שתף קטע נבחר

חיזוק חברתי: פרופ' יפעת ביטון מצטרפת לאורלי לוי-אבקסיס

המשפטנית שהייתה מועמדת לעליון ופרסמה מחקרים בתחומי מגדר ואפליה תהיה חלק ממפלגת גשר. לוי-אבקסיס: "אחת הנשים המשפיעות בישראל"

 

 

מפלגת גשר בראשות ח"כ אורלי לוי-אבקסיס הודיעה בסוף השבוע על צירופה של המשפטנית פרופ' יפעת ביטון. "אחת הנשים המשפיעות בישראל", הגדירה אותה לוי-אבקסיס, שהוסיפה: "היא אישה פורצת דרך ולוחמת חברתית אמיתית, בוגרת קריית מלאכי, הרווארד וייל, מועמדת לבית המשפט העליון, שילוב מנצח של ידע אקדמאי מעמיק וניסיון רב שנים של עשייה חברתית".

 

 

פרופ' ביטון מכירה את העבודה הפרלמנטרית מסיוע שהעניקה לוועדה לקידום מעמד האישה לוועדת המשנה בפורום לבחינת החוק למניעת הטרדה מינית. היא הייתה חברת הוועדה לחלוקת עיזבונות של משרד המשפטים, חברת המועצה המנהלית של בנק ישראל ויו"ר ועדת הביקורת של הבנק.

אורלי לוי אבקסיס ופרופסור יפעת ביטון ()
אורלי לוי-אבקסיס ופרופ' יפעת ביטון
 

"אני מצטרפת היום למנהיגה שדרכה היא דרכי, ביתה הוא ביתי ויחד נבנה גשר של תקווה לאזרחי ואזרחיות מדינת ישראל", אמרה.

 

פרופ' ביטון התמחתה בבית המשפט העליון בירושלים, ערכה מחקרים בתחומי דיני הנזיקין, מגדר ואיסור אפליה. היא פרסמה מאמרים רבים בנושא קידום שוויון באמצעות תביעות נזיקיות לפיצוי קורבנות אפליה ותקיפה מינית.

 

לוי-אבקסיס הוסיפה: "כשהבטחתי ש'גשר' תורכב משליחי ציבור אמיתיים, התכוונתי לאנשים מסוגה של יפעת ושל החברים הנוספים ברשימה שלנו שתיחשף בקרוב ותוביל שינוי חברתי- כלכלי אמיתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורלי לוי-אבקסיס ופרופ' יפעת ביטון
מומלצים