שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  "הטעיה ומצג שווא": סכנת פסילה למועמד שהתבטא נגד מצעד הגאווה

  שלמה קרעי, שטען שמצעד הגאווה "פסול לגמרי", נבחר בפריימריז של הליכוד על משבצת מחוז דרום. מתמודדים אחרים עתרו נגדו: "הוא לא מתגורר ביישובים המוגדרים בתקנון". קרעי בתגובה: "טענה שקרית, העתירה תיפסל". בית הדין של המפלגה יחליט על עתידו. היום: ספירה מחודשת של ההצבעה במחוזות

   

   

  מועמדי מחוז הדרום של הליכוד נגד שלמה קרעי , שנבחר בפריימריז למקום ה-27 וכינה את מצעד הגאווה "פסול": עתירה שהוגשה השבוע לבית הדין של המפלגה מבקשת לפסול את קרעי ולבטל את השריון שניתן לו במשבצת מחוז דרום, משום שהוא לא מתגורר ביישובים המוגדרים בתקנון המפלגה כחלק מהמחוז.

   

  לטענת העותרים שלום דנינו, ליאור קצב, גבי קדוש ופיני דלויה, קרעי מסר נתונים לא נכונים על מקום מגוריו והצהיר שהוא גר בשדרות ששייכת למשבצת הדרום. אלא שלדבריהם, בפועל הוא ומשפחתו מתגוררים במושב זמרת, שלא שייך טריטוריאלית למחוז דרום ולכן היה עליו להתמודד במשבצת המיועדת למושבים.  

  שלמה קרעי מתמודד הליכוד ליכוד ()
  שלמה קרעי

  בעתירה נטען כי לקרעי אין זיקה ישירה ואקטיבית לשדרות או לכל עיר אחרת במחוז: "מבקשים לפסול את הבחירות הפנימיות עקב מרמה, הטעייה, הצגת מצג כוזב, הונאת הבוחרים ומניעת מצב אבסורדי שבו נציג שאינו שייך למחוז דרום ייצג את מחוז דרום ברשימת הליכוד לכנסת".

   

  בית הדין של הליכוד הודיע שיקיים דיון בסוגיה בשבוע הבא ובסיומו גם יוחלט אם לאפשר לקרעי להישאר ברשימה או לפסול אותו.

   

   
  14.2בחירות 2019 רשימת הליכוד ליכוד כנסת 21 מעודכן 11.2 ()
  קרעי מסר בתגובה לעתירה כי "היה על המבקשים להגיש אותה בעת שפורסמה רשימת המועמדים ולא להמתין בחוסר תום לב עד לאחר הבחירות כדי לנסות בדיעבד לעוות את רצון הבוחר.

   

  "בנוסף, בתקנון הבחירות של הליכוד כתוב כי חבר תנועה זכאי להגיש את מועמדותו לרשימת מועמדי הליכוד לכנסת במחוז הבחירה שבו הוא מתגורר דרך קבע, על פי כתובת מגוריו, כפי שהיא רשומה במרשם האוכלוסין שבמשרד הפנים. מדברים אלה עולה כי אין ממש בעתירה היות שמשנת 2010 אני משתייך לסניף הליכוד בבאר שבע".

   

  קרעי הוסיף כי עבר לגור עם משפחתו בשדרות כמה חודשים לפי הפריימריז, עוד לפני שהוחלט על מועד הבחירות. "חבל שישנם מועמדים שלא יודעים הפסד מהו, ולכן מעלים טענות חסרות שחר שאין בהן מן האמת. דינה של העתירה להיפסל על הסף", אמר.

  מנהל ההסברה בליכוד אלי חזן: "חולק על עמדות קרעי" (צילום: חרדים 10) (צילום: חרדים 10)
  מנהל ההסברה בליכוד אלי חזן: "חולק על עמדות קרעי"(צילום: חרדים 10)

  שמו של קרעי עלה בשבוע שעבר לכותרות לאחר שיצא נגד הקהילה הגאה ונגד מצעדי הגאווה. בעקבות זאת אמרו קרובי משפחתו שדבריו מבטאים "בורות".

   

  מנהל ההסברה בליכוד, אלי חזן, נשאל בראיון לאולפן ynet על קרעי ואמר: "אני חולק על העמדות שלו, אבל אני לא חושב שזה קשור לזה. חוקת הליכוד אומרת שכל מתמודד במחוז מסוים צריך לגור בו. במקרה של שלמה נטען שהוא לא גר בשדרות. בית הדין יבדוק את זה ויחליט את מה שיחליט".

   

  הבוקר (ה') אמורה להיפתח ספירה מחודשת של קולות חברי מרכז הליכוד שבחרו את נציגי המחוזות לכנסת, בשל אי סדרים לכאורה וטענות על הליך הצבעה שזוהם כמו גם על ספירת קולות שנעשתה באופן לא תקין לטענתם. זאת, לאחר תום הספירה החוזרת ברשימה הארצית, שבסיומה התברר כי יש פערים של אלפי קולות בין התוצאות לאלו שפורסמו בשבוע שעבר. עם זאת, ברשימה עצמה לכנסת לא חלו שינויים רבים.

   

  חזן: "יש כל מיני הליכים פנימיים שבהם מועמדים במקומות מסוימים רוצים לבטל הבטחות ייצוג וכדומה. אני מניח שעד 21 בפברואר אנחנו נתנהל בתוך הדבר, ולאחר שיוגשו הרשימות, פנינו לבחירות הכלליות עם ניצחון של נתניהו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים