שתף קטע נבחר

מחווה מרגשת: השיר של אורי שנרצחה - על אוטובוסים

יוזמה מרגשת של נהגי אגד תעבורה: מדביקים את התמונה ואת השיר של אורי אנסבכר ז"ל, שפורסם ב"ידיעות אחרונות", על האוטובוסים. "כשראיתי את השיר שלה בעיתון הרגשתי שיש צורך להפיץ אותו בשביל המשפחה"

השיר של אורי אנסבכר על אוטבוסי אגד ()

במסגרת יוזמה מרגשת של נהגי אגד תעבורה, הודפסו שלטים מיוחדים עם שירה של אורי אנסבכר ז"ל, "עשי שיהיה עולמך", והם יודבקו בימים הקרובים על האוטובוסים. כמה ימים אחרי הרצח פורסם ב"ידיעות אחרונות" אחד השירים שאורי כתבה, והוא ריגש ישראלים רבים. אחד הישראלים שבהם השיר נגע הוא אמנון אליה, נהג אוטובוס בחברת אגד תעבורה באזור כפר מסריק, שהחליט להנציח את זכרה של אורי ז"ל.

 

"האירוע הזה זיעזע אותי והרגשתי שאני חייב לעשות משהו", סיפר אתמול (יום ראשון) אליה. "כשראיתי את השיר שלה בעיתון הרגשתי שיש צורך להפיץ אותו בשביל המשפחה. הלכתי לחבר שלי שיש לו בית דפוס ואמרתי לו בוא נעשה מצווה. הוא מיד נרתם לעניין והדפיס לי שלט עם המילים של השיר והתמונה של אורי ז"ל. הדבקתי את זה על האוטובוס שעליו אני נוסע".

 

 

השיר של אורי אנסבכר על אוטבוסי אגד ()
השיר של אורי על אוטובוסי אגד

השיר של אורי אנסבכר על אוטבוסי אגד ()

אורי אנסבכר (צילום: באדיבות המשפחה)
אורי אנסבכר ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

היוזמה של אליה ריגשה כמה מחבריו הנהגים, וגם הם החליטו להדביק על האוטובוסים שלהם את השיר של אורי. וכך, אתמול הודפסו עוד כ-15 שלטים עם שירה המיוחד של אורי ז"ל והם יודבקו בימים הקרובים על האוטובוסים. "איך שהחבר'ה פה ראו את זה הם נרתמו", סיכם אליה. "זה דבר מרגש וזו המצווה הקטנה שאנחנו יכולים לעשות. אורי הייתה מיוחדת והיא נגעה בכולנו".

 

אורי אנסבכר (19) נרצחה ב-7 בפברואר על ידי המחבל ערפאת ארפאעיה בעין יעל שבדרום ירושלים. באירוע אחר אתמול, כ-50 שתילי עצים שניטעו רק ביום שישי האחרון לזכרה נעקרו על ידי פלסטינים.

המריבה בשדה ניטעו העצים (צילום: עמית ברק, TPS)
המריבה בשדה שבו ניטעו העצים(צילום: עמית ברק, TPS)

העצים ניטעו בשטח שבין ההתנחלות נוקדים לתקוע, שם התגוררה אורי. בזמן הנטיעה כבר התפתח עימות בין תושבים מתקוע לבין פלסטינים מהאזור והצבא הפריד בין הניצים. אבל אתמול הבחינו תושבים מנוקדים כי פלסטינים עוקרים את השתילים ומסתלקים איתם מהמקום.

 

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, אמר בתגובה לעקירת העצים: "רק לפני שבוע היינו עדים לטרור חקלאי והנה אנו שוב עדים לטרור בחקלאות יהודית על ידי שכנינו. מדינת ישראל חייבת להגדיר את הטרור החקלאי כטרור לכל דבר ולהביא לפתרון תופעות אלו. חייבים לנקוט ביד קשה, זה צו השעה, אסור להגיע למצב של פגיעה בחיי אדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים