שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  בגלל בדיקה נגד מחליפו: עיכוב במינוי סמפכ"ל המשטרה

  מינוי ניצב אלון אסור לסגן המפכ"ל מתעכב בעקבות בדיקה נגד מי שאמור להחליפו כמפקד מחוז הצפון, תת-ניצב שמעון לביא. במשטרה אמרו שהבדיקה נגמרה וכי לביא ראוי לקידום - אך בלשכת השר ארדן לא קיבלו הודעה על כך. המשטרה: "מידע שנגע לקצין נבדק ולא נמצא חשד לביצוע עבירה"

  ניצב אלון אסור. מינויו מתעכב בגלל בדיקה בעניינו של מחליפו כמפקד מחוז הצפון (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
  ניצב אלון אסור. מינויו מתעכב בגלל בדיקה בעניינו של מחליפו כמפקד מחוז הצפון(צילום: דוברות המשטרה)

  השר גלעד ארדן שוב מתקשה במינוי בכירים במשטרה: לאחר שהשר לביטחון פנים וממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן סיכמו לפני כחודש על מינויו של מפקד המחוז הצפוני, ניצב אלון אסור, לתפקיד סגן המפכ"ל - מתברר כי המינויו מתעכב בעקבות בדיקה נגד מחליפו כמפקד המחוז.

   

  העיכוב חל כיוון שבמשטרה לא רצו להשאיר את מחוז הצפון ללא מפקד. במשטרה טוענים כי הבדיקה נגד מי שסומן כמחליפו של אסור, תת-ניצב שמעון לביא, הסתיימה וכי אין כל דופי בהתנהלותו של לביא. עם זאת, בלשכת ארדן עדיין לא קיבלו הודעה על סיום הבדיקה - וכך נותרה המשטרה ללא סמפכ"ל.

   

  תדרוך כתבים של השר גלעד ארדן בנושא מסקנות הוועדה הציבורית לצמצום תנאי כליאת המחבלים (צילום: שאול גולן)
  השר גלעד ארדן(צילום: שאול גולן)

   

  מדובר באחד התפקידים החשובים בבניין הכוח של המשטרה. מיד לאחר שמינה את ניצב מוטי כהן לממלא מקום המפכ"ל - אחרי שנפסל המועמד שבחר לתפקיד, ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי - ישבו השניים יחד כדי להחליט על שורת מינויי ניצבים.

  "התלונה נגדו הוגשה כדי לפגוע בו מטעמים אינטרסנטיים". תת-ניצב שמעון לביא (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  "התלונה נגדו הוגשה כדי לפגוע בו מטעמים אינטרסנטיים". תת-ניצב שמעון לביא(צילום: ירון ברנר)

  התפקיד הבכיר ביותר במינויים הללו אמור היה להיות זה של ניצב אסור כסגנו של המפכ"ל. אסור כיהן בעבר כמפקד המכללה הלאומית לשוטרים, וכמפקד המחוז הצפוני בשנתיים האחרונות. שמו אף הועלה כאפשרות למפכ"ל לאחר הבחירות. אלא שכשפורסמה הודעת המשטרה על המינויים, דווקא שמו של אסור נפקד.

   

  בירור מעמיק העלה כי השר לביטחון פנים קיבל מידע לפיו בעניינו של הקצין שאמור להחליף את אסור כמפקד מחוז הצפון, תת-ניצב שמעון לביא, נפתחה כאמור בדיקה משטרתית - בחשד לשימוש אסור במידע משטרתי.

   

  תת-ניצב לביא נחשב לקצין מוערך ואיש שטח מעולה, ובמשטרה טוענים כי התלונה נועדה לפגוע בו מטעמים לא ענייניים. התלונה הועברה תחילה לטיפול המחלקה לחקירות שוטרים, אולם שם, לאחר בדיקה, החליטו כי המקום הנכון לבירורה הוא במחלקת המשמעת של המשטרה.

   

  במחלקת המשמעת השלימו את הבדיקה והחליטו שמדובר בדבר מינורי וכי אין סיבה להעמיד לדין את תת-ניצב לביא. כלומר, מבחינת המשטרה הוא ראוי לקידום. אלא שהמידע הזה, נכון להיום (ו'), עדיין לא הועבר למשרד לביטחון פנים.

   

  ממשטרת ישראל נמסר: "אין בכוונתנו לדון בהליך השיבוצים והמינויים במשטרת ישראל בכלי התקשורת. נדגיש כי מידע שנגע לקצין נבדק ולא נמצא כל חשד לביצוע עבירה כלשהי.  הניסיון לקשור בין הדברים מעוות ויש בו עוול משווע וחוסר צדק כלפי קצין מעולה ומפקד מהשורה הראשונה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות המשטרה
  ניצב אלון אסור. מינויו מתעכב
  צילום: דוברות המשטרה
  מומלצים