שתף קטע נבחר

בעקבות עתירה: נתניהו ימנה שר חוץ

המדינה השיבה לבג"ץ בעקבות עתירה כי ראש הממשלה ימנה ביום ראשון שר חוץ

בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: אמיל סלמן)
יוותר על תיק החוץ עקב העתירה. נתניהו(צילום: אמיל סלמן)

המדינה הודיעה היום (ה') לבג"ץ כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ימנה שר חוץ ביום ראשון הקרוב ויביא את המינוי לאישור הממשלה. נתניהו השיב באמצעות מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה לעתירת התנועה לאיכות השלטון בנושא התיקים הרבים שבהם הוא מחזיק. נתניהו מכהן כשר החוץ מאז מאי 2015, מתחילת הקדנציה הנוכחית .

 

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בתגובה: "אנו מברכים על המינוי המסתמן שהגיע רק תחת חרבו המתנוססת של ההליך המשפטי בבית המשפט העליון, ומקווים כי הוא אכן יצא לפועל. לטעמנו. ראוי היה שראש הממשלה לא יגיע למצב בו הוא מחזיק במספר רב כל כך של תיקים חשובים - בהם תיק החוץ והביטחון - בעת ובעונה אחת, ומקווים שהנורמה הפסולה הזו, שהייתה מנת חלקו של ראש הממשלה גם בראשית הקדנציה, לא תחזור על עצמה".

 

העתירה שהוגשה על ידי התנועה לאיכות השלטון דרשה מראש הממשלה להודיע אם יוכל להמשיך ולכהן בתפקיד שר הביטחון, שר החוץ, שר הבריאות ושר הקליטה במקביל לכהונתו כראש הממשלה. התנועה ביקשה לקיים דיון דחוף בעתירה, שכן מדובר בפגיעה משמעותית בציבור. בדצמבר מונה יריב לוין לממלא מקום שר העלייה והקליטה וראש הממשלה הודיע כי ימנה בחודש ינואר מחליף גם לתפקיד שר החוץ.

 

אלא שמאז דבר לא קרה וראש הממשלה נשאר בתפקידו כשר החוץ. בתנועה לאיכות השלטון הביעו חשש במסמך שהגישו לבג"ץ כי זה עלול לפגוע במדיניות הביטחונית מדינית של ישראל במיוחד בתקופה רגישה כזו של בחירות. המדינה ביקשה, כאמור, למנות ממלא מקום לתפקיד שר החוץ כבר ביום ראשון והיא ביקשה להגיש הודעה מעדכנת לבית המשפט בשבוע הבא. בג"ץ אפשר למדינה להגיש תגובה מעדכנת בשבוע הבא.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים