שתף קטע נבחר

רוצח הנשים הסדרתי צייר את קורבנותיו

סמואל ליטל, מתאגרף לשעבר, הודה ב-90 מעשי רצח ועשוי להתברר כרוצח הסדרתי הגדול בתולדות ארה"ב. הוא זוכר את הרציחות והקורבנות לפרטי פרטים, אבל לא את התאריכים. את המידע החסר מקווה ה-FBI לאסוף מהציבור בעזרת הציורים

הבולשת הפדרלית של ארצות הברית (FBI) פרסמה אמש (יום ד') ציורים מעשה ידיו של הרוצח הסדרתי סמואל ליטל, שבהם צייר לכאורה את פניהן של חלק מהנשים שנפלו קורבן למעשיו. ליטל בן ה-78 הודה בשנה שעברה כי במשך ארבעה עשורים ביצע 90 מעשי רצח ברחבי ארה"ב, בעיקר של נשים – ובעיקר של שחורות. כיום הוא יושב בכלא בטקסס ומרצה שלושה מאסרי עולם בגין שלושה ממעשי הרצח.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  (צילום: AFP, FBI)
חבט, חנק - ולפעמים לא השאיר סימנים. ציוריו של ליטל(צילום: AFP, FBI)

ה-FBI פרסם את הציורים יחד עם מידע נוסף על שורה של מקרי רצח בלתי מפוענחים שבהם הודה ליטל. לפי הבולשת, את הציורים שפורסמו כעת צייר ליטל לאחרונה, והוא התבסס בהם על זיכרונו. היא מקווה שהמידע החדש יוביל את הציבור לספק רמזים נוספים שיעזרו לפענח את עשרות מקרי הרצח שטרם נפתרו.

 

ליטל, מתאגרף לשעבר, החל רק לאחרונה לחשוף את סדרת הרציחות הארוכה שביצע. אם ייקבע שהוא אכן אחראי לכולן – הרי שהוא הרוצח הסדרתי הגדול בתולדות ארה"ב. עד כה עמד השיא לרוצח סדרתי על 49 מעשי רצח לאדם אחד.

  (צילום: AFP, ECTOR COUNTY SHERIFF'S OFFICE)
הרוצח הסדרתי סמואל ליטל. דיבר כדי לעבור כלא(צילום: AFP, ECTOR COUNTY SHERIFF'S OFFICE)

לפי ה-FBI, את כל הרציחות ביצע ליטל בשנים 2005-1970, ובמעשיו התמקד בנשים פגיעות שנדחקו לשוליים, נשים שבמקרים רבים עבדו בזנות או היו מכורות לסמים. הווידויים שלו הביאו גם לפתרונם ולסגירתם של 50 תיקי רצח, ורוב מקרי הרצח הבלתי מפוענחים שנקשרים אליו כעת הם מקרים שנרשמו בקליפורניה.

 

כשליטל החל להתוודות על היקף מעשיו בשנה שעברה הוא כבר היה בכלא, מרצה שלושה מאסרי עולם על שלושה מעשי רצח מהשנים 1989-1987. הוא הושלך לכלא אחרי שנקשר למעשי הרצח בזכות דגימת DNA שנלקחה ממנו כשנעצר בגין עבירות סמים.

  (צילום: AFP, FBI)
זוכר פנים, אבל לא תאריכים. מציורי הקורבנות של ליטל(צילום: AFP, FBI)

ליטל החל לחשוף בפני החוקרים כשאלה סיכמו איתו שאם יסכים לדבר – יועבר לכלא אחר, כפי שביקש. החוקרים ביקשו לדבר איתו בכלא בעקבות חשד ששורה של מעשי רצח אחרים בארה"ב בוצעו בשיטה זהה לזו שבה השתמש ליטל בשלוש הרציחות שבהן הורשע.

 

ליטל נהג לחבוט בקורבנותיו כדי לגרום להן להתעלף – ואז לחנוק אותן. ייתכן שבחלק ממעשי הרצח שלו לא נותרו על הגופה סימנים ברורים המעידים שמדובר ברצח. בדו"ח הראשוני שפרסם ה-FBI בנובמבר בנוגע לפרשה נכתב: "בהיעדר סימני דקירה או ירי, רבים ממקרי המוות לא סווגו בעבר כמקרי רצח אלא כמקרי מוות כתוצאה משימוש בסמים, תאונות או נסיבות טבעיות".

 

חוקריו של ליטל מספרים כי הוא זוכר את קורבנותיו ואת מעשי הרצח לפרטי פרטים – כולל היכן היה ובאיזו מכונית נהג. עם זאת הוא מתקשה לספק נתונים על התאריכים שבהם ביצע את המעשים, וב-FBI מקווים שהציורים שצייר יסייעו לאסוף את המידע החסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, FBI
מציורי הקורבנות של סמואל ליטל
צילום: AFP, FBI
מומלצים