיף מוסר זה בני גנץ שהודה בקולו שסיכן את חייהם של לוחמי גולני למען הפלסטינים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ישראל סלם, EPA
גנץ ונתניהו
צילום: מארק ישראל סלם, EPA
מומלצים