שתף קטע נבחר

בלעדי: גנץ ולפיד בפגישה חשאית בסביון

המגעים לאיחוד בין יש עתיד ל"חוסן לישראל" צוברים תאוצה ביממה האחרונה להגשת הרשימות. בני גנץ ויאיר לפיד נפגשו בסביון בביתו של הלל קוברינסקי, ראש מטה הבחירות ואיש סודו של לפיד. הם נועדו כשעתיים. תמונות ראשונות מהמקום

בלעדי: בני גנץ ויאיר לפיד נועדו בצהריים (יום ד') לפגישה חשאית בביתו של הלל קוברינסקי, ראש מטה הבחירות של יש עתיד, בסביון. הצדדים נועדו במסגרת מאמץ אחרון להגיע לסיכום על איחוד רשימות ביממה האחרונה להגשת הרשימות. יו"ר סיעת יש עתיד, עפר שלח, הצטרף לפגישה, שבה נכחו גם יועץ התקשורת רונן צור ומעיין ישראלי, ראש המטה האישי של גנץ.

יאיר לפיד פגישה עם בני גנץ ב סביון  (צילום: יאיר שגיא)
לפיד וגנץ בצאתם (בנפרד) מהפגישה(צילום: יאיר שגיא)

 


פגישה בין יאיר לפיד ו בני גנץ בחירות (צילום: יאיר שגיא)
ביציאה מביתו של קוברינסקי(צילום: יאיר שגיא)

פגישה בין יאיר לפיד ו בני גנץ בחירות 2019 עפר שלח (צילום: יאיר שגיא)
גנץ נכנס למכוניתו (צילום: יאיר שגיא)
 

יאיר לפיד פגישה עם בני גנץ ב סביון  (צילום: יאיר שגיא)
לפיד בצאתו מהפגישה(צילום: יאיר שגיא)

קוברינסקי נחשב לאדם המקורב ביותר ללפיד ולאיש סודו. כעבור כשעתיים עזב את המקום גנץ. בהמשך עזב גם לפיד, והיועצים הקרובים הסתגרו במקום. ככל הידוע עד כה, סלע המחלוקת העיקרי בין האישים היה רוטציה על תפקיד ראש הממשלה במקרה שבו ינצחו בבחירות. לפיד התעקש בימים האחרונים על רוטציה. 

 

אחרי שיחה לילית בין גנץ ללפיד החליטו השניים להיפגש הבוקר כדי לבחון אפשרות של הרגע האחרון לאיחוד. גורמים המעורים במשא ומתן בין השניים טענו כי השיחה הלילית הייתה טובה.

 

גנץ תכנן להגיע אמש להשקת רשימת מפלגתו עם יו"ר מפלגת גשר, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס. ואולם, המשא ומתן בין השניים לא התקדם באופן משמעותי, וכך מצא עצמו גנץ בעמדה מפתיעה והציע אמש שוב ליו"ר יש עתיד לחבור אליו לרשימה מאוחדת.

 

השאלה המכרעת היא אם לפיד יהיה מוכן לוותר על הדרישה לרוטציה בינו לבין גנץ על ראשות הממשלה. גורמים המקורבים לגנץ אמרו אמש כי "אם הרוטציה היא לא אולטימטום - יהיה איחוד בין גנץ ללפיד". עם זאת, ההערכה היא כי לפיד יתקשה להסכים לאיחוד שלא יכלול רוטציה בינו לבין גנץ.

 

"מיד בסיום הכנס אתקשר לחברי יאיר לפיד ואציע לו להיפגש", אמר אמש גנץ בנאומו בגני התערוכה בתל אביב. "אציע לו שוב להניח כל שיקול אחר בצד וביחד להציב את ישראל לפני הכול. על ויכוחים של סידור עבודה לא מחלישים את ההזדמנות לשינוי היסטורי".

 

"צריך לבחון את ההצעה של גנץ, האם היא רצינית באמת או שמדובר במס שפתיים כדי להראות שהוא באמת פעל לאיחוד כוחות בתוך הגוש", אמרו אמש גורמים במפלגת יש עתיד. באופן רשמי נמסר מטעמו של לפיד לדברים שאמר גנץ: "כפי שאמרתי אתמול על הבמה, נהפוך כל אבן, נעשה הכול כדי לא להחמיץ הזדמנות היסטורית להחלפת השלטון"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
גנץ ולפיד
צילום: יאיר שגיא
מומלצים