שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מפסידי הפריימריז בעבודה מבקשים מגבאי שיריון
  ליו"ר שמורים מקומות 2 ו-10 ברשימה, אבל עד כה אף גורם אטרקטיבי חיצוני לא הציע את עצמו. לפיכך מועמדים או אנשים מטעמם מבקשים שריון. בין השאר מדובר בח"כ לאה פדידה, ח"כ נחמן שי, גלעד קריב ומיכל צ'רנוביצקי

   

  פריימריז במפלגת העבודה (צילום: AFP)
  יו"ר העבודה, אבי גבאי (צילום: AFP)

   

  יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי מגלה בימים האחרונים שהפריבילגיה שניתנה לו לשריין שני מועמדים במקום השני ובמקום ה-10 גורמת לו כאבי ראש לא קטנים. הוא כבר רמז באופן ברור שאם לא יצליח להביא שמות יוצאי דופן לרשימה - הוא לא ישתמש בשריונים שניתנו לו, וכרגע אכן אין "שמות גדולים" המתדפקים על דלתות המפלגה. גורמים בסביבת היו"ר מספרים שהפניות מבחוץ הן בעיקר של אנשי צבא בדרגת אלוף ששלחו מסרים על רצונם להשתלב ברשימה.

   

  בינתיים השריונים של גבאי קורצים להרבה מאוד אנשים, בעיקר לאלה שהתמודדו בפריימריז שהתקיימו בשבוע שעבר ונדחקו למקומות לא ריאליים. כך, לדוגמה, הגיעה אליו עצומה המבקשת לשלב את ח"כ לאה פדידה במקום גבוה ברשימה. "אנו, ראשי רשויות מקומיות, מועצות אזוריות, ומזכירי סניפים - מבקשים להביע את תמיכתנו בח"כ לאה פדידה כנציגת הצפון והפריפריה ברשימת העבודה לכנסת ה-21 ודורשים לשריין אותה במקום ריאלי ברשימת העבודה לכנסת", נכתב בעצומה. "בעזרת שיבוצה במקום ריאלי נוכל להביא לשינוי מגמה בהצבעה של אזרחי הצפון והפריפריה".

   

  ח"כ לאה פדידה (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת) (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)
  ח"כ לאה פדידה(צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)

   

   

  בין החותמים ראש העיר יקנעם סימון אלפסי, ראש העיר נהריה רונן מרלי, ראש המועצה האזורית מטה אשר משה דוידוביץ, ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי, וראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר.

   

  בנוסף פנו מועמדים בפריימריז אל מקורביהם ללשכת יו"ר המפלגה וביקשו גם הם שריון. בין השאר מדובר במנכ"ל התנועה ליהדות מתקדמת, גלעד קריב, רן שוסטרמן מהמושבים, נחמן שי (שנציגי הגמלאים פנו בשמו) ונציג השכונות אמנון זילברמן. לגבאי נשלח גם מכתב מארגוני נשים חרדיות בבקשה לשריין את המועמדת החרדית מיכל צ'רנוביצקי שהתמודדה בפריימריז.

   

  גורמים בסביבת גבאי מסרו בתגובה כי הוא לא השיב בחיוב על הפניות האלו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים