שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל החליט: ארבעה מינויים חדשים בצה"ל

אלוף יואל סטריק ימונה למפקד זרוע היבשה. אלוף אמיר ברעם יפקד על פיקוד צפון. מינויים חדשים גם למפקד המכללות הצבאיות ונספח צה"ל בוושינגטון

אלוף יואל סטריק (צילום: דובר צה
אלוף יואל סטריק(צילום: דובר צה"ל)

 

ארבעה מינויים חדשים במטה הכללי של צה"ל אושרו היום (א') על-ידי הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי.

 

מדובר צה"ל נמסר כי מפקד פיקוד הצפון אלוף יואל סטריק, ימונה לתפקיד מפקד זרוע היבשה. מפקד הגיס הצפוני והמכללות הצבאיות, אלוף אמיר ברעם, ימונה לתפקיד מפקד פיקוד הצפון.

אלוף יואל סטריק (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

המטרה במינוי של אלוף סטריק, לפחות הצהרתית, היא לחזק את זרוע היבשה, בקצין בכיר ומנוסה, בניגוד למפקדי זרוע יבשה קודמים, שלהם זה היה התפקיד הראשון או השני כאלופים. סטריק פיקד כאלוף על פיקוד העורף ועל פיקוד הצפון, ומול הפערים הגדולים במוכנות זרוע היבשה, יתמודד עם האתגרים, גם התרבותיים ולא רק המשאביים ביחידות השדה.

 

אלוף ברעם נחשב למזוהה ביותר עם הזירה הצפונית ביחס ליתר המועמדים לתפקיד. עוד כמפקד סיירת הצנחנים הוא לחם ברצועת הביטחון בטרם הנסיגה מדרום לבנון, בהמשך פיקד על חטיבת הצנחנים ועל האוגדה המובחרת 98 שתוביל את חוד הלחימה בכל תרחיש צפוני. בשני תפקידיו האחרונים, פיקד ברעם על אוגדת הגליל ועל הגיס הצפוני.

אלוף אמיר ברעם (צילום: דובר צה
אלוף אמיר ברעם(צילום: דובר צה"ל)

אלוף אמיר ברעם (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

בנוסף, לתפקיד מפקד המכללות הצבאיות, ימונה תת-אלוף איתי וירוב שיועלה לדרגת אלוף. ולתפקיד נספח צה"ל בוושינגטון ימונה תת-אלוף יהודה פוקס שיועלה לדרגת אלוף. עוד נמסר כי ההחלטה בנוגע לעתיד הפיקוד על הגיס הצפוני תתקבל בשבועות הקרובים כחלק משורת תהליכים שיבחנו במטכ"ל. ארבעת המינויים ייכנסו לתוקפם בחודשים הקרובים.

 

 

בצה"ל החליטו לייצב את צמרת המטכ"ל בדיון השיבוצים הנוכחי, ולאור העובדה שהרמטכ"ל כוכבי וסגנו, אלוף אייל זמיר, נכנסו יחד רק לאחרונה לתפקידם, האלוף אהרון חליווה שעומד בראש אגף המבצעים, לא יוזז. ראש אגף המבצעים הוא מספר 3 בהיררכיה הצבאית, ולכן קידומו של חליווה, שגם כך נושא בתפקידו הנוכחי מזה כשנה, לא עומד על הפרק בשלב זה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
אלוף יואל סטריק
צילום: דובר צה"ל
מומלצים