שתף קטע נבחר

הסרטון שפרסמה לשכת רה"מ ומחקה: שר החוץ של בחריין נגד איראן

לשכת נתניהו הפיצה סרטון מפגישה סגורה בוועידת ורשה שבו תועדה התבטאות חריפה של שר החוץ הבחרייני נגד איראן. הוא ציין כי "אילולא השפעתה הרעילה של איראן, אני חושב שהיינו קרובים לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני". הסרטון נמחק כעבור זמן קצר

 

 

התבטאות חריגה וחריפה של שר החוץ של בחריין חאלד בן אחמד אל-חליפה בסרטון מפגישה סגורה בוועידת ורשה שהפיצה הערב (יום ה') לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו. אל-חליפה אמר שגדל להאמין שהסוגייה הישראלית-פלסטינית היא החשובה ביותר באזור, "אבל הסוגייה הרעילה ביותר בהיסטוריה המודרנית מגיעה מהרפובליקה האיסלאמית, מאיראן".

 

אל-חליפה אמר בפגישה החסויה שפורסמה על ידי לשכת נתניהו: "ועלינו לעמוד באתגר הזה (איראן, א.א), כדי שנוכל לעמוד בפני אתגרים אחרים. בסכסוך הישראלי-פלסטיני קרו תהליכים: היה הסכם קמפ-דיוויד והייתה ועידת מדריד. היו דרכים רבות לפתור את הסכסוך, ואילולא ההשפעה הרעילה של איראן – אני חושב שהיינו הרבה יותר קרובים היום לפתור את הסכסוך. איך איראן היא אתגר רציני המונע מאיתנו להתקדם בכל דרך".

 

השייח חאלד בן אחמד אל חליפה בוועידת השלום והביטחון בוורשה (צילום: EPA)
האיום הגדול ביותר - איראן. שר החוץ הבחרייני(צילום: EPA)

השייח חאלד בן אחמד אל חליפה בוועידת השלום והביטחון בוורשה (Photo: EPA)
שר החוץ הבחרייני לוחץ ידיים עם סגן נשיא ארה"ב מייק פנס(Photo: EPA)

בעקבות הפרסום והתגובות שחולל, נמחק הסרטון מיוטיוב. הסרטון שפורסם בחשבון היוטיוב של ראש הממשלה נתניהו הציג קטעים ערוכים מתוך הפגישה הסגורה.

 

אל חליפה אמר מוקדם יותר היום כי הוא מאמין שבעתיד יתקיימו יחסים דיפלומטיים עם ישראל. בתשובה לשאלה מתי תחול פריצת דרך ביחסים עם ישראל וראש הממשלה בנימין נתניהו יוזמן לביקור, ענה: "זה יקרה כשזה יקרה". הוא נשאל אם זה יקרה בקרוב, ואמר: "זה יקרה בסופו של דבר".

 

הדיפלומט האמריקני-יהודי, דניס רוס, התייחס לוועידת ורשה וכתב כי "בוועידה קיימתי דיונים עם שלושה שרים ערבים ועם ראש הממשלה נתניהו. באותו החדר נאמרו אותן הדעות על עמידתה האגרסיבית והמאיימת של איראן במזרח התיכון, לצד אחידות הדעות בנוגע לפעולות שיש לנקוט נגדה".

 

נתניהו אמר בתדרוך לכתבים כי שרי החוץ שהשתתפו בוועידה: "הזכירו את הבעיה הפלסטינית שצריך לפתור אותה אבל אמרו היא לא תיפתר אם איראן תמשיך במסע הכיבוש והתוקפנות שלה. אני לא רוצה להגיד מזרח תיכון חדש, אבל תראו שמשהו עצום קורה פה. שרי חוץ של מדינות ערב אומרים בכנס חצי פומבי שלישראל יש זכות להגנה עצמית – מול ההתקפות שלנו. הם לא אומרים את זה בסתר, בחדר צדדי בלחישה, אלא מול 60 מדינות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Photo: EPA
שר החוץ של בחריין, השייח חאלד אל-חליפה
Photo: EPA
מומלצים