שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העלאת עצמות רבי נחמן מברסלב וקידום הלגליזציה: המפלגות שנלחמות על הקול שלכם
  לצד הפוליטיקאים הוותיקים יש גם כמה רשימות פחות מוכרות שמנסות לזכות באמון הציבור ולהיכנס לכנסת. הנושאים שהן רוצות לקדם מגוונים: מתיקון מערכת המשפט, דרך טיפול בבירוקרטיה ועד השבת הרכוש היהודי שנבזז במדינות ערב. וכמובן גם נושאים חברתיים

   

   

  מגוון של שחקנים חדשים החליטו לנסות את מזלם ולהתמודד על מקום בכנסת בבחירות הקרובות. לצד מפלגות ותיקות ומוכרות הגיעו לוועדת הבחירות המרכזית גם כמה מפלגות קטנות ופחות מוכרות, כדי להגיש את הרשימות שלהן לכנסת ולבחור את האותיות שיסמלו את שם המפלגה בקלפי. רגע לפני סגירת הרשימות, הנה הצצה לכמה מהן.

   

  כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet  

   

  זהות

  מפלגת זהות היא תנועה ישראלית-יהודית שדוגלת בליברליזם, בחירות הפרט ובחיזוק זהותה היהודית של המדינה. בין היתר המפלגה שמה לה למטרה לפעול לצמצום מעורבות המדינה בחיי הפרט למינימום ההכרחי. בכנסת הקרובה הם מקווים לקדם את שיטת "שוברים בחינוך", לגליזציה של קנאביס והורדת יוקר המחיה על ידי שחרור המשק מרגולציה והורדת מסים.

  משה פייגלין וחיים אמסלם ממפלגת
  פייגלין ואמסלם. קידום לגליזציה ושחרור המשק מרגולציה

  החמישייה הראשונה: משה פייגלין - ח"כ לשעבר מטעם הליכוד, הרב חיים אמסלם - ח"כ לשעבר מטעם ש"ס, גלעד אלפר, ד"ר רונית דרור ועו"ד ליבי מולד.

   

  דבר היו"ר: "אין ספק שזהות היא התופעה המעניינת והמרעננת ביותר בפוליטיקה הישראלית - הסטארט-אפ של הפוליטיקה הישראלית. מפלגה שמחברת בין זהות יהודית מוצקה וחירות אישית ללא פשרות" (משה פייגלין).

   

  ביטחון חברתי (בט"ח)

  מפלגת ביטחון חברתי היא "מפלגה חברתית אמיתית" שמורכבת מפעילים שמגיעים מהשטח ולא מפוליטיקאים.

   

  החמישייה הראשונה: סמיון גרפמן - פעיל חברתי וכוכב רשת, אתי שוורצברג, משה מוסקוביץ, לילך חייבי-מנחם ואירן שוורץ-קשני.

  סמיון גרפמן (צילום: טל שחר)
  גרפמן. "כשאתם בוחרים בנו אתם בעצם בוחרים בעצמכם"(צילום: טל שחר)

  דבר היו"ר: "למה לבחור בנו? כי כשאתם בוחרים בנו אתם בעצם בוחרים בעצמכם!" (סמיון גרפמן).

   

  נ נח הרשימה הממלכתית

  המפלגה שמה לה למטרה להכניס את דעת רבי נחמן מברסלב לכנסת, כשבראש ובראשונה המטרה היא לתקן את מערכת המשפט. "הדבר העיקרי שחשוב לנו זה להעלות את עצמות רבי נחמן מברסלב לארץ ישראל וצדיקים נוספים שקבורים בארצות ניכר", אמרו במפלגה. הם הסבירו שמי שעומד בראש המפלגה הוא רבי נחמן מברסלב.

   

  החמישייה הראשונה: אילן ברונסון, נחמה דר, חן (חנניה) שרעבי, שמואל פץ ונס חי שוישו.

  מתוך קמפיין הבחירות של מפלגת
  הקמפיין של נ נח

    

  מהתחלה

  מפלגת מהתחלה שואפת "לתקן את חוסר התיאום והתכנון בעבודת משרדי הממשלה" ולעבור להתנהלות מודרנית חדשה שתקל על הבירוקרטיה שאותה חווים אזרחי ישראל. הם שמים לעצמם כיעדים לצמצם פערים בפריפריה ולייצר סל חברתי לכל אזרח בנושאים: חינוך מגיל חצי שנה, דיור, רפואה, רווחה וקידום עסקים קטנים.

   

  החמישייה הראשונה: דוד ארז - לוביסט חברתי, ענאן פלאח, עו"ד נורית מנחם, גד ריבובסקי ואלעד סטפנסקי.

  מפלגת
  חברי מפלגת מהתחלה

  דבר היו"ר: "אחרי שמונה שנים של קידום חוקים ותוצאות ב'כיכר המרכזית', הגיע הזמן לשנות מבפנים את מה שלא רוצים לשנות - הבירוקרטיה שתוקעת את המדינה. הגיע הזמן לתוצאות, תכנון וצמצום פערים" (דוד ארז).

   

  כל ישראל אחים - פעולה לישראל

  המפלגה חרתה על דגלה לפעול למען אוכלוסיות חלשות ולקידום שוויון חברתי בקרב כלל הציבור, תוך שימת דגש על קיום החוקה בישראל, מיגור הגזענות והמשך העלאת יהודים מכל התפוצות. המפלגה התאחדה עם "פעולה לישראל", ששמה לה למטרה להחזיר רכוש יהודי שנבזז לפני עשרות שנים במדינות ערב.

  מפלגת
  חברי מפלגת כל ישראל אחים. "המפלגות הגדולות לא שמות דגש על אוכלוסיות חלשות"(צילום: מפלגת כל ישראל אחים לשיוויון חברתי )

  החמישייה הראשונה: אדמסו אללי - ח"כ לשעבר מטעם הליכוד, עו"ד דוד נאווי, פרופ' מיכאל קולינרדי, אורי קבדה ויוסי שיסל.

   

  דבר היו"ר: "המפלגות הגדולות לא שמות דגש על אוכלוסיות חלשות, לכן אנחנו המפלגה החברתית שתייצג בצורה הטובה ביותר את החלשים בחברה הישראלית".

   

  איחוד בני הברית

  "התחושה היא שהערבים נתפסים כאילו הם אויבי המדינה", אמרו במפלגה. "אנחנו באנו להוכיח שיש המון ערבים שאוהבים את המדינה הזו ותורמים לה. במצב הקיים כיום אין שלום כי אין אמון בין שני העמים. אנחנו שואפים להיות החוליה המחברת". מייסדי המפלגה הם נוצרים, ולראשונה בהיסטוריה מי שעומד בראשה הוא נוצרי.

  יו
  שליאן. "אני רואה בעצמי מצפן של כל המגזרים"

  החמישייה הראשונה: בשארה שליאן - רב חובל באוניות מסחר, עו"ד אייל פלטיק, סוסו יוסף - ערבי נוצרי מרמלה, אבו רג'א ברמי - ערבי מוסלמי מנצרת וגלעד צבי מגן יבנה.

   

  דבר היו"ר: "אני רואה בעצמי מצפן של כל המגזרים. אנחנו בעד כולם - נוצרים, מוסלמים ויהודים. אין שמאל, ימין ומרכז. המפלגה היא ברוח מגילת העצמאות לצד דמוקרטיה, שוויון לכולם וחופש הפולחן" (בשארה שליאן). 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים