שתף קטע נבחר

אז והיום: גני תקווה מתרחבת

תנופת הנדל"ן בעשור האחרון השפיעה רבות על מחוז המרכז בישראל, ובין יישובי המחוז בולטת המועצה המקומית גני תקווה, שנהנית מצמיחה מתמדת ומגידול באוכלוסייה. בשנים האחרונות קלטה גני תקווה למעלה מ-2,500 תושבים חדשים, עם היערכות עתידית להרחבת היישוב וגידול נוסף באוכלוסייה

בשיתוף קבוצת לוזון

 

גני תקווה החלה את דרכה בשנת 1949 כשיכון קטן בפאתי פתח תקווה, שקלט בעיקר עולים חדשים מרחבי תבל. לא עברו שנים רבות עד שבשנת 1953 הוכרז השיכון כיישוב עצמאי וקיבל את השם שאותו הוא נושא עד ימים אלה, גני תקווה. "היישוב הזה היה בפאתי פתח תקווה עד שהוקם כיישוב עצמאי - גני תקווה. מכאן צמחנו כל השנים, ובעשור האחרון קלטנו 2,500 תושבים חדשים - גני תקווה גדלה ומתפתחת, וזה דבר נכון מאוד ליישוב", אומרת ליזי דלריצ'ה, ראש מועצת גני תקווה.

 

גני תקווה פעם  (צילום: מיכאל כהן)
משיכון בפאתי פ"ת ליישוב עצמאי מרכזי בארץ - תולדות גני תקווה(צילום: מיכאל כהן)

 

תנופת הנדל"ן בעשור האחרון השפיעה רבות על מחוז המרכז בישראל, ובין היתר בולטים אזור בקעת אונו והיישובים הסמוכים אליו - גני תקווה, קריית אונו ופתח תקווה - שנהנים מצמיחה מתמדת ומגידול באוכלוסייה. "גני תקווה החלה עם צביון מסוים שהתבטא במרקם של בתים פרטיים, ועם הזמן אנחנו רואים פה יותר ויותר מגדלים", מתארת ליה לוזון, סמנכ"לית פיתוח עסקי בקבוצת עמוס לוזון. "שכונת גנים היא דוגמה טובה להתפתחות של האזור - שכונה חדשה לחלוטין עם אוכלוסייה מגוונת, יש פה למשל המון רופאים בגלל הקרבה לתל השומר", מוסיפה לוזון.

 

גני תקווה ()
מתחדשים: תנופת הנדל"ן מורגשת בכל אזור בקעת אונו

 

עם הזינוק במחירים והמחסור בהיצע החלה להיבנות לפני כעשור השכונה הצפונית ביותר בגני תקווה, שכונת גנים. "שכונת גנים החלה את דרכה לפני כעשור. אני זוכרת שכשהיא נבנתה, בהתחלה היו שני בניינים בודדים ואחריהם נגמרה השכונה - הכל היה כורכר ועפר דרכים. כיום אתה עובר פה והכל סלול ובנוי. זה כבר לא אתר בנייה - יש תשתיות קיימות, יש בניינים עומדים, ובאמת שכונת גנים התפתחה בצורה יפה מאוד. אני חושבת שיזמים עשו פה עבודה שהיא טובה, כי הבינו שיש פה קהל איכותי שמחפש גם מוצרים איכותיים, אז זה השפיע על כל הקו העירוני", אומרת לוזון.

 

שורות הבניינים בשכונת גנים והמנופים שמעידים על הפיתוח המתמשך מעלים שאלות לגבי היערכות הרשות המקומית בהיבטי התשתיות ומוסדות הציבור. "בכל המקומות שיש בהם שטחים בונים כרגע לגובה, כי בגובה אפשר להכניס יותר תושבים. אנחנו משתדלים לעשות הכי טוב שאנחנו יכולים. במסגרת הגובה נשאר שטח פתוח יותר רחב, משם אנחנו עושים שטחים ירוקים, שטחי קהילה ומוסדות ציבור למען התושבים. אחת המשימות המשמעותיות שלנו זו היערכות לקליטת התושבים החדשים. אנחנו בונים קריה של בית ספר יסודי, חטיבה, תיכון ומגרשי ספורט. עוד קריה נוספת תיבנה עם גני ילדים ומרכזי קהילה", מסבירה דלריצ'ה.

 

גני תקווה ()
הצפונית ביותר: שכונת גנים מתפתחת ועולה לגובה

 

"אני מאמינה שאם פעם אנשים צעירים לא היו גרים בגני תקווה, בפתח תקווה או בקריית אונו - כיום אני חושבת שמה שמושך אנשים לבוא לגני תקווה זה גם האוכלוסייה, שהיא באמת אוכלוסייה איכותית, שכונות חדשות, יש פה באזור תחושה של הצערה, אתה הולך פה ומרגיש שכונה מתפתחת. לא איזה מקום מיושן. הכל חדש, הכל בהתהוות. כשאתה בונה בשכונה חדשה שפעם הייתה קרקע בתולית אתה יוצר חיים, אתה יוצר שכונה. אתה לוקח מקומות שאין בהם כלום, ופתאום יש בהם הווי ואתה אומר, יש זוגות שיכירו פה, יש ילדים שישחקו פה ושכל החוויות שלהם יהיו כאן, במשהו שלפני שקיבלנו היתרים עוד היה חול", מספרת לוזון.

 

גני תקווה ()
בונים ויוזמים: הביקוש למגורים בגני תקווה גדל

בימים אלה בונה קבוצת לוזון את שלב ב' של פרויקט "MyUnik" בשכונת גנים בגני תקווה. מדובר בשני בנייני יוקרה שיתנשאו לגובה של 18 קומות, עם תמהיל מגוון של דירות. "לפני שנה מסרנו את שלב א' של פרויקט My Unik. מדובר בשני בניינים מאוכלסים, ובדיוק ממולם אנחנו בונים כעת את שלב ב'. השלב השני של הפרויקט יכיל שני בניינים שמתוכננים קצת אחרת, הקפדנו על תכנון שמותאם לצרכים של הדיירים. אנחנו יודעים שאנשים כל השבוע רצים, אז הבית צריך להיות גם מקום שרוב הזמן הוא מנוחה ואווירה כיפית - אז יצרנו באמת את הבתים כמקומות שיש בהם מקום לזמן משפחתי, ומתאימים גם להתפנק בהם", מפרטת לוזון.  

 

שלב ב' של פרויקט My Unik יצא לדרך: גני תקווה תתחדש בשני מגדלים יוקרתיים (הדמיות באדיבות קבוצת לוזון)
שלב ב' של פרויקט My Unik יצא לדרך: גני תקווה תתחדש בשני מגדלים יוקרתיים(הדמיות באדיבות קבוצת לוזון)

 

"בעוד עשור כל השכונה כבר תהיה מושלמת וכל הדיירים יגורו בה, ומבני הציבור יהיו עם הרבה מאוד ילדים והרבה מאוד קהילה, ואני חושבת שזה יהיה היישוב המוביל בארץ מכל הבחינות", מסכמת דלריצ'ה.

 

  

 

בשיתוף קבוצת לוזון

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל כהן, ירון ברנר
אז והיום: איך הפכה גני תקווה משיכון קטן ליישוב משמעותי
צילום: מיכאל כהן, ירון ברנר
מומלצים