שתף קטע נבחר

"הטענה שהסל חוזק כדי שלא ייפול – מגוחכת"

למרות שהציגה סרטונים ותמונות המתעדים מקורב לרמת חן מתעסק בסל שלה במהלך רבע גמר הגביע, עתירתה של אליצור חולון נדחתה. עכשיו היא מערערת ודורשת ניצחון טכני. רמת חן: "ניסיון חמור להטעות את האיגוד"

סערה בכדורסל הנשים בעקבות משחק רבע גמר הגביע בין אליצור חולון למכבי רמת חן: חולון הגישה ערעור לבית הדין העליון בדרישה לבטל את תוצאת המשחק (70:75 לרמת חן) ולהעניק לה ניצחון טכני ואת הכרטיס לחצי הגמר, שייערך בשבוע הבא.

 

חולון טוענת כי במהלך הרבע הרביעי במשחק שנערך בתחילת החודש, מקורב לרמת חן התעסק עם הסל שאליו תקפה הקבוצה ולמעשה גרם ל"הטיית התוצאה". בחולון אף העבירו את סרטון המשחק וצילומים נוספים כהוכחה לטענותיהם: "מתמונות שהועברו אלינו ומצפייה בסרטון מתברר שאדם הקשור לקבוצה המקומית עשה פעולות במהלך המשחק בסל שאליו התקיפה חולון". מאחר שרמת חן הוגרלה כבר מול בנות־הרצליה בחצי הגמר, חולון דורשת פסיקה מהירה בעניין. המכתב של חולון מגיע לאחר שביום חמישי שעבר החליט תובע האיגוד עו"ד טל אור לא להעמיד לדין את רמת חן. לדבריו, חולון "לא הוכיחה שבוצעו המעשים שצוינו בתלונה" וכי "גם בתקנון לא קיים איסור בדבר נגיעה בסל בזמן משחק".

 

התמונה החשודה (צילום: פרטי)
התמונה החשודה(צילום: פרטי)

 

מאמן חולון, רועי אייזנברג, אמר אתמול: "לא שמעתי מעולם על דבר מגוחך יותר כמו זה שאין בחוקה סעיף שאוסר לגעת בסל בזמן שהמשחק משוחק והקבוצה תוקפת לאותו סל. מבחינתי זה כמו שבחוקה לא כתוב שאסור לשחק עם שני כדורים.

דברים שמובנים מאליהם אין סיבה בעולם שיהיו בחוקה. הטענה שהסל חוזק דווקא ברבע הרביעי על מנת למנוע מצב שייפול קדימה מגוחכת. הרי בכל תולדות ליגת הנשים לא קרה מצב ששחקנית הטביעה במהלך משחק ובעולם נרשמו אולי חמישה או שישה דאנקים במשחקים רשמיים".

 

רמת חן מסרה בתגובה: "הטענה כי מאן דהוא ביצע פעולות שנועדו להשפיע על עמוד הסל ועל הקפיצים מופרכת לחלוטין. ראשי הקבוצה המתלוננת יודעים היטב מה נדרש כדי לבצע פעולות אלו. האמור בתלונה הוא ניסיון חמור להטעות את האיגוד בניסיון לבטל את תוצאת המשחק. ההנחיה הברורה של יצרנית הסלים היא לדאוג בכל זמן נתון כי הברגים מחוזקים דיים בכדי למנוע אסון, אף במהלך המשחק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פרטי
תמונה שתעלה בהפסד טכני?
צילום: פרטי
מומלצים