שתף קטע נבחר

פרשת רונאל פישר: הסדר טיעון מקל לנאשם בשוחד

יוסף נחמיאס, שהואשם במתן שוחד לעו"ד רונאל פישר שמסר לו מידע על חקירה סמויה שמתנהלת נגדו ונגד אחיו, הודה והורשע בעבירת שיבוש מהלכי משפט בלבד. כתב האישום נגד אחיו בוטל - אך בפרקליטות מבהירים שהאישום נגד פישר בפרשה לא ישתנה ויישאר תיווך לשוחד

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום (ראשון) את יוסף נחמיאס, שהואשם בשוחד במסגרת פרשת רונאל פישר, בעבירת שיבוש מהלכי משפט - בעקבות הסדר טיעון מקל שסוכם בין סנגוריו לפרקליטות. כתב האישום נגד אחיו של יוסף, אביב נחמיאס, יבוטל. 

 

לפי כתב האישום המקורי, החקירה הסמויה נגד החברה שקשורה לאחים נחמיאס, שעוסקים בעבודות עפר ותשתיות, התנהלה ב-2012, ופישר מסר לשניים מידע אודותיה וקיבל בתמורה סכום כסף גדול בתמורה.

 

  (צילום: גיל יוחנן )
אביב ויוסף נחמיאס(צילום: גיל יוחנן )

עו"ד רונאל פישר (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
עו"ד רונאל פישר(צילום: יואב דודקביץ)

הפרקליטות הבהירה כי האישום נגד פישר בפרשה, המייחס לו תיווך לשוחד מהאחים נחמיאס לשוטר ערן מלכה, לא ישתנה בעקבות ההסדר. יוסף נחמיאס הואשם תחילה בגין שוחד לעו"ד פישר, אך בעקבות כתב האישום המתוקן שבו הודה במסגרת הסדר הטיעון המקל, המדינה תבקש לגזור עליו עונש של עד חצי שנת מאסר שתרוצה בעבודות שירות, וקנס כספי של 200-100 אלף שקל ומאסר על תנאי. גזר הדין ייקבע בהמשך.

 

את האחים נחמיאס ייצגו עורכי הדין עמית חדד ונועה מילשטיין ממשרד חדד-רוט ועו"ד ליה פלוס. בכתב האישום המתוקן שסוכם בין הצדדים נכתב כי פישר זימן את יוסף ואביב למשרדו בתחילת 2013 וטען כי יש בידיו "מידע רב ערך" עבורם, שימסור להם תמורת כסף.

 

בפרקליטות טענו כי פישר התעקש שלא למסור לאחים דבר עד לאחר התשלום, ויוסף העביר לו 50 אלף שקל בהנחה שמדובר במידע עסקי. לאחר העברת הסכום גילו השניים כי המידע שהחזיק הוא על חקירה פלילית סמויה שהתנהלה בעניינם, כמו גם על מועד הפיכת החקירה לגלויה ועל הצפי למעצרם.

 

  ()
עורכי הדין עמית חדד וליה פלוס

לפי כתב האישום יוסף אמר לפישר שבתאריך שבו הוא אמור להיעצר הוא צפוי לשהות בחו"ל - ועורך הדין הפציר בו שלא יבטל את הנסיעה. עם פרוץ החקירה הגלויה פישר נפגש עם נחמיאס בחו"ל והכין אותו לחקירה במשטרה.

  

כתב האישום הראשוני נגד המעורבים הוגש כבר ב-2015, אך המשפט עדיין מתנהל וסובל מעיכובים רבים. ערן מלכה, קצין המשטרה שהיה חלק מרכזי בפרשה, חתם על הסדר טיעון ומרצה 7 שנות מאסר, בין היתר בגין הרשעתו בשוחד.

 

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר בתגובה: "במסגרת ההסדר הודה היום יוסף נחמיאס ששילם לרונאל פישר עבור מידע ביחס לחקירה סמויה שהתנהלה נגדו, מידע שלפי כתב האישום הגיע מערן מלכה. הנאשם הורשע ובקרוב ייקבע מועד לדיון טיעונים לעונש בעניינו. המשפט בעניינם של יתר הנאשמים: רונאל פישר, רות דוד, יאיר ביטון ושי ברס ממשיך להתנהל".

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
עו"ד רונאל פישר
צילום: עמית שאבי
מומלצים