שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "מולר יגיש את דו"ח רוסיה גייט בשבוע הבא"

  CNN: חקירת "רוסיה גייט" צפויה להסתיים בשבוע הבא, אחרי כמעט שנתיים של חקירה שהסעירה את ממשל טראמפ ואמריקה. התובע המיוחד יגיש את הדו"ח לתובע הכללי, שימסור את גרסתו לקונגרס

  גורמים אמריקנים אמרו הערב ל-CNN שחקירת ההתערבות הרוסית בבחירות עומדת לפני סיום. לפי הדיווח, כבר בשבוע הבא עשוי התובע הכללי וויליאם באר להודיע על סיום החקירה של התובע המיוחד רוברט מולר - שנמשכת כמעט שנתיים.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

    

  נשיא ארה
  טראמפ והתובע המיוחד מולר(צילום: AFP)

  הגורמים אמרו שבאר יקרא את ממצאי החקירה של התובע המיוחד רוברט מולר, וידווח על כך לקונגרס. במסגרת תפקידו כתובע מיוחד חייב מולר להעביר דו"ח חסוי עם ממצאי החקירה לתובע הכללי. התובע הכללי נדרש לספר על הדו"ח, "בקצרה", לוועדה המשפטית בקונגרס.

   

  לא ברור כמה מהמידע של מולר ובאר ייחשף לציבור האמריקני. באר אמר בעבר שהוא רוצה לפעול בשקיפות מול הקונגרס והציבור, בהתאם לחוקה האמריקנית. 

  : רוסיה גייט התערבות רוסיה ב בחירות ארה

  מולר חוקר את הטענות להתערבות רוסית בבחירות 2016 לטובת דונלד טראמפ, ואת הקשר בין גורמים רוסים לצוות הקמפין של טראמפ. נשיא ארה"ב מכחיש בתוקף שהייתה "קנוניה", ואומר שחקירת "רוסיה גייט" היא "ציד מכשפות". גם מוסקבה מכחישה שוב ושוב שהתערבה בבחירות לטובת טראמפ.

   

  במסגרת חקירה נבדקה פעילותם של 34 בני אדם ושלוש חברות. חלק מהנחקרים הודו באשמה, נגד אחרים הוגשו כתבי אישום. חלק מהנאשמים הם יועצים לשעבר של טראמפ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים