שתף קטע נבחר

"חיה כל רגע במלואו": אלפים בצעדה ומופע לזכרה של אורי אנסבכר ז"ל

אלפים השתתפו בצעדה ובמופע לזכר הצעירה שנרצחה בפיגוע טרור. שלומי שבת ביצע את השיר שכתבה אורי לפני הירצחה. אמה של הצעירה: "מתפללת שתנועת האור שיוצאת ממנה ומתגלגלת תלך ותתעצם עוד"

  

 

במתחם התחנה הראשונה בירושלים התקיים הערב (יום ג') מופע לזכרה של אורי אנסבכר ז"ל, שנרצחה לפני כשבועיים בפיגוע טרור בבירה. באירוע הופיעו בהתנדבות אהוד בנאי, יובל דיין, עמיר בניון, מיכה שטרית, להקת שלווה ושלומי שבת שביצע את השיר "עולם של שלום" שאותו כתבה אורי לפני הירצחה ואשר פורסם ב-ynet וב"ידיעות אחרונות". ynet העביר את המופע בשידור ישיר.

 

נאעה אנסבכר, אמה של אורי, הקריאה שיר של בתה המנוחה ואמרה: "אורי ידעה את הסוד הזה, לחיות כל רגע במלואו, כשהיא מחוברת לנשמה הגדולה שלה ולאדמה ומשם לפגוש במקומות של אנשים אחרים מתחברת לנשמתם ומוסיפה הרבה אור. אני מתפללת שתנועת האור הזאת שיוצאת מאורי ומתגלגלת בעולם ומתפשטת תלך ותתעצם עוד ועוד כי באמת כולנו כמו אורי גם אנשים פשוטים וגם נשמות גדולות של אור".

אירוע לזכרה של אורי אנסבכר (צילום: עמית שאבי)
שלומי שבת ביצע את השיר שכתבה אורי לפני הירצחה(צילום: עמית שאבי)

אירוע לזכרה של אורי אנסבכר (צילום: עמית שאבי)
שבת ביחד עם יובל דיין(צילום: עמית שאבי)

צעדה לזכרה של אורי אנסבכר (צילום: עמית שאבי)
אהוד בנאי במופע לזכרה של אורי(צילום: עמית שאבי)

אמנה, חברה של אורי, סיפרה בגרון חנוק: "אני שמחה על הזכות שהייתה לי להכיר אותך. לרגע אחד אני מרגישה אותך כל כך רחוקה וברגע אחר את הכי קרובה שאפשר. כל כך הרבה לא הספקתי לשאול ולשמוע, יש בך צדדים שאני מגלה רק עכשיו. בפעם האחרונה שנפגשנו לארוחת שבת משותפת חיבקתי אותך כשביד השנייה החזקתי שקיות. אמרת לי 'למה את רק חצי מחבקת אותי? חבקי אותי עד הסוף'. עכשיו אני מרגישה את החיבוק שלך יותר מתמיד. מול המוות שלך מתגבר אצלי היצר לחיות עוד יותר, גם בשבילך".

צעדה לזכרה של אורי אנסבכר (צילום: עמית שאבי)
צועדים לזכרה של אורי(צילום: עמית שאבי)

צעדה לזכרה של אורי אנסבכר (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

צעדה לזכרה של אורי אנסבכר (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

שיר של אורי אנסבכר רצח נרצחה ב ירושלים (באדיבות המשפחה)
אורי אנסבכר ז"ל והשיר שכתבה לפני הירצחה(באדיבות המשפחה)

 

לפני המופע, שבו צפו אלפי בני אדם, השתתפו מאות בני נוער בצעדה ובעצרת לזכרה של אורי. "צעדת האור" יצאה מעין יעל, מקום התנדבותה של אורי בשירות הלאומי וסמוך למקום הירצחה.

 

אליסף פרץ, בנה של כלת פרס ישראל מרים פרץ ששכל את שני אחיו ונמנה עם מארגני האירוע, אמר בעצרת: "התכנסנו כאן הערב מתוך שבר גדול. עומדים כאן רבים שלא הכירו אותך אורי אנסבכר, גם אני בתוכם. כאלו שלא פגשו את זיו פניך הקורנות, לא שמעו את שירת חייך. התכנסנו כאן כי אנחנו לא מסכימים לתת לרשע לנצח. לצערנו, את הרצח לא הצלחנו למנוע אך הצלחנו למנוע את האדישות. אנו לוקחים אחריות על בני האדם שאנחנו, וכואבים על האנושיות שנפגעה ביום שבו נרצחת".

 

ראש העיר ירושלים משה ליאון אמר: "אורי נרצחה בירושלים, לא הרחק מכאן, בלב חורשה ירוקה. מחבל נאלח גדע את פתיל חייה. הרצח הזה הוא המשך ישיר של מעשי רצח נפשעים ורבים שאירעו בירושלים עלידי טרוריסטים כבר יותר מ-150 שנה. כראש העיר ירושלים אני מרגיש מחויב לביטחונו האישי של כל תושב ותושבת, ולכל עובר אורח ואני מתחייב לעשות ככל יכולתי על מנת שהחיים בעיר הזאת יהיו בטוחים יותר".

 

בסרטון לקראת האירוע אמר אהוד בנאי: "דרכה של אורי הייתה דרך של יופי, אהבה ואור. אז היום אנחנו נלך בעקבות האור של אורי, הכול לזכרה ולעילוי נשמתה של אורי שהאור שלה ימשיך להאיר תמיד".

 

נעמה כהן, דודתה של אורי, אמרה: "בימים האחרונים אנחנו נחשפים להרבה מאוד יוזמות מרגשות ואני חושבת שהאירוע הזה הוא אחד השיאים שלהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים