שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אושרת קוטלר פרצה בבכי: "מפחדת שיפגעו בי, אך אעשה את עבודתי"

  המגישה התייחסה בשידור חי לסערה שפרצה בעקבות דבריה על חיילי צה"ל בשבוע שעבר, תוך שהיא דומעת: "אני מצטערת מעומק לבי אם דבריי פגעו במי מכם; מה שאמרתי כוון רק לחיילים שעברו על החוק". לדבריה, "אלפים ייחלו למותי השבוע, חלקם אפילו קראו לפגיעה במשפחתי". צפו

  אושרת קוטלר התייחסה הערב (שבת) במהדורת "המגזין" לסערה שפרצה סביב דבריה על חיילי צה"ל בשבוע שעבר, תוך שהיא פורצת בבכי: "למרות שאלפים ייחלו למותי השבוע, חלקם אפילו קראו לפגוע במשפחתי, ולמרות שאני מפחדת, בי נשבעתי שאני מפחדת, אני מאוד מקווה שיעמוד לי הכוח להמשיך ולהביע דעה ובכך לעשות את עבודתי".

   

   

  קוטלר הוסיפה: "אני מצטערת מעומק לבי אם דבריי פגעו במי מכם, אבל אינני יכולה שלא לראות את המחיר היקר שאנו משלמים דרך ילדינו, חיילנו, על מציאות השליטה בעם אחר. מציאות שנמשכת 52 שנה. ולא, אין לי פתרונות קסם. אני לא פוליטיקאית". לפיה, מטרת דבריה הייתה "לגרום לנו כחברה לקחת אחריות אישית על מעשיהם של חיילי נצח יהודה, שכן אי אפשר להאשים אותם בחציית גבולות מוסרים וחוקיים כשאנחנו הם אלה שמעמידים אותם בפני מציאות בלתי אפשרית בשטחים יום אחרי יום".

   

  קוטלר הוסיפה כי "כעיתונאית שמגישה תוכנית מגזין אישית, שמארחת כתבים ואורחים שמציגים את כל מגוון הדעות בחברה הישראלית, זו לא רק זכות עיתונאית אלא גם חובה מקצועית להביא דעה, להביע דעה על המציאות שבה אנחנו חיים". היא האשימה את הפוליטיקאים שעשו לטענתה שימוש שגוי בדבריה, והבהירה: "בתוך שניות ובשיאה של מערכת בחירות, מיהרו פוליטיקאים לעשות שימוש ציני רק בסוף דבריי שנאמרו באולפן, כשהם מפיצים אותם במנותק מהפתיח לכתבה וכל המסרים שקדמו להם. מה שאמרתי כאן כוון אך ורק כלפי החיילים שעברו על החוק ולא כלפי כלל חיילי צה"ל, ונאמרו בכאב גדול".

   

  אושרת קוטלר ()
  אושרת קוטלר במהדורת "המגזין"

   

  הסערה סביב אושרת קוטלר פרצה בשבוע שעבר, בעקבות התבטאות שהשמיעה בתוכניתה בתגובה לכתבה על התעללות בפלסטינים בגדוד נצח יהודה: "שולחים את הילדים לצבא, לשטחים, ומקבלים אותם חיות אדם. זו התוצאה של הכיבוש", אמרה. בסופה של אותה תוכנית הבהירה: "הביקורת שלי הופנתה אך ורק כלפי אותם חיילים שהשליטה שלנו על הפלסטינים בשטחים הביאה אותם לפגוע בחפים מפשע", ואף הוסיפה: "אמשיך להביע את דעתי בתוכנית הזאת. לא תצליחו להשתיק אותי".

   

  אמירותיה של קוטלר משכו תגובות חריפות מקרב הצופים, ולמשרדי הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו הגיעו כ-2000 תלונות. אליהם הצטרפו גורמים מהמערכת הפוליטית, ובהם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר כי דברי המגישה "ראויים לכל גינוי". מנגד, יושבת ראש מרצ תמר זנדברג, פירסמה הודעת תמיכה בה. בעקבות איומים על חייה של קוטלר, בערוץ 13 החליטו שלא לקחת סיכון, והצמידו לה מאבטחים. במקביל נודע כי בכוונתו של מנכ"ל חדשות 13, גולן יוכפז, לזמן אותה לשיחת הבהרה.

     

  גם הורי לוחמי נצח יהודה, הנאשמים שהתעללו בעצורים פלסטינים, זעמו על ההתבטאות של קוטלר, וכינו אותה "אמירה אומללה ומכוערת שמציגה את השקפת עולמה המעוותת". לפיהם, "קוטלר לא שאלה מי החיילים האלה, מה עברו כדי להתגייס, איזה קושי עצום חוו, ובחרה לכנות אותם במילים נוראיות". ההורים הוסיפו: "האירוע שבגינו הם נעצרו רק התחיל להתברר כעת וכבר עולות לגביו שאלות נוקבות שבראשן מדוע היה צריך להטיל עליהם משימה כה רגישה ומיותרת, מדוע לא קיבלו סיוע נפשי הולם לאחר הטראומה הקשה שחוו ומדוע לא הוכנו כראוי להובלת מחבלים שהיו מעורבים ברצח חבריהם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים