שתף קטע נבחר

התיירים יחזרו? שארם א-שייח בונה חומה נגד טרור

תושבי שארם א-שייח עוקבים בדאגה אחרי בניית חומה מסביב לעיר בסיני. שארם מתקשה להחזיר את התיירים מאז התרסקות המטוס הרוסי, ומכחישה שמדובר בגדר נגד מחבלים: "רוצים למנוע מכבשים ואשפה להגיע למפרץ"

הרשויות במצרים התחילו לבנות חומות מבטון מסביב לעיר התיירותית שארם א-שייח בסיני. שארם א-שייח מתקשה למשוך תיירים מאז הפיגוע של דאעש ב-2015. 224 איש נהרגו בהתרסקות של מטוס נוסעים רוסי, זמן קצר אחרי ההמראה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

למרות תמונות שמתעדות את הבנייה, המושל של דרום סיני מכחיש שהרשויות בונות חומה. "זאת לא חומה. אין לנו חומה", צוטט ב"גרדיאן" המושל חאלד פודה. לדבריו מדובר בשישה מחסומים גבוהים מבטון, ובגדר תיל של 37 ק"מ עם "ארבע דלתות יפהפיות" שדרכן יהיה אפשר להיכנס לשארם. הוא אמר שהמטרה היא "לייפות" את העיר ולהגן עליה. "אנחנו עושים את זה למען העתיד. הפרויקט יעזור לנו להחזיר את הרווחים שאיבדנו בתיירות".

חומה ב שארם א שייח סיני מצרים  ()
חומה נגד טרור או קיר נגד צאן ואשפה?
 

חומה ב שארם א שייח סיני מצרים  ()

לפי התושבים מחסומי הבטון מסביב לשארם מגיעים לגובה של שישה מטרים. התושבים שמודאגים מהבנייה מזכירים שב-2005 שקלו הרשויות בדרום סיני לבנות חומה מסבב לשארם, אך זנחו את התוכנית. תושב העיר אמר שבעיר כבר יש מחסומים ומצלמות אבטחה, ושהמצב הנוכחי "מגוחך" ולא יעיל.

 

"עבורנו, התושבים, זה מגוחך. מסתירים את היופי של המקום הזה עם גדר. שארם ידועה בהרים ובמדבר שלה – וזה הורס את הנוף. המחסומים האלה לא יעשו הבדל. הם רק ירגיזו עוד אנשים ולא יעצרו את הטרור. זאת בדיחה. כל תייר שיגיע לעיר יחשוש שהם לא בטוחים – זה ייפגע בתיירות", צוטט תושב שארם ב"גרדיאן".

תיירים ב שארם א שייח' ב מצרים (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
 

תיירים ב שארם א שייח' ב מצרים (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

מחמוד אסוליה, ראש העיר שארם א-שייח, מנסה להרגיע את התושבים. כמו המושל האזורי, גם הוא מכחיש שמדובר בחומה שתמנע ממחבלים להסתנן לעיר.

 

לפי ראש העיר אסוליה מדובר ברשת של קירות "שמטרתם למנוע מצאן לצעוד לכיוון מפרץ נעמה, ולמנוע מהאשפה שעפה עם הרוח להגיע למפרץ". הוא התעקש שהקירות לא מונעים מהתושבים ומהתיירים לראות את הנוף שיש לשארם להציע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חומה נגד טרור או קיר נגד צאן ואשפה?
מומלצים