שתף קטע נבחר

אלי ישי נשאר בחוץ: זו רשימת "איחוד מפלגות הימין"

הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית הגישו את רשימתם לוועדת הבחירות עם שם חדש והאותיות "טב". המגעים להצטרפות אלי ישי נמשכו עד הדקות האחרונות ועלו על שרטון

"איחוד מפלגות הימין" הוא שמם החדש של יוצאי הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית שהתאחדו לאחר מכבש לחצים מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו. המגעים לצירופו של אלי ישי עלו בתוהו לאחר שנמשכו עד הדקות האחרונות להגשת הרשימות לנשיאות ועדת הבחירות בכנסת. נראה כי סלע המחלוקת היה מיקומו של ישי ברשימה. 

 

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, התייחס לשם "איחוד מפלגות הימין" עם הגשת הרשימה: "כרגע ארשום אותו אך השם הזה עלול להיות בעייתי". הוא טרם הכריע סופית בעניין.  

  ()

רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' בתמונה מתוך הטוויטר של פרץ ()
רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'

אלי ישי לא הצטרף (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
אלי ישי לא הצטרף(צילום: מאיר אוחיון)

הרשימה הממוזגת צפויה לקבל את האותיות "טב", בדומה לבית היהודי בעבר. באופן חריג למדי, הרשימה הוגשה באיחור של כשעה אחרי תום זמן הגשת הרשימות לוועדת הבחירות המרכזית. העובדה שנציגי המפלגה נכחו בחדר ועדת הבחירות איפשרה את האיחור הזה שנבע מחוסר הסכמה עם השר לשעבר אלי ישי. עד לרגע האחרון התיש ישי את אנשי איחוד מפלגות הימין במשא ומתן על מיזוג אפשרי. אנשי האיחוד הסכימו לתת לו את המקום התשיעי ברשימתם בתמורה להתחייבות פטרונו הרוחני, הרב מאיר מזוז, לקרוא לכ-20 אלף מאמיניו לתמוך ברשימה.

 

ישי מצדו התעקש על ריצה בבלוק טכני, במתכונת דומה לזו של אנשי "עוצמה יהודית" שיתנתקו מהאיחוד מיד לאחר הבחירות. מנגד, באיחוד התעקשו שהוא יתחייב להיות חלק מסיעה משותפת שתפעל בשיתוף פעולה במהלך כל הקדנציה ובתמורה הסכימו לאפשר לו גם את קבלת התיק השלישי בממשלה אם הסיעה תזכה בשלושה תיקים.

 

עד לרגע האחרון לא הצליח ישי להביא מכתב תמיכה מפורש מהרב מזוז והמשיך לסרב לדרישות איחוד מפלגות הימין ובסופו של דבר הודיע כי ירוץ במפלגה משלו.

 

דרמה נוספת באיחוד מפלגות הימין התרחשה אתמול בבוקר כאשר יפעת ארליך שהצטרפה למפלגה רק לפני שבוע הודיעה כי היא פורשת ממנה על רקע צירופם של שני אנשי עוצמה יהודית, מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר. במקומה שוריינה במקום השישי במפלגה הממוזגת עידית סילמן, מנהלת שיווק בקופת חולים כללית וחברת הוועד המנהל של הבית היהודי. סילמן מנהלת בחודשים האחרונים את את המטה להשבתם של חללי צה''ל הדר גולדין ואורון שאול מעזה.


פורסם לראשונה 21/02/2019 23:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ייואב דודקביץ', AP, יצחק קלמן
איתמר בן גביר, רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'
צילום: ייואב דודקביץ', AP, יצחק קלמן
מומלצים