שתף קטע נבחר

גבאי הציג את רוסו ותקף את גנץ ולפיד: "מפלגות אווירה"

עם ההכרזה על הצטרפות האלוף במיל' טל רוסו למפלגה, תקף יו"ר העבודה אבי גבאי בחריפות את בני גנץ ויאיר לפיד מבלי לנקוב בשמם: "יש שתי מפלגות אווירה שאומרות דברים לא ברורים". את נתניהו תקף: "צירף למפלגת הבת את הכהניסטים". מסתמן: גבאי ישריין גם את מקומות 10 ו-16

 

 

יו"ר העבודה אבי גבאי ואלוף במיל' טל רוסו כינסו בצהריים (יום ד') מסיבת עיתונאים בבית המפלגה בעקבות הצטרפותו של רוסו למפלגה. גבאי ניצל את ההזדמנות ותקף בחריפות את בני גנץ ויאיר לפיד, בלי לנקוב בשמם: "לצד הליכוד יש שתי מפלגות אווירה שאומרות דברים לא ברורים בתחום המדיני, מפלגות שמפחדות לומר דברים ברורים אפילו על ההיסטוריה הקרובה שלנו". על בנימין נתניהו אמר: "צירף היום למפלגת הבת שלו את הכהניסטים הגזענים, המחרחרים והמסיתים. מעשית, הליכוד הכריז היום סופית על פשיטת רגל ערכית". ynet העביר את מסיבת העיתונאים בשידור ישיר.

 

"אני מאוד שמח ומאוד גאה להציג כאן היום חיזוק משמעותי לנבחרת המצוינת שלנו - האלוף במיל' טל רוסו", פתח גבאי את דבריו. רוסו ישובץ במקום השני ברשימה לכנסת, השמור לשריון היו"ר. מקורבים לגבאי אמרו כי בכוונתו להציג שריונים גם במקומות 10 ו-16.

טל רוסו אבי גבאי מפלגת העבודה בחירות 2019 (צילום: מוטי קמחי)
רוסו וגבאי(צילום: מוטי קמחי)

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet  

 

בכירים מהעבודה מברכים על כניסת שחקן החיזוק ה"ביטחוניסטי" לרשימה, אחרים זועמים על כוונות גבאי לממש שריונים נוספים שביקש, אף שלא נמצאו מועמדים מתאימים. "לאורך כל הדרך חזרתי ואמרתי שאנחנו נביא את האנשים הטובים ביותר למפלגת העבודה", אמר גבאי. "לפני עשרה ימים נבחרה הנבחרת שלנו. חברי המפלגה בחרו נבחרת של לוחמים ולוחמות, נבחרת שאנחנו מאוד מאוד גאים ומאמינים שתעשה שינוי של ממש במדינת ישראל".   
 

טל רוסו אבי גבאי מפלגת העבודה בחירות 2019 (צילום: מוטי קמחי)
אבי גבאי וטל רוסו בבית מפלגת העבודה(צילום: מוטי קמחי)

 

"בתחילת הדרך הגדרנו לעצמנו שהמצטרף יהיה איש ביטחון מעודכן, כזה שיודע מה קורה עכשיו בזירות השונות. אדם שמכיר היטב את הזירות החשובות לביטחוננו, אדם שמאמין ושותף לדרך המעשית של מפלגת העבודה. אדם אמיתי, אדם מעשי עם עמדות ברורות. אדם שלא חושש לומר את עמודתיו כפי שהן. אדם שהוא מנהיג של ממש, כזה שדורות של לוחמים הלכו והולכים אחריו. אני מאוד שמח שאת כל התכונות האלה יש לטל. אז טל, ברוך הבא לנבחרת המצוינת של מפלגת העבודה".

 

"טל הוא איש הביטחון שלנו והוא יהיה שותף מלא לעשייה ולפעילות ולקרב הגדול על שינוי פני המדינה. טל מצטרף לצוות הביטחוני-מדיני שלנו, שבו שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ, ח"כ עומר בר-לב, תת אלוף במיל' אסף אגמון ועוד. ההצטרפות של טל משלימה נבחרת עם האנשים באמת הטובים ביותר הפוליטיקה הישראלית. אנשים שהציבור מכיר, יודע מה המעלות שלהם, מכיר את העשייה שלהם. אנשים שמחויבים לדרך אחת. כאן יש את הטובים ביותר בתחום הביטחוני מדיני, בתחומי הכלכלה והחברה והלוחמים והלוחמות הכי נחרצים בהגנה על החוק והדמוקרטיה בישראל".

 

רוסו: "אני עולה על מדים חדשים בשירות מדינת ישראל"

אלוף רוסו אמר: "אני שמח וגאה להיות איתכם היום ולהצטרף לנבחרת המצוינת של מפלגת העבודה. זהו רגע מאוד משמעותי עבורי. כמעט כל שנותיי כאדם בוגר עשיתי במערכת הצבאית. 35 שנה שירתי את ישראל. הובלתי, פיקדתי על אלפי חיילים כדי לבטח ולבצר את ביטחונה של מדינת ישראל. פגשתי את אתגרי הביטחון של של ישראל בכל זירה אפשרית - בעומק לבנון, בסמטאות עזה, בגזרת יהודה ושומרון, בשלל מבצעים מיוחדים בסביבתנו, בחדרי מלחמה, בפורומים ביטחוניים רגישים. את השירות הצבאי שלי למעשה אף פעם לא הפסקתי. גם אחרי שהשתחררתי ב-2014, חזרתי לצה"ל כאיש מילואים לבקשתו של הרמטכ"ל הקודם, מפקדי וידידי גדי איזנקוט.

 

"היום אני עולה על מדים חדשים בשירות מדינת ישראל. אני משוכנע שאהבת המדינה ותחושת האחריות הלאומית ינחו אותי בשלום ובהצלחה להשגת המטרות גם בדרכי החדשה. חברים, אני מביט באתגרים הביטחוניים שמקיפים אותנו ואני יודע שאפשר לעשות את זה אחרת. אפשר לספק לציבור במדינת ישראל ביטחון אמיתי, ביטחון המבוסס על פתרונות ארוכי טווח, על תכנון ועל חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה, על שיתופי פעולה ותכנון אסטרטגי. בכוחו של צה"ל לספק את המעטפת הביטחונית למהלכים מדיניים אלה. בראש ובראשונה - ההיפרדות מהפלסטינים".

 

רוסו הוסיף: "פגשתי רבבות של חיילים וחיילות - מעולם לא עניין אותי אם הם ימין או שמאל, אשכנזים או מזרחיים, דתיים או חילוניים, כולם היו חיילים למען ביטחון מדינת ישראל. חוסר האחדות והפלגנות מחלישים אותנו יותר מאשר אויבנו. אני מצטרף היום למערכת הפוליטית גם כדי לשמור ולחזק את הערך החשוב הזה - האחדות. שמחתי שאבי קרא לי להיות חלק בנבחרת שהוא מוביל.

 

"אני קורא מכאן לכולנו לחזור הביתה, לחזור לדרך ולערכים. אותם ערכים שהקימו את המדינה הזאת, ערכים של תנועת העבודה שעליהם גדלתי בקיבוץ שלי, קיבוץ חולתה. הערכים של מפלגת העבודה - קודם ביטחון ויד מושטת לשלום. מדינת ישראל צריכה את מפלגת העבודה ומדינת ישראל צריכה שינוי. חוזרים הביתה לעבודה".

 

 

ח"כ סתיו שפיר, מספר 4 ברשימת העבודה לכנסת, אמרה בריאיון לאולפן ynet בהתייחסה לצירוף רוסו כי "אני מאוד שמחה שהוא מתגייס לשורותינו. מפלגת העבודה נחלשה בגלל שהדגל הביטחוני והמדינה, שהוא הדגל המרכזי והחשוב ביותר שצריך להניף, זז מתוך הזירה, אם בגלל הפחד מהכפשות של הימין ובגלל תעמולה של שנאה ושקרים שאנחנו שומעים כבר 25 שנה".

 

- גבאי לא ויתר על השריון ובסוף מצא את רוסו. הוא יכול להיות פרלמנטר באופוזיציה?

"אנחנו מאוד מקווים שאנחנו מיועדים להחליף את השלטון. שמעתי את הנאום של גנץ שהשתלח בראש הממשלה, וברור מנאום כזה שהוא לא יכול לשבת עם נתניהו בתוך הממשלה עם גנץ ולפיד. אם נתאחד למחנה אחד אנחנו יכולים להחליף את השלטון".

 

- את שמעת אי פעם משהו שרוסו אומר?

"בוודאי. התקיימו שיחות רבות על עמדותיו לפני שהוא נכנס. אצלנו במפלגת העבודה נקבעים דברים לפי האידיאולוגיה והערכים של החברים. מפלגה אידיאולוגית ולא משנה הגודל בסקרים. רוב הציבור הישראלי מתנגד לסיפור השטחים - דברים שסמוטריץ' ובן גביר רוצים לקדם בקדנציה וגם בליכוד".

 

- העמדות של רוסו?

"כל מי שהוא חלק ממפלגת העבודה בעד הדגלים המרכזיים שלה: שתי מדינות לשני עמים והיפרדות מהפלסטינים, מדינת רווחה כפי שבן גוריון ידע לבנות גם בתקופת מלחמה, לדאוג למדינה עם שירות בריאות מצוינים ושירותי חינוך לכולם.

 

הח"כים הבכירים בירכו 

רוסו, מפקד פיקוד דרום לשעבר, שכיהן בצבא גם בתפקידי מפקד מפקדת העומק וראש אגף המבצעים, הודיע אמש על הצטרפותו למפלגה.

 

ח"כים בכירים בירכו על הצעד: יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה כי "מדובר באדם ראוי אשר שירת את המדינה כל חייו ותרם רבות לביטחונה. צירופו חשוב לרשימה".

 

ח"כ עמיר פרץ בירך מסר: "עבדתי עם רוסו כשכיהנתי כשר הביטחון, והכרתי קצין אמיץ ואחראי, אדם עם ראייה רחבה שרואה בשילוב התפישה הצבאית והמדינית כדרך להבטיח את ביטחון ישראל. רוסו הוא איש צוות שיודע לשתף פעולה ויוצר אווירה אופטימית לקראת כל משימה. אין לי ספק כי תרומתו תהיה חשובה למאבק הפוליטי העומד בפנינו".

 

ח"כ רויטל סויד אמרה: "ברוך הבא למפלגת העבודה. תוספת מכובדת לנבחרת מנצחת".

תוצאות הפריימריז בעבודה ()

 

 

יתחיל בעבודה: האלוף במיל' טל רוסו (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
יתחיל בעבודה: האלוף במיל' טל רוסו(צילום: אליעד לוי)
 

ביומיים האחרונים התגבר הזעם במפלגה לנוכח מסרים שלפיהם גבאי מתכוון לממש את השריונים שביקש (מקומות 2, 10 ו-16), אף על פי שאינו מוצא מועמדים בכירים ואטקרטיביים. עם זאת, שריון למקום השני, לטובת רוסו, כבר נמצא.

 

גבאי אמור לפרסם את החלטתו על כלל השריונים עד מחר, יום חמישי, המועד האחרון לסגירת הרשימות. גורמים במפלגה אמרו כי היו"ר בוחן אפשרות לשריין את המקום העשירי לפעילה הסביבתית ח"כ יעל כהן פארן ממפלגת התנועה של ציפי לבני.

 

לאחר הפריימריז בשבוע שעבר, הודיע גבאי בשיחות עם בכירי מפלגתו כי אם לא ימצא מועמדים ראויים ובעלי שם - הוא יוותר על השריונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
רוסו הצטרף למפלגת העבודה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים