שתף קטע נבחר

תוך יממה: שני אירועי תעופה חריגים במהלך גרירת מטוסים

המשלחת של רה"מ התעכבה בפולין בעקבות התנגשות רכב גרירה בגחון המטוס שיושבת בימים הקרובים. בשעות הצהריים מטוס של "קתאי פסיפיק" שקע באספלט של אחד ממסלולי ההמראה בנתב"ג

שני אירועי תעופה חריגים התרחשו במהלך היום (שישי) כתוצאה מפעילות של רכב ה"פושבק" שנועד לגרור מטוסים לעבר מסלולי ההמראה. מטוס הבואינג 777 של אל-על שהיה אמור להחזיר את רה"מ נתניהו ופמלייתו מוורשה נפגע לפני ההמראה, וגלגלי מטוס איירבוס A350 של "קתאי פסיפיק" נתקעו באספלט בנתב"ג.

 

הנזק שנגרם למטוס ראש הממשלה ()
הרכב שפגע במטוס רה"מ

הנזק שנגרם למטוס ראש הממשלה ()

הנזק שנגרם למטוס ראש הממשלה ()

מטוס הבואינג 777 של אל-על (4X-ECC), שהיה אמור להחזיר הבוקר את ראש הממשלה בנימין נתניהו מועידת וורשה בחזרה לישראל, נפגע באופן קשה על ידי רכב גרר ("פושבק") בנמל התעופה בבירת פולין וגרם לעיכוב של שעות בחזרת המשלחת הישראלית ארצה.

 

רכב הגרר פגע בגחונו של המטוס וגרם לו לשברים שישביתו אותו בימים הקרובים עד להגעת צוותים של אל-על לבירת פולין. בתמונות שהגיעו לידי ynet נראים שברים בחלקו התחתון של המטוס שלא אפשרו את המראתו בזמן לנתב"ג. לא היו נפגעים באירוע.

 

לאחר התאונה בפולין, שלחה אל-על מטוס בואינג 737 שיחזיר את ראש הממשלה מפולין שנחת לפני כניסת השבת בשעה 15:30. מאל על נמסר כי "במהלך גרירה לאחור (פוש בק) של המטוס שמטיס את ראש הממשלה למסלול ההמראה בוורשה, על ידי צוות נמל התעופה הפולני, אירעה תקרית כאשר הגורר שהסיע לאחור התנגש במטוס - לא נגרם שום נזק לנוסעים, אך המטוס קורקע ואינו כשיר לטיסה. חברת אל על נערכה במהירות ובשעה זו עושה מטוס חלופי את דרכו לפולין".

 

מטוס קטאי פסיפיק גלגלים בור אספלט ()
המטוס ששקע באספלט בנתב"ג

מטוס קטאי פסיפיק גלגלים בור אספלט ()

מטוס קטאי פסיפיק גלגלים בור אספלט ()

אחר הצהריים התרחש אירוע נוסף במהלך גרירת מטוס, הפעם בנמל התעופה בן גוריון. מטוס איירבוס A350 של חברת התעופה "קתאי פסיפיק" שהיה אמור להמריא להונג קונג, נתקע תוך כדי גרירתו לאחור בתוך האספלט.

 

לאחר דקות ארוכות של המתנה על המסלול הורדו הנוסעים בחזרה לטרמינל 3, והמטוס חולץ בחזרה לעמדת החנייה וצפוי להמריא בקרוב. מרשות שדות התעופה נמסר כי "מטוס של חברת קתאי פסיפיק שיצא לדרכו להונג קונג נדחף לאחור מהשרוול על ידי הגורר לנקודת ההנעה.

 

"המטוס נדחף מעבר לנקודת העצירה וההנעה עד לקצה רחבת המטוסים ושקע בשול. כתוצאה מעומס המשקל של המטוס שקעו הגלגלים האחוריים שלו. כחלק מאמצעי הזהירות שננקטו הורדו הנוסעים מהמטוס". ברשות שדות התעופה ציינו שהאירוע יתוחקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים