צילום: אבי מועלם

חשיפה: מכונת הכסף של ממשיכי תנועת "כך"

בדיוק 25 שנה לאחר הטבח של ברוך גולדשטיין והוצאת תנועת כך מחוץ לחוק, חושף תחקיר ynet ו"ידיעות אחרונות" את הארגונים, העמותות ורשת הצללים שהקימו יוצאי כך. לפחות אחת מהעמותות, "ישיבת הרעיון היהודי", מופיעה ברשימת ארגוני הטרור של הממשל האמריקאי. בין החברים בה - ד"ר מיכאל בן-ארי, המועמד לכנסת מטעם מפלגת הימין המאוחדת. בן-ארי: "שקרים ובדותות כדי להפיל את הימין"


לא מעט חיוכים נרשמו במליאת הבית היהודי, המתונה שבין סיעות הציונות הדתית הימנית, אחרי שמרבית החברים הרימו את ידם בעד ריצה משותפת לבחירות עם "עוצמה יהודית". כך, בהינף יד, הם התחברו בפועל ליוצאי "כך" - גוף שמופיע ברשימות ארגוני הטרור של מחלקת המדינה ומשרד האוצר האמריקאים, וגם הוצא מחוץ לחוק בישראל.

 

יהודי ארצות-הברית מיהרו להזדעזע מהחיבור וממעורבותו של נתניהו, ובסוף השבוע הוציא ארגון איפא"ק גינוי דרמטי למהלך. יש רק עניין אחד, פעוט: חלק מהמימון של הארגונים שירשו את "כך" ו"כהנא חי", אחרי שאלה הוצאו מחוץ לחוק, מגיע מיהודי ארצות-הברית, תוך עבירה לכאורה על החוק שם.

premuim_image

כתבה זו זמינה רק למנויי +ynet - שנהנים מגישה מלאה לפרשנויות, לראיונות בלעדיים, לכתבות ולטורים של מיטב כותבי ynet ו"ידיעות אחרונות"

כבר יש לכם מינוי? התחברו

הצטרפו עכשיו - החודש הראשון עלינו
רוצים לראות מה יש לנו להציע?