שתף קטע נבחר

בן סלמאן קיבל מפקיסטן תת מקלע מזהב

יורש העצר הסעודי ביקר בפקיסטן, התחייב להשקיע בה 20 מיליארד דולר וזכה לכבוד מלכים. פקיסטן הכריזה על יום חג והעניקה לו נשק מצופה זהב

יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן עזב היום (ג') את פקיסטן אחרי שזכה לכבוד מלכים. בן סלמאן, שהסכים שסעודיה תשקיע 20 מיליארד דולר בפקיסטן, קיבל לקראת סוף הביקור תת מקלע מצופה זהב.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

התקשורת המקומית דיווחה שמשלחת של סנאטורים פקיסטנים הגיעה אמש למעונו של בן סלמאן בבירה איסלמבאד. יו"ר הסנאט הפקיסטני, סדיק סנג'רני, העניק לבן סלמאן תת מקלע מוזהב מדגם MP5 של חברת הקלר וקוך. המשלחת העניקה לו את הנשק עם הקדשה אישית ותמונה של בן סלמאן.

 

 

מוחמד בן סלמאן פקיסטן העניקה תת מקלע מ זהב ל מוחמד בן סלמאןראש ממשלת פקיסטן אימראן חאן ()
המתנה הפקיסטנית לבן סלמאן
 

מוחמד בן סלמאן עם ראש ממשלת פקיסטן אימראן חאן (צילום: AFP)
מוחמד בן סלמאן עם ראש ממשלת פקיסטן אימראן חאן(צילום: AFP)

עוד קודם זכה בן סלמאן לכבוד גדול מפקיסטן. מטוסי קרב של צבא פקיסטן ליוו את מטוסו של MBS, שטיח אדום נפרש לכבודו בשדה התעופה ומשמר כבוד הצדיע לו. במהלך הביקור קיבל יורש העצר הסעודי את העיטור האזרחי הגבוה ביותר בפקיסטן מראש הממשלה אימראן חאן, ומנשיא המדינה עריף עלווי.

 

ההתחייבות של בן סלמאן להשקיע בפקיסטן 20 מיליארד דולר בתחומי האנרגיה, המינרליים והחקלאות מגיעה בתקופה של משבר בכלכלה הפקיסטנית - ותלות גדולה בהשקעות זרות. "אנחנו לא יכולים להגיד 'לא' לפקיסטן", אמר. זאת כנראה הסיבה שביקורו הוכרז בפקיסטן כיום חג של ממש – ובתי הספר ומשרדי הממשלה היו אתמול סגורים. בבירה איסלמבאד תלו התושבים תמונות של יורש העצר.

מוחמד בן סלמאן עם ראש ממשלת פקיסטן אימראן חאן (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

"זאת לא צדקה, זאת השקעה. שני הצדדים ירוויחו מזה", אמר על ההשקעה הסעודית שר החוץ הסעודי עדל אל-ג'ובייר. סעודיה חייבת לגוון את ההשקעות שלה במסגרת "חזון 2030", שנועד לצמצם את התלות של הממלכה בנפט. בנוסף, בזירה הבינלאומית זקוקה סעודיה לחזק את הקשר עם בנות בריתה אחרי הזעזוע מרצח העיתונאי ג'מאל חשוקג'י בקונסוליה באיסטנבול.

 

במהלך הביקור נענה בן סלמאן לבקשתו של ראש הממשלה הפקיסטני והורה על שחרורם המיידי של 2,107 אסירים פקיסטנים מבתי הסוהר בסעודיה. הוא עזב את פקיסטן והגיע היום להודו - בתקופה מתוחה במיוחד בין הודו לפקיסטן אחרי פיגוע ההתאבדות הגדול בקשמיר. אחרי הודו יגיע יורש העצר לסין.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתנה הפקיסטנית לבן סלמאן
מומלצים