שתף קטע נבחר

יורשי מייקל ג'קסון תובעים 100 מיליון דולר מ-HBO

לפי כתב התביעה בן ה-53 עמודים נגד HBO, המקורות בסרט Leaving Neverland אינם מהימנים ומדובר בתעמולה חד צדדית נגד אדם מת. HBO בתגובה: "תצפו בסרט ואז תחליטו"

חילוקי הדעות בין HBO ליורשי עיזבון מייקל ג'קסון בגלל הסרט התיעודי Leaving Neverland, הסלימו לכדי מלחמה של ממש ויורשיו של מלך הפופ תובעים מענקית הוידאו 100 מיליון דולר. "העיזבון של ג'קסון מבקש פיצויים על הנזק שנגרם לו בעקבות התיאור המזלזל והנבזי של מייקל ג'סון בסרט, שיכולים להגיע ל-100 מיליון דולר, אם HBO יצליחו בניסיונם לפגוע במורשת של ג'קסון", כך לפי עורכי הדין של האחוזה, בתביעה שהוגשה אתמול (ה'). "העותרים אף מקווים כי הבורר יצווה על הנתבעים לשלם פיצוי על נזקים בסכום המרבי המותר, כאשר העותרים יוכיחו כי הם זכאים לכך", נכתב בתביעה, שמתפרשת על גבי 53 עמודים.

 

מנגד, HBO הכריזו כי "למרות המעשים הנואשים שננקטו כדי לערער על הסרט, התוכניות שלנו נותרו ללא שינוי", ואף והבהירו: "HBO תקרין את הסרט התיעודי Leaving Neverland, בשני חלקים, ב-3 וב-4 במרץ. זה יאפשר לכל אחד את ההזדמנות להעריך את הסרט ואת הטענות בו בעצמם".

 

מתוך הסרט Leaving Neverland ()
מתוך הסרט Leaving Neverland

הבמאי דן ריד ביים סרט במרכזו עומדים ווייד רובסון וג'יימס סייפצ'אק, הראשון בן 36 כיום, והשני בן 40 - ושניהם מתארים בפירוט את אשר אירע לטענתם כששהו בחסותו של מייקל ג'קסון אי אז במהלך שנות התשעים. רובסון סיפר כי היה בן שבע בלבד כשפגש באליל הפופ האמריקני אחרי שזכה בתחרות ריקוד לילדים באוסטרליה ב-1987, ואילו סייפצ'אק חלק באותה שנה סט צילומים עם ג'קסון במהלך צילומי פרסומת לפפסי. לטענתם, מאז ההיכרות הראשונית של השניים עם כוכב העל של הפופ העולמי, השניים מצאו עצמם הולכים ומתמגנטים לג'קסון ושהו בקרבתו יותר ויותר, עד שהוא התחיל להתנהג אליהם באופן מיני.

 

לפי עדותם - כשהאימהות שלהם לצדם - רובסון וסייפצ'וק מספרים כי התחבבו מאוד על מייקל ג'קסון ונהגו לבקר תדיר באחוזה שלו Neverland בקליפורניה. סייפצ'וק, שהיה בן עשר במהלך המפגש האישי הראשון, מספר למצלמה כיצד המארח הבוגר שלו נחשף והחל לאונן בקרבתו. "הוא אמר לי שאני החוויה המינית הראשונה שלו", נזכר. רובסון שהיה בן שבע כשהתארח במעונו של ג'קסון, תיאר חוויות דומות, סיפר שכבר אז זכה ללגום אלכוהול באדיבות מארחו, ונזכר כיצד כוכב העל סגד לפיטר פן ושברשותו היה דגם של הדמות האגדית שלא מתבגרת לעולם.

 

וויד רובסון (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
וויד רובסון(צילום: Gettyimages)

על פי העדויות של השניים בסרט, אומנם הוריהם נהגו לשהות איתם במעונות של האחוזה העצומה, אולם הם בודדו מחדרי השינה של ילדיהם באמצעות דלתות נעולות, מה שאיפשר לג'קסון לבצע את זממו בילדים התמימים בחלקים שונים של המתחם. "זה קרה על בסיס יומי. זה נשמע חולני אבל כשאתה יוצא עם מישהו אתה עושה הרבה מזה", אומר סייפצ'אק. השניים אף טענו שג'קסון הקפיד להזכיר להם שאסור להם לספר דבר על חוויותיהם המשותפת וכי אם יעשו כן, צפוי להם עונש מאסר. "אני הייתי מפוחד", הסביר רובסון.


אחוזת נוורלנד (צילום: אי פי איי) (צילום: אי פי איי)
אחוזת נוורלנד(צילום: אי פי איי)
 

עורך הדין של האחוזה, הווארד וייצמן, אמר לאתר Deadline כי "HBO הפרה את הסכמתה לא לזלזל בערכו של מייקל ג'קסון על ידי הפקה ומכירה לציבור של תעמולה חד צדדית בניסיון נצל ללא בושה אדם חף מפשע שכבר לא כאן כדי להגן על עצמו". בשפה דומה, הוא שלח מכתב גם למנכ"ל HBO, ריצ'רד פלפלר, בו הוסיף: "HBO הייתה צריכה לוודא שכל המקורות של Leaving Neverland אמינים, לעשות בדיקת עובדות, ולספק תמונה מאוזנת. במקום, היא בחרה לממן סרט על שני אנשים, שבמשך שנים העידו בשבועה ואף סיפרו למשפחה, לחברים ולגורמי החוק, כי מר ג'קסון לא עשה לאף אחד מהם דבר בלתי הולם".

 

כאמור, אנשי HBO עומדים מאחורי הסרט התיעודי שלהם. מנהל התוכניות קייסי בלוייס, חזר ואמר: "הדבר היחיד שיש לי להגיד לגבי הסרט הדוקומנטרי הוא שאני מבקש מכולם לצפות בו ולהחליט לאחר מכן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים