שתף קטע נבחר

עד המדינה מהבר נוער: "יש לי הוכחות לגבי שני מעורבים ברצח"

העבריין זאור חנקישייב הכיר היטב את שתי הדמויות שלגביהן מסר מידע חדש בפרשת הרצח בבר נוער לפני עשור. בעבר נמצא ששיקר, אבל לטענתו יש לו הוכחות שיכולות להראות כי השניים קשורים לרצח. "מאוכזב מהאופן שבו המשטרה מתייחסת למידע החדש"

עד המדינה זאור חנקישייב (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
עד המדינה זאור חנקישייב(צילום: שאול גולן)

שתי הדמויות שלגביהן מסר זאור חנקישייב, מי שהיה עד המדינה בפרשת הרצח בבר נוער, מידע בשבוע האחרון, הם שני אנשים שהוא הכיר היטב והיו מקורבים לו. לטענתו, יש לו הוכחות שיכולות להראות כי השניים קשורים לרצח. לדבריו, המשטרה היא שפנתה אליו וגבתה ממנו עדות.

 

ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב נבדק בשבוע האחרון מידע נוסף לגבי שתי הדמויות אותו מסר חנקישייב, ששיקר והוליך שולל את המשטרה והפרקליטות בעבר. הוא מסר פרטים לכאורה אודות הרצח בבית אגודת הלהט"ב ב-1 באוגוסט 2009, אז נרצחו ניר כץ וליז טרובישי, ונפצעו 11. עד כה טרם בוצעו מעצרים בנושא.

  

עם זאת, יצוין כי במשטרה הביעו אתמול ספק בנוגע למידע שנמסר מכיוון שהוא הועבר כאמור על ידי עד המדינה שנמצא משקר בעבר.

 

 

עו"ד חי הבר המייצג את חנקישייב אמר כי מרשו המום ומאוכזב מהאופן שבו המשטרה בחרה לטפל ולהתייחס למידע החדש. "מרשי הוא לא זה שפנה אל המשטרה, המידע הועבר לפני זמן רב והמשטרה היא זו שבחרה לזמן ולחקור אותו דווקא עכשיו וכל זאת באמצעות איומים, שבמידה ולא ישתף פעולה, יפתח כנגדו תיק נוסף".

 

הבר נוער אחרי הרצח הכפול (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
הבר נוער אחרי הרצח הכפול(צילום: ג'ורג' גינסברג)

עו
עו"ד חי הבר (צילום: מוטי קמחי)

 

הבר הוסיף: "בתום החקירה ולאחר מסע של איומים והפחדה נוסף, נתבקש מרשי שלא לשוחח עם איש על הדברים על מנת שניתן יהיה לבחון ולמצות המידע החדש. במקום לנהוג כפי שביקשו, מצא עצמו מרשי במציאות בה המשטרה מדליפה פרטים שנאמרו בחקירה, תוך הכפשת שמו של מרשי שוב ושוב. בניגוד למשטרה מרשי בחר שלא לשוחח עם איש על הנושא, אך לא נהיה מוכנים לעמוד מנגד ולראות כיצד הוא מוכפש הוא שוב ושוב".

ליז טורבישי ניר כץ (צילום: שאול גולן, אדוה נפתלי)
הנרצחים ליז טרובישי וניר כץ(צילום: שאול גולן, אדוה נפתלי)

ההתפתחות הדרמטית הראשונה בחקירה אירעה כארבע שנים לאחר הרצח: המשטרה חתמה אז הסכם עד מדינה עם חנקישייב, שטען כי הוא מכיר את הרוצח במועדון. בעקבות כך הואשם חגי פליסיאן בביצוע המעשה, אולם כשנה לאחר מכן עלה חשד שחנקישייב בדה חלקים מעדותו. בעקבות כך בוטל כתב האישום נגד פליסיאן.

 

ב-2014 הודה חנקישייב בשיבוש הליכי משפט, בידוי ראיות, קבלת דבר במרמה ומסירת ידיעה כוזבת, ובמסגרת הסדר טיעון הוא נשלח למאסר של חמש שנים וחצי. ב-2016 נחתם הסכם פשרה שבמסגרתו המדינה פיצתה את משפחת פליסיאן ב-2.2 מיליון שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
עד המדינה זאור חנקישייב
צילום: שאול גולן
מומלצים