שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סמים מעבר לים: חמישה ישראלים נעצרו בהודו ובסרי לנקה

  חמישה צעירים ישראלים נעצרו לאחרונה באירועים שונים של החזקת סמים על ידי השלטונות המקומיים, שלפי גורמים בארץ מאסו בהתעסקות בתופעה והחלו בהגברת מאמצי האכיפה

  חמישה צעירים ישראלים נעצרו בשבועות האחרונים בגין החזקת קוקאין וחשיש בהודו ובסרי לנקה, והמשטרה המקומית החלה בהגברת מאמצי האכיפה נגד התיירים.

   

  לפני שלושה שבועות נעצרה צעירה ישראלית בעת יציאה ממסיבה בדרום סרי לנקה כשברשותה גרם של קוקאין, שבוע לאחר מכן נעצר באותו אזור ישראלי נוסף שבכליו נתפסו קוקאין וחשיש.

  חמישה ישראלים נעצרו על סמים בהודו ובסרי לנקה (צילום: The New Indian Express)
  עצורים בחשד להחזקת סמים בהודו(צילום: The New Indian Express)
   

  לאחרונה נעצרו שני ישראלים בפשיטה על מסיבה בקרנטקה שבדרום הודו כשברשותם קוקואין וקטמין, כשגם בבירה ניו דלהי נתפס תייר ישראלי בבית מלון כשבכליו קוקאין בכמות בלתי ידועה. לפי גורמים ישראלים, השלטונות המקומיים מאסו בבעיית הסמים בקרב התיירים והגבירו כאמור את המאבק בנושא ואת הפעילות המשטרתית לצורכי אכיפה ומניעה.

   

  מירון קרליק, מפעיל קבוצת הפייסבוק "הודו - מטיילים עם מירון", הזהיר את התיירים הישראלים תוך שהוא מתאר את ההשלכות הקשות של מעצר בגין החזקת סמים מעבר לים, את הקושי שבעבודה מול השלטונות בניסיון לסייע לאותם תיירים שסרחו ואת החרדות שפוקדות את משפחותיהם של אלו שנעצרו.

   

  הוא סיפר בפוסט: "אתמול בערב נעצרו שני חבר'ה בפשיטת משטרה על מסיבה. השוטרים מצאו עליהם גרמים בודדים של סמים. מאותו רגע התהפך עליהם ועל משפחתם עולמם. מהבוקר אני מתעסק בנושא, בקשר עם אחד מהבחורים האלה, עם משפחותיהם ועם השגרירות. אני תמיד מנסה להסתכל עליכם ממבט של הורה, שני בניי בגיל של רובכם. כואב לי על כל אחד שנכנס לבלאגן כזה, אני לא פעם כותב פוסטים ואזהרות כדי שלא תגיעו למקומות האלה. זה אחד הסיוטים שהכי מפחידים את ההורים שלכם.

   

  "ברגע שהם מקבלים ידיעה שהילד שלהם נעצר בהודו, הלב נופל לתחתונים. הם באותו רגע אובדי עצות, לא יודעים למי לפנות ומה לעשות. מאותו רגע זה בשבילם חלום בלהות. אני מאמין שאף אחד מכם לא רוצה שהוריו יהיו בסיוט כזה ובטח שאף אחד לא רוצה לבלות את החודשים הקרובים במעצר בהודו בחוסר ודאות".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים