שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  נתניהו: "הבחירות לא הוכרעו, הקרב צמוד"

  בתדרוך לכתבים בשולי ועידת ורשה, התייחס ראש הממשלה לשבירת מדיניות העמימות בעניין התקיפות בסוריה: "בוודאי לא הייתי חושף דברים שלא יודעים מי עשה". על "עסקת המאה" אמר: "לא יכול להגיד מתי תוצג"

  בנימין נתניהו עם מייק פומפאו (צילום: AFP)
  נתניהו לצד מזכיר המדינה האמריקני בפולין(צילום: AFP)

  ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (יום ה') בתדרוך לכתבים בשולי ועידת ורשה לבחירות הקרובות ואמר כי "הבחירות לא הוכרעו ורחוקות מלהיות מוכרעות. יש כאן קרב צמוד וכשנגיע לנושא נדון בזה". 

   

  על טענת הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר "חוסן לישראל" בני גנץ נגד נתניהו בנושא שבירת העמימות בפעולות נגד איראן בסוריה אמר נתניהו: "זאת המדיניות הברורה שלנו שאת האפקט שלה אנו רואים בהבנה אצל הרוסים, הסורים והאיראני שאנו מתכוונים לכל מה שאנו אומרים. יש דברים שהם חסויים שהם לא בטוחים שהם לא יודעים. בוודאי לא הייתי חושף דברים שלא יודעים מי עשה. אבל כשאנו מעלים מטוסים או יורים על עמדות של איראן או של חיזבאללה בצד השני של הגולן הם יודעים היטב שאנו עושים. אין כאן שאלה של חשיפת מקורות.

   

   

  "מה שאנו רוצים להעביר זה את הנחישות שלנו. יש דברים שאנו עושים שנשארים בתחום העמימות. לא מתחייב שנגיד לכם כל פעם שאנו עושים. יש לנו מדיניות ברורה להמחיש את עוצמת המחויבות שלנו למנוע את התבססות איראן בסוריה ולאורך הגבול שלנו. אנו מגבים את זה במעשים".

   

  נתניהו התייחס גם ל"עסקת המאה" שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מתכוון להציג לאחר הבחירות ואמר: "אני לא יכול להגיד לך מתי תוצג התוכנית. מתי תוצג? לאחר הבחירות אין לי מושג".

    

  במהלך הוועידה הופיע חתנו של טראמפ ג'ארד קושנר ואמר שעסקת המאה תוצג אחרי הבחירות. נתניהו אמר כי "שאלו את קושנר מה עם היוזמה הערבית. הוא אמר שהיא היתה חשובה בשעתה, אך לא מתאימה להיום. זאת אמירה חשובה מאוד". 

   

  על הדיונים הסגורים במהלך הוועידה אמר נתניהו כי "מתוך חמישה שרי חוץ ערבים שהשתתפו, ארבעה דיברו בצורה בוטה וחזקה נגד איראן ואמרו בדיוק מה שאנחנו אומרים במשך שנים. הם דיברו בעד זכותה של ישראל להגן על עצמה מול התוקפנות האיראנית. הם אמרו שאם בעבר הסכסוך הערבי-ישראלי היה מרכזי, עכשיו קודם כל צריך להביא פתרון לבעיה האיראנית כי בלעדי זה אי אפשר לפתור את הסכסוך. הם אמרו שאיראן מאיימת על עצם הקיום שלנו עוד לפני שהיא משיגה נשק גרעיני".

   

  על שרי החוץ שהשתתפו סיפר: "הם הזכירו את הבעיה הפלסטינית שצריך לפתור אותה אבל אמרו היא לא תיפתר אם איראן תמשיך במסע הכיבוש והתוקפנות שלה. אני לא רוצה להגיד מזרח תיכון חדש, אבל תראו שמשהו עצום קורה פה. שרי חוץ של מדינות ערב אומרים בכנס חצי פומבי שלישראל יש זכות להגנה עצמית – מול ההתקפות שלנו. הם לא אומרים את זה בסתר, בחדר צדדי בלחישה, אלא מול 60 מדינות".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  נתניהו בוורשה
  צילום: רויטרס
  מומלצים