שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

מעבודה כקופאית למי שהציעה מיליונים לבניית בית חולים

ירדנה עובדיה מספרת על תגובתו של ליצמן להצעה בוועידה השנתית לעסקים של קבוצת ידיעות, איילת שקד מוכנה לדבר על פתיחת עסקים בשבת וגם: מי הצעירה שהשקיעה 140 אלף דולר ושלשלה לכיסה 14 מיליון דולר? רכילות עסקית

 

מה חשבה ירדנה עובדיה על ליצמן

מאות משתתפים נכחו ביום הפתיחה של הוועידה השנתית לעסקים של "ידיעות תקשורת" ו-mynet, שעומדת השנה בסימן "עם הפנים לעתיד", ושילבה בין פוליטיקה לעסקים. עיקר היום עסק ביכולתם של עסקים קטנים ובינוניים לשרוד ולהצליח, ולהוות את הקטר המניע של המשק.

 

רכילות עסקית: יאנה יוסף בלי פייק שואו, ג'ני צ'רוואני תורמת

רכילות עסקית: מה שיקרה באילת ישאר באילת

רכילות עסקית: ציון ברוך מצטרף למועדון העצמאים

 

>>לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

ראשון הדוברים היה שר הכלכלה אלי כהן (כולנו), שפתח בהתקפה נוקבת על המפלגה המאוחדת של בני גנץ ויאיר לפיד: "מי שמצביע לגנץ הוא מהמר, בין היתר כי הוא לא יודע מה יקבל – כלכלה חופשית או הסתדרות", קבע כהן. "למה חבר כנסת צריך להרויח 43.000 שקל בחודש, וקצבת זיקנה היא 1,500 שקל?", הקשתה עליו אחת המשתתפות. "הגדלת התקציבים היא חלק מהקמפיין שלנו לבחירות הקרובות, וניישם זאת בכנסת הבאה", השיב.

 

בהמשך סיפרה ירדנה עובדיה, אשת עסקים שהונה מוערך במיליוני דולרים, על ילדותה בדימונה ועל ימיה כקופאית בשק"ם. "הלכתי עם חור בנעליים וחור בילקוט, שאבי היה תופר לי בכל פעם מחדש", סיפרה. עובדיה, שהקימה שני בתי חולים באפריקה, בהם מועסקים עשרות רופאים ישראלים, סיפרה גם על פגישה שערכה עם שר הבריאות, יעקב ליצמן, ועל תגובתו, כשהציעה לו 150 מיליון דולר, כדי שיקים בית חולים בדימונה, עיר הולדתה.

 

"הוא אמר לי שלא זקוקים לכסף שלי, ועל זה השבתי לו: 'יש לכם מאפיה'". לפני שנשאה דברים, תקפה את כהן על הטיפול הכושל באוכלוסיות החלשות בישראל, בשל היעדר תקציבים.

 

שרת המשפטים איילת שקד, כינתה את המפלגה של גנץ ולפיד "מפלגת בלג"ן": בוגי, לפיד, גנץ וניסנקורן. בין היתר נשאלה למה היא לא דואגת לעסקים שיהיו פתוחים בשבת, ועל כך השיבה שצריך להגיע להסכמות, אבל מתוך הבנה שלשבת יש ערך סוציאלי עצום.

 

איתי פנקס בן 17, תלמיד תיכון בהוד השרון ויזם הייטק, שפיתח עד היום כ-30 אפליקציות, כבש את הנוכחים בסיפורו האישי. את הערב הראשון סגר עומר אדם בהופעה מקפיצה, שאפשרה לנוכחים להוריד את החליפות ולהניח לבחירות ולעסקים לשעה קלה.

אשת העסקים ירדנה עובדיה (צילום: קמליה)
אשת העסקים ירדנה עובדיה(צילום: קמליה)

שרת המשפטים איילת שקד בועידה השנתית לעסקים של קבוצת ידיעות באילת (צילום: עידו ארז)
שרת המשפטים איילת שקד בועידה השנתית לעסקים של קבוצת ידיעות באילת(צילום: עידו ארז)

אלי כהן שר הכלכלה  (צילום: עידו ארז)
שר הכלכלה אלי כהן (צילום: עידו ארז)

 

כך הרווחתי פי 100 ממה שהשקעתי

תכירו את שרית פירון: הצעירה שהשקיעה 140,000 דולר ושלשלה לכיסה 14 מיליון דולר, בערך פי 100 מסכום ההשקעה, במסגרת האקזיט של חברת דאוטרמה, מפתחת פלטפורמה למשווקים, שמודעים באמצעותה להשפעת קמפיינים על הכנסות החברה.

  

פירון סיפרה על עצמה ועל האקזיט בפינת "הכר את החבר", שהושקה באירוע WeizmannVibe שערך מועדון "הדור הבא" של אגודת ידידי מכון ויצמן למדע, בחסות הבנקאות הפרטית של HSBC. כ-200 מנהלות ומנהלים נפעמו מהסיפור, בהם גם נשיא המכון - פרופ' דניאל זייפמן, מנכ"ל אגודת הידידים - יעל גורן וגמן, יו"ר וויצמן וייב ויו"ר קבוצת אלדר – עמיר שאלתיאל, נציג HSBC שוויץ – אורי שפאן.

רכילות עסקית שרית פירון (שניה מימין) (צילום: אוהד הרכס מכון ויצמן למדע ושי נייבורג)
שרית פירון (שניה מימין)(צילום: אוהד הרכס מכון ויצמן למדע ושי נייבורג)

  

מיליון שקל למרכז מצוינות באום אל פאחם

באום אל פאחם נחנך מרכז למצוינות אמנותית, שפועל בגלריה לאמנות בעיר בשיתוף האקדמיה בצלאל וקרן אדמונד דה רוטשילד. מטרת המרכז, שפועל באופן ייחודי בחברה הערבית, היא איתור וחשיפת נוער מוכשר לתחומי האמנות, העיצוב והארכיטקטורה ומתן כלים להגשמה אישית. השקעת קרן אדמונד דה רוטשילד לטובת התכנית עומדת על כמיליון שקל לשלוש שנים.

 

חתומים על המרכז: אחמד מואסי, מנהל תחום חברה ערבית בקרן, שאמר שלדעתו אין ספק שהתמודדות עם תהליכי עבודה ארוכים הכוללים הצלחות ואכזבות תחזק את דימויים העצמי של הצעירים הערבים ותפתח בהם יכולות וכלים להצלחה, ופרופ' עדי שטרן, נשיא בצלאל. נכחו במעמד: אלי בוך - מנהל פילנתרופיה בקרן, גיא סברסקי - יו"ר הקרן, וסעיד אבו שקרא - מייסד ואוצר הגלריה באום אל פאחם.

רכילות עסקית אלי בוך, עדי שטרן, גיא סברסקי, סעיד אבו שקרא.  (צילום: יח
אלי בוך, עדי שטרן, גיא סברסקי, סעיד אבו שקרא(צילום: יח"צ)
  

 

לוחמים בהולמס פלייס

ריצ'י האנטר - יו"ר קבוצת הולמס פלייס, והמנכ"לית קרן שתוי, הודיעו שיפתחו בכל סופי השבוע את 30 הסניפים של מועדוני הכושר של הקבוצה בפני לוחמי ולוחמות צהל שיגיעו לחופשת השבת, מהלך שמוערך בעשרות עד מאות אלפי שקלים בחודש. המיזם נערך בשותפות עמותת "ביחד למען החייל", שיידעו את הלוחמים, וכבר בסופ"ש הראשון לפעילות הגיעו כ-300 לוחמים ולוחמות להתאמן.

רכילות עסקית קרן שתוי וריצ'י האנטר.  (צילום: motion)
קרן שתוי וריצ'י האנטר(צילום: motion)
 

 

8200 מעצימים נשים בהייטק

עמותת בוגרי 8200 השיקה את ליפט (Leading Impact from within), יוזמה שמטרתה לספק לארגונים כלים ופלטפורמות לגיוס והעצמת נשים בעולמות ההייטק והפיננסים, כדי לסייע לחברות לקלוט נשים לעמדות בכירות ולקדמן לתפקידים בכירים.

 

אירוע ההשקה התקיים בקמפוס של גוגל בנוכחות ד"ר אורנה ברי - מנהלת בכירה במגזרי המדע והטכנולוגיה בישראל, פרופ' יוסי מטיאס - מנכ"ל גוגל ישראל מו"פ, ניר למפרט - איש העסקים, שייסד את עמותת יוצאי 8200, וקרן הרשקוביץ, מנהלת וממייסדי תוכנית W2W, שאמרה: "זה פספוס גדול למשק, שעדיין חסר בו ייצוג הולם של טאלנט נשי". בתוכנית תומכות חברות הייטק כדוגמת כמו צ'ק פוינט, Dell EMC, בנק דיסקונט, גוגל, Payoneer, קלטורה, מיקרוסופט, Fiverr ו- Citi Bank. להנעת הפרויקט גייסו מכל החברות סכום כולל של מאות אלפי שקלים.

רכילות עסקית השקת LIFT.  (צילום: ענבר לוי)
השקת LIFT(צילום: ענבר לוי)
 

הייטק מגוון

עשרות בכירים במגזר הציבורי הגיעו אתמול לאירוע הגשת מדד הגיוון בתעסוקה של הנציבות לשוויון הזדמנויות במשרד העבודה והרווחה לנשיא המדינה - רובי (ראובן) ריבלין. את הנתונים הגישו לנשיא שר האוצר – משה כחלון, שר העבודה - ח"כ חיים כץ, נציבת שיוון ההזדמנויות במשרד העבודה - עו"ד מרים כבהא, ומנכ"ל משרד העבודה - ד"ר אביגדור קפלן.

 

בין יתר הנתונים, יידע כץ, שמשרד העבודה השקיע שבעה וחצי מיליון שקלים לטובת שילוב אקדמאיים בתעשיית ההייטק.

רכילות עסקית הגשת מדד הגיוון לנשיא (צילום: יח
הגשת מדד הגיוון לנשיא(צילום: יח"צ)
 

 

מנכ"ל טבע לשעבר זוכר ותורם

זה אמנם עוד רחוק, אבל באירוע פתיחה חגיגי במוזיאון אשדוד לאמנות, הכריז מנכ"ל טבע לשעבר ויו"ר סאן פארמה, ישראל מקוב, על פרס שיעניק מדי שנתיים ע"ש נירה מקוב ז"ל, אשתו שנפטרה ממחלה קשה, לתערוכה מוזיאלית ראשונה לאמן/ית במוזיאון.

 

הפרס הראשון יינתן בשנה הקרובה לתערוכה שתיפתח בפברואר 2021, כשעל הסכום המדויק מקוב עדיין לא סגור, אבל הצהיר שיעמוד על כמה עשרות אלפי שקלים. ראש העיר - ד"ר יחיאל לסרי, חייך בסיפוק.

רכילות עסקית יחיאל לסרי, ישראל מקוב. (צילום: פבל טולצינסקי ל- odrey)
יחיאל לסרי, ישראל מקוב(צילום: פבל טולצינסקי ל- odrey)
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
אשת העסקים ירדנה עובדיה
צילום: יח"צ
מומלצים