שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  הפריימריז במרצ החלו. זנדברג: לא פוסלת איחוד

  131 הקלפיות נפתחו, ו-21 אלף המתפקדים יוכלו להצביע לראשונה בתולדות המפלגה. ברקע הסקרים הלא מעודדים אמרה יו"ר מרצ לאולפן ynet: "אם איחוד יהפוך אותנו למפלגת שמאל גדולה יותר, אז ידינו פתוחות"

   

   

  21 אלף מתפקדי מפלגת מרצ יוכלו להצביע היום (ה') ב-131 קלפיות שנפתחו לקראת הפריימריז הראשונים בתולדות המפלגה. הם ירכיבו את רשימתה לכנסת ה-21 ברקע הסקרים הלא מעודדים, שלפיהם היא נאבקת באחוז החסימה וזוכה לארבעה עד חמישה מנדטים בלבד. הקלפיות צפויות להיסגר בשעה 22:00, והתוצאות יתפרסמו כשעה לאחר מכן.

   

  רשימת המפלגה שתיסגר היום תכלול 23 מועמדים, ארבעה מהם חברי כנסת מכהנים. בעוד שהמקום הראשון שמור ליו"ר המפלגה תמר זנדברג, על מקומות 4-2 ייאבקו ארבעת חברי הכנסת המכהנים. המקום החמישי משוריין למתמודד חדש, והשישי מיועד לייצוג נשי (כמו גם המקום הרביעי ברשימה).

  יו
  יו"ר מרצ, תמר זנדברג(צילום: מוטי קמחי)

   

   

  יו"ר המפלגה, תמר זנדברג, התייחסה לפריימריז בראיון לאולפן ynet ואמרה כי היא "בטוחה שהרשימה תהיה מצוינת דווקא בגלל שהיא תהיה רשימת שמאל מובהקת. ברשימת המועמדים יש גם חברי כנסת מכהנים ומצטיינים, וגם מועמדים חדשים שבאו מהחברה האזרחית, מהאקטיביזם ומשורות השמאל הלוחם. אין לי ספק שהיא תהיה רשימה מעולה בגלל שיש לנו מחוייבות ברורה".

   

  זנדברג התייחסה להשתלבות פרצופים חדשים במפלגה ואמרה כי "התקנון מבטיח שלצד חברי כנסת מכהנים, יש לפחות מקום אחד מובטח למועמד חדש שמעולם לא כיהן בכנסת. בנוסף, יכהנו עוד שתי נשים חוץ ממני עד למקום השישי. כלומר, השיטה קבעה שהרשימה תהיה משולבת בין ותיקים לחדשים, בין נשים לגברים, ובין יהודים לערבים".

   

  לבסוף, אמרה כי לא תתנגד לאיחוד בשמאל: "עמדתי ברורה. מרצ היא מפלגת השמאל של ישראל, ואנחנו שואפים להגדיל ולהרחיב את השמאל. אם איחוד או הצטרפות כזו או אחרת תהפוך אותנו למפלגת שמאל גדולה יותר, אז מרצ כאן וידיה פתוחות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  יו"ר מרצ, תמר זנדברג
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים