שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יש הסכם: הבית היהודי והאיחוד הלאומי ירוצו יחד
  אחרי מגעים ממושכים, יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' חתמו על הסכם להתמודדות משותפת בבחירות הקרובות. הרשימה תיבנה בשיטת "ריץ' רץ'"

   

  רפי פרץ בצלאל סמוטריץ' (צילום: יואב דודקביץ)
  רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'(צילום: יואב דודקביץ)

  הבית היהודי והאיחוד הלאומי יתמודדו יחד בבחירות 2019. יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' חתמו אמש (יום ה') על הסכם שלפיו הרשימה תורכב בשיטת "ריץ' רץ'" - הבית היהודי במקומות האי-זוגיים והאיחוד הלאומי במקומות הזוגיים.

   

  כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  האיחוד הלאומי יבחר תפקיד ראשון. אם תקבל המפלגה תפקיד שר אחד תתקיים רוטציה בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי. עוד הוסכם כי כל ההחלטות יתקבלו בהסכמת שני הצדדים, וחלוקת כלל התפקידים תהיה באופן שוויוני על ידי שני יושבי הראש.

  רשימה הבית היהודי האיחוד הלאומי מפלגה בחירות ()

  הרשימה המאוחדת של שתי המפלגות:

  1. יו"ר הבית היהודי, תת-אלוף במילואים הרב רפי פרץ, שכיהן בעבר כרב הראשי הצבאי

  2. יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ'

  3. ח"כ מוטי יוגב

  4. אופיר סופר, מזכ"ל האיחוד הלאומי

  5. יפעת ארליך, עיתונאית "ידיעות אחרונות" שנבחרה על-ידי ועדה מסדרת למשבצת האישה בבית היהודי

  6. ח"כ לשעבר אורית סטרוק

  7. סגן שר הביטחון, ח"כ אלי בן דהן

  8. עמיחי אליהו, בנו של הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת ונכדו של הרב מרדכי אליהו ז"ל, לשעבר הרב הראשי לישראל

   

  הסקרים האחרונים ניבאו שמפלגות הימין הקטנות נמצאות מתחת לאחוז החסימה, ולכן ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא לאיחוד ביניהן כדי למנוע אובדן קולות למחנה. עם חתימת ההסכם בליכוד בירכו על הריצה המשותפת ומסרו: "מברכים על הסיכום בין הבית היהודי לבין האיחוד הלאומי וקוראים להם להתאחד עם כוחות נוספים כדי להבטיח את ניצחון גוש הימין בבחירות".

   

  הסכם האיחוד ()
  ההסכם בין המפלגות

  הדרך הארוכה לאיחוד בין שתי המפלגות שאין הבדל ממשי בין האידיאולוגיה שלהן, לוותה בעיקר ברצון של הצדדים לסכם כל סוגיה אפשרית. מלבד הדיונים על מי יעמוד בראש הרשימה המשותפת, נציגי המפלגות דנו גם במי יקבל את התיק הבכיר, מי יישב בקבינט המדיני-ביטחוני ומי ייצג אותה בפורום ראשי הקואליציה.

   

  ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, בירך על ההחלטה: "זה אמנם היה ארוך ומתיש, אבל ברוך ה' המטרה הגדולה הושגה. אחדות מנצחת בציונות הדתית. מודה לשותף שלי לדרך החדשה הרב רפי פרץ. אני משוכנע שיחד נוביל להישג עצום בבחירות. בימים הקרובים נמשיך לעשות מאמצים גדולים כדי לצרף לרשימה גורמים נוספים כדי שהימין האמיתי לא יזרוק קולות לפח".

    

  הרב רפי פרץ אמר כי "הציונות הדתית ניצחה. אני מברך על ההסכם שנחתם אמש עם שותפנו הטבעיים באיחוד הלאומי, הסכם שהושג מתוך הבנת גודל השעה והאתגרים העומדים בפנינו, ומתוך חברות וענווה משותפת אנו יוצאים לדרך חדשה. יחד נוביל את הציונות הדתית לבית גדול, חזק ומשפיע במדינת ישראל".

   

  המפלגות עשויות לפתוח בהליך של משא ומתן לאיחוד עם שתי מפלגות נוספות - עוצמה יהודית של פעילי הימין מיכאל בן ארי, איתמר בן גביר, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין, ומפלגת יחד של השר לשעבר אלי ישי. גורמים בבית היהודי התקשו להעריך מה הסיכויים שמיזוג עם יחד ועוצמה יהודית אכן יתרחש.


  פורסם לראשונה 14/02/2019 23:37

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי
  רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'
  צילום: עמית שאבי
  מומלצים