צילום: באדיבות yes

המלצה פסיכולוגית: טלוויזיה במקום חברים

בני האדם כמהים תמיד למערכות יחסים, אבל האם הדרך היחידה להפיג את הבדידות היא זוגיות וקשרים חברתיים? ד"ר שירה גבריאל מובילה תחום מחקר בפסיכולוגיה שטוען כי סדרות טלוויזיה, אוכל ואפילו מעקב אחרי סלבס יכולים להחליף אנשים: "צריך להכיר בכך שהם מספקים לנו צרכים אמיתיים ולא להרגיש אשמים"


בני האדם הם יצורים חברתיים, וככאלה הם זקוקים לחברה. כך היה מאז ומעולם. אנחנו זקוקים לאנשים קרובים שיכילו אותנו, ינחמו אותנו ויעודדו אותנו בעתות הצורך. זוהי לפחות הגישה הרווחת שבה אוחזים רוב הפסיכולוגים ואנשי המקצוע, ולכן הם מעודדים אותנו להשקיע במערכות היחסים שלנו ולשפר אותן. אלא שבעולם הולך ומתפתח של טכנולוגיה, עומס עיסוקים וניכור חברתי, לא כולנו מצליחים לפתח את מערכות היחסים האלה או למצוא את האנשים המתאימים לנהל אותן מולם. לפעמים זה בגלל שאנחנו עסוקים וטרודים, ולפעמים פשוט משום שיחסים עם אנשים מזמנים לנו לא רק תמיכה, אישור וחום, אלא גם תוקפנות, עוקצנות, תחרותיות, קנאה ולעג - מטען לא פשוט שגורם לחלקנו לתהות אם לא עדיף לצמצם את נוכחותם של אחרים סביבנו.

 

וכך, בעוד שרוב הפסיכולוגים מטיפים לנו ללמוד להתמודד עם נוכחותם של אחרים בחיינו, לאמץ תכונות כמו סבלנות וסובלנות, אמפתיה והבנה, ולהילחם במגפת הבדידות ההולכת ופושטת בעולם המערבי בשנים האחרונות - יש גם מי שסבור שממש לא חייבים.

premuim_image

כתבה זו זמינה רק למנויי +ynet - שנהנים מגישה מלאה לפרשנויות, לראיונות בלעדיים, לכתבות ולטורים של מיטב כותבי ynet ו"ידיעות אחרונות"

כבר יש לכם מינוי? התחברו

הצטרפו עכשיו - החודש הראשון עלינו
רוצים לראות מה יש לנו להציע?