שתף קטע נבחר

אורלי לוי תרוץ לבד: "גנץ מנוהל על ידי אחרים"

יו"ר מפלגת גשר הודיעה שתרוץ לבדה, לאחר שהמשא ומתן עם גנץ נכשל. לדבריה, הם הגיעו לסיכומים, אך בחוסן לישראל נעלמו כמו "משחק מחבואים". היא הוסיפה שגנץ פנה אליה היום וביקש אורכה עד שיסכם את החיבור שלו עם לפיד. מפלגת גנץ: "פרשה מהדיאלוג באופן חד צדדי"

יאיר לפיד כנס איכות השלטון  (צילום: רויטרס, חורחה נובמינסקי)
גנץ ולוי-אבקסיס. "הוא מנוהל על ידי אחרים"(צילום: רויטרס, חורחה נובמינסקי)

יו"ר מפלגת גשר, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, הודיעה הערב (ד') כי מפלגתה תרוץ לבד, לאחר שהמשא ומתן עם מפלגתו של בני גנץ נכשל. "גנץ מנוהל על ידי אחרים", טענה לוי-אבקסיס. לדבריה, גנץ ביקש היום אורכה במגעים עד שישלים את ההסכם עם יאיר לפיד, זאת אחרי שהם הגיעו כבר לסיכומים מוקדמים.

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

רשימת מפלגת גשר בבחירות לכנסת ה-21

 

בהודעה שפרסמה הערב סיפרה לוי-אבקסיס על השתלשלות המשא ומתן בין הצדדים. לטענתה, רעיון החיבור בין המפלגות הועלה על ידי גנץ בפגישתם הראשונה ולאחר מכן הם בחנו את עמדות הצדדים בנושאים המרכזיים, כולל הנושא החברתי. לפי לוי-אבקסיס, "יו"ר חוסן לישראל הביע את הסכמתו שנושא זה יהווה את אחד היסודות שעליו תוקם השותפות בינינו".

 

בהמשך סיכמו השניים על הקמת צוות משותף לסיכומים, שקיים דיונים בכל הנושאים ואף הגיע להסכמות. אותן הסכמות כללו את העמדה המשותפת שמחייבת את שתי המפלגות וכן את המקומות שיוקצו לגשר ברשימה המשותפת בכנסת.

פגישה בין יאיר לפיד ו בני גנץ בחירות 2019 עפר שלח (צילום: יאיר שגיא)
גנץ. ביום ראשון היה ברור שהכל סגור(צילום: יאיר שגיא)

ההסכמות הסופיות הושגו בתחילת השבוע, בין לוי-אבקסיס לגנץ נערכה פגישה ביום ראשון שבמסגרתה היה ברור שהכל סגור ולא נותרו כמעט דברים שבמחלוקת. למרות זאת הם לא חתמו על הסכם סופי.

 

מאז, לטענת לוי-אבקסיס, "החלה התרוצצות מוזרה במפלגת חוסן לישראל, שמלווה בהפצת דיס-אינפורמציה ובתדרוכים מגמתיים לתקשורת. מן משחק מחבואים כאילו לא היו בינינו דיונים, כאילו לא היו הסכמות וסיכומים ולא התחייבויות, בעוד היו"ר לתדהמתי ממלא פיו מים ומחריש".

 

לוי-אבקסיס תקפה את גנץ: "כמה מאכזב להיווכח שדווקא זה שבישר על הפוליטיקה החדשה והנקייה נכשל במבחנו הראשון - מבחן האמינות. חבל לגלות שהאיש שממנו ציפו שינהל את ישראל מתגלה כאיש המנוהל על ידי אחרים".

 

 

היום נפגשו לוי-אבקסיס וגנץ בארבע עיניים, בזמן שבסביון נמשכו המגעים עם לפיד. במהלך הפגישה היום הבהיר לה גנץ שהוא מעוניין לשים בצד את הסיכומים שהושגו ולאפשר לו לצרף את יש עתיד. ללוי גם הועברו מסרים שלפיהם גנץ מוכן להתפשר על רוטציה עם לפיד, דבר שלא היה בעבר.

 

היא הבהירה לו שלא תמתין לציר עם לפיד והם נפרדו כשהודיעה לו שהיא בכל מקרה תרוץ עצמאית."אין לי מילה אחרת לכנות התנהגות זו אלא מוזרה והזויה", אמרה על בקשתו הנוכחית. "לנוכח המצב שנוצר, הגעתי למסקנה שאינני לוקחת חלק בהטעיית הציבור ולכן גשר תרוץ עצמאית ותצליח".

 

ממפלגתו של גנץ נמסר בתגובה לדברי לוי-אבקסיס: "אורלי לוי מנהיגה חשובה. לצערנו בחרה לפרוש מהדיאלוג באופן חד צדדי, אנו מכבדים את החלטתה".

 

לפי החוק היה בעייתי לאחד את מפלגתה יחד עם יש עתיד ברשימה אחת, זאת מכיוון שפרשה לבדה מסיעת ישראל ביתנו בכנסת הקודמת ולא הורשתה לרוץ עם מפלגה שיוצגה בכנסת ה-20.

 

יובל קרני השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חורחה נובמינסקי
אורלי לוי-אבקסיס
צילום: חורחה נובמינסקי
מומלצים